כולנו מכירות את זה. הרגע הזה בראיון העבודה בו פונים אליך ושואלים "אז כמה את רוצה לקבל?" אני, לפחות, מצאתי את עצמי יותר מפעם אחת מתקפלת למשמע השאלה, ולא אחת עניתי בשאלה משלי "אז כמה אתם משלמים?". אם העזתי לנקוב בסכום, הוא בדרך כלל היה נמוך ממה שחשבתי שאני שווה.

 

עוד בבחירות 2013: הנשים קובעות את התוצאה

 

אני לא לבד. נשים לא מבקשות. לא חסרים מחקרים שמראים שנשים לא אוהבת לדבר על כסף, בעיקר לא כשזה נוגע להן אישית (נכון יש גם גברים שזה קשה להם). המצב הזה נובע מהבנייה חברתית וחינוך, אבל גם ממציאות – כשנשים מעיזות לבקש עשויות להיות לכך, עדיין, השלכות שליליות. גבר שידרוש שכר גבוה, או העלאה במשכורת וינהל משא ומתן אגרסיבי, ככל הנראה ייתפס כחזק, רציני וראוי. אישה באותו מעמד תחשב אגרסיבית, גם שמדובר באקדמאיות ובמקצועות חופשיים, אצל נשים מוחלשות הקושי אפילו יותר גדול.

 

שעה שלך שווה שמונה שקלים פחות
ברוב מדינות העולם יש היום חקיקה לשכר שווה שנועדה להתמודד עם ההתניות החברתיות האלה, גם אצלנו. וברוב המדינות, גם אצלנו, החקיקה הזו לא ממש מסייעת לצמצום פערי השכר. אנחנו מרוויחות פחות, הרבה פחות, ובכל מגזר. כמעט 20% פחות על כל שעת עבודה: ב-2010 השכר הממוצע לשעת עבודה של שכירה היה 43 ?, השכר לשעה של שכיר 51.5 ?. 8.5 שקלים פחות.

נכון, מדובר פה בסטטיסטיקה וממוצעים שחוצים סקטורים וקשה להשוות בין משרות לא זהות, אבל גם בשירות המדינה והשירות הציבורי בהם אמורים לשמור על כללי השוויון, ישנם פערי שכר גדולים בין גברים ונשים באותם תפקידים. שכר היסוד אולי שווה, אבל רכיבים נלווים משמרים פער של 23% במשכורות ברוטו של נשים וגברים: נשים עובדות פחות שעות נוספות. רוב נטל הטיפול בילדים נופל עליהן כשהחזר הוצאות טיפול בילדים נמוך ואין מספיק פתרונות לפעוטות בשעות העבודה.

 

בנוסף, בשירות המדינה מקבלים וותק על שירות צבאי, ונשים משרתות מספר שנים נמוך יותר בצבא מאשר גברים. וזה לא הכל; למרות שרוב גדול של עובדי שירות המדינה הן נשים מספרן הולך ויורד ככל שמדרגות השכר עולות. אם זה המצב בשירות המדינה אפשר רק לשאר מה המצב בשוק החופשי ובמקומות פחות חשופים.

 

גם לכנסת לא אכפת
הנתונים האלה הם סוד גלוי. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בנק ישראל, הממונה על השכר באוצר ועוד גופים מפרסמים דוחות, אבל אלו נשארים מספרים על ניירות. בכנסת ה-18 התקיים דיון בודד בוועדה למעמד האישה שעסק בפערי השכר בשירות המדינה,

השתתפו בו ארבעה חברות וחברי כנסת בלבד (ציפי חוטובלי יו"ר הועדה, שלמה מולה שיזם את הדיון, זהבה גלאון ואורית זוארץ), 5 הצעות לסדר הוגשו בעניינים של פערי שכר, ושתי הצעות חוק. זה לא מספיק. ויש לנו, כנשים, מה לעשות. בבחירות הקרובות, אנחנו צריכות לדרוש – לא לבקש מהנבחרות והנבחרים שלנו לעשות גם בשבילנו, מעבר לסיסמאות חינניות בקמפיינים.

חוק שכר שווה לעובד ולעובדת הוא חוק ישן שנחקק כבר ב-1964, אבל אכיפתו מוגבלת. במשרד התעשייה והמסחר הממונה על אכיפת חוקי עבודה בישראל אוכפים 19 חוקי עבודה שהפרתם מהווה עבירה.

המאמץ משתלם
במאי 2012 קיבל בג"צ את עתירתה התקדימית של אורית גורן בנושא איסור הפליה בשכר בין גברים לנשים. אורית גורן עבדה בסניף הום סנטר שברמת גן כיועצת במחלקת כלי עבודה. במהלך הפסקת סיגריה, גילתה, כבדרך אגב, שקולגה המבצע עבודה זהה מרוויח כשליש יותר ממנה. גורן פנתה למנהליה בדרישה להשוואת שכר ונדחתה.

 

היא התפטרה והגישה תביעה לבית הדין לעבודה לפי חוק שכר שווה לעובד ולעובדת, ולפי  חוק שוויון הזדמנויות בעבודה. בית הדין האזורי קיבל את טענתה ופסק לה פיצוי. אבל בערעור קיבל ביה"ד הארצי קיבל את טענת הום סנטר שלא הוכחה הפליה לפי חוק שוויון הזדמנויות בגלל שהפרשי השכר נבעו ממשא ומתן חופשי – גם אורית ביקשה פחות.

 

גורן לא ויתרה. יחד עם שדולת הנשים, ועורכי הדין ארנה לין וברק כלב היא המשיכה להלחם ובג"צ קיבל את  עתירתה. הפסיקה קבעה שהסתמכות על כוחות השוק וחופש ההתקשרות בלבד עשויים להוביל להפליה פסולה בשכרן של נשים. וחשוב מכך, העבירה את נטל ההוכחה מהעובדת למעביד במקרים בהם קיימים פערי שכר משמעותיים בין גברים לנשים. בעקבות פסק הדין הגישו חברי הכנסת דליה איציק וחיים כץ הצעה לתיקון חוק שכר שווה לעובד ולעובדת שהתקבלה והאריכה את תקופת ההתיישנות בחוק משנתיים לחמש.

מה אנחנו יכולות לעשות בינתיים?

 

בבחירות הקרובות אנחנו יכולות להשפיע כדי שבכנסת ישנו את המצב הבלתי נסבל הזה. מדי שבוע נביא לכם פה מדד של פעילות בכנסת ה-18 ותוכניות לפעולה בכנסת הבאה בנושאים שנוגעים וחשובים לנו כנשים, וכציבור מצביעות. סקר שערכנו ב-Onlife מראה שנשים רבות עדיין לא החליטו למי להצביע. אנחנו נראה לכן כאן מדי שבוע מה עשו בשבילכן, ומה מבטיחים לעשות.

 

בנושא של שכר שווה - קודם כל אנחנו יכולות לברר כמה אנחנו שוות, וכמה מרוויחים סביבנו כי, מותר לנו לדעת.  אם גילינו ההפליה יש עם מי להתייעץ בארגוני הנשים, ויש מה לעשות, אבל בעיקר, אנחנו חייבות להאמין שאנחנו שוות.  

 

Onlife פנה למפלגות השונות על מנת לבדוק את עמדתן וכיצד הן מתכננות לפעול בכנסת הבאה לצמצום פערי השכר בין נשים וגברים ולתיקון חוק שכר שווה. שאלנו 3 שאלות:

1. איך אתם מתכננים לפעול לצמצום פערי שכר בין נשים לגברים?
2. האם תפעלו לתיקון את חוק שכר שווה לעובד ולעובדת כדי שבתמ"ת יוכלו לאכוף גם אותו?
3. האם תפעלו לתקנו כך שאפשר יהיה לפסוק פיצוי ללא הוכחת נזק, מספיק שהוכחו פערי שכר על רקע מין?  

 

אלה תגובות המפלגות:

מפלגת העבודה
כמפלגה שבראשותה עומדת אישה, ושבה מתקיימת הבטחת ייצוג לנשים בפריימריס, בכוונתנו להוביל קו זה ולחתור לקדם שוויון וחירות מגדריים בחברה הישראלית. נפעל להגברת ייצוג נשים ברשויות השלטון על כל אגפיהן. בנוסף תפעל המפלגה להגברת אכיפתם של חוקי העבודה ולחקיקה חדשה בנושא שתסייע לנשים. העבודה תפעל לקידום סוגיות אלו כחלק מהאג'נדה הכוללת של המפלגה לקידום השוויון, לרבות חקיקה שתגבה מדיניות זו וזאת לאחר בחינת כלל האלטרנטיבות שיעמדו בפנינו.

מרצ  
מרצ מובילה מיום הקמתה את המאבק למען שכר שווה לנשים ולגברים כחלק ממאבקה לשוויון, ובייחוד תחת הנהגתה של  זהבה גלאון. נמשיך לקדם יוזמות וחוקים לקידום נשים בעבודה וצמצום פערי השכר, בהם: הארכת ההתיישנות בחוקי עבודה מחמש שנים לשבע שנים, העברת חובת ההוכחה על המעסיק ולא על העובדת, ולאפשר אכיפה בתמ"ת כמו הגדלת תקציב שמוקצה לאכיפה, הגדלת כמות הפקחים סמכויותיה ויכולתם להטיל סנקציות ועונשים. מרצ מאמינה שיש הכרח בתיקון החוק, כך שנשים מופלות יוכלו לקבל פיצוי ללא הוכחת נזק.

חד"ש
חד"ש העבירה הצעת חוק שמרחיבה את החוק להגברת האכיפה בתנאי העבודה, שאנו מקווים להרחיב את תחולתו לכל הסקטורים במשק. נפעל לאפשר לתמ"ת לאכוף את חוק שכר שווה, אבל במקביל נפעל ליצירת מנגנונים אזרחיים נוספים שיאפשרו להגביר את האכיפה. ובהחלט נפעל לתקן את החוק כך שאפשר יהיה לפסוק פיצוי ללא הוכחת נזק. מחסום הוכחת הנזק הוא מחסום קשה ומיותר לחלוטין, הפיצוי לא צריך להיות מותנה בהוכחת נזקים בפועל.

ישראל ביתנו
מפלגת ישראל ביתנו הינה המפלגה הראשונה לקידום שיויון זכויות בין נשים וגברים שלי מהרשימה נשים,  בהם שרה, יו"ר ועדה ומזכ"לית מפלגה -ח"כ פאינה קירשנבאום היא מזכ"ל המפלגה היחידה מאז 2003. למפלגה עשרות נשים המשמשות בתפקידים ציבוריים, כמו סגניות ראש העיר ירושלים וחיפה וראש העיר ערד. נמשיך לפעול ולקדם את הנושא גם בפני וועדת הכספים, וכן לבדוק את המצב המשפטי ולפעול בהתאם.  

יש עתיד
מפלגת "יש עתיד" מאמינה כי רוב הפערים בשכר בין גברים ונשים מונעים מחסמים שעומדים בפני נשים אשר מתחילות להתקדם בסולם התפקידים. נפעל למען ייצוג הולם לנשים בכך המגזרים ולאכיפת חוקי שוויון השכר. נפעל לעגן בחוק יסוד את הזכות הבסיסית לשוויון בפני החוק ואת עקרון ההעדפה המתקנת. "יש עתיד" מאמינה כי שכר שווה בין נשים לגברים  צריך להתקיים ללא תלות בפגיעה כזו או אחרת, ותפעל לתיקון החוק כך שניתן יהיה לפסוק פיצוי ללא הוכחת נזק.

 

להלן המפלגות שבחרו שלא להגיב למדד המפלגות שלנו, למרות מספר פניות רב. כנראה שהנושא אינו חשוב מספיק עבורן.

 

הליכוד, קדימה, עצמאות, הבית היהודי, האיחוד הלאומי