כהקדמה למדד המפלגות השבועי, בדק סקר Onlife האם הנשים בישראל מרגישות שהאימהות פגעה להן בקריירה או להיפך, והאם הן מסתירות בקורות החיים את העובדה שהן אמהות. על הסקר ענו מעל ל-350 נשים, ולהלן תוצאותיו:

 

האם את מציינת שאת אמא בקורות החיים שלך?

כן - 47%
לא - 22%
תלוי לאיזה משרה - 31%

 

כשליש מהנשים ישקלו אם לציין את העובדה שהן אמהות בעת התמודדות למשרה מסוימת. אחת מכל שלוש כנראה חוששת, אולי בצדק, שהנתון הזה עלול לפגוע בסיכוייה.

 

האם את מרגישה צורך להוכיח את עצמך יותר בעבודה מאז שאת אמא?

כן - 19%
לא  -49%
לא יודעת - 32%

 

באופן משמח, הנשים שהשתתפו בסקר לא מרגישות צורך להיות "יותר טובות מהגברים" בעבודה, רק בגלל שהן אמהות. אחוז גבוה נרשם אצל הנשים שעדיין לא הגיעו למסקנה חד-משמעית האם הן משקיעות יותר בעבודה מאז שהן אמהות.

 

עוד ב-Onlife:

 

הכי כיף, להיות גבר

שוק העבודה, כפי שאנו מכירות אותו כיום, עדיין, תפור למידותיו של הגבר השכיר משנות החמישים. אבל העולם השתנה. נשים עובדות, 47% מהעובדים ישראל הן עובדות. חלקנו רוצות ושואפות לקריירה הישגית, אחרות כי אין ברירה, קשה מאוד לשרוד ממשכורת אחת. בישראל רוב מוחלט של הנשים העובדות הן אמהות, למעשה בכל העולם מערבי רק בקנדה עובדות יותר אמהות. המדינה מעודדת ותומכת בילודה, אבל מתקשה לספק את התמיכה כדי להקל על תקופת ההיריון, טיפולי פריון – ובעיקר, לאפשר גם הורות וחיי משפחה.

 

חוק עבודת נשים נחקק כבר ב- 1954 ותוקן פעמים רבות בניסיון להתאימו למציאות המשתנה. בעזרתו מגנים על נשים מסוגים שונים של אפליה והטרדה וגם מגבילים את היכולת לפטר נשים בהריון ובטיפולי פוריות או להרעה את תנאיהם כדי שיבינו לבד. פיטורין בתקופה מוגנת אפשריים רק עם קבלת היתר ממשרד התמ"ת.

 

אבל כרגיל, חוק זה חוק, ובכל זאת נשים רבות מפוטרות בתקופת ההיריון, בהיתר וללא היתר, ומעסיקים רבים יורדים לחייהן של עובדות בהריון, מתעמרים בהן ומתנכלים להן, במטרה לגרום להן להתפטר ולעקוף בכך את האיסור. משרד התמ"ת אמנם מטפל, אבל מעשרות פניות בנושא שמתקבלות בארגוני הנשים – מדובר בבעיה נפוצה.

 

מתוך סיכום פעילות שנת 2011 של מנהל האכיפה בתמ"ת, בנוגע לחוק עבודת נשים:

128 תיקים טופלו (כולל שנים קודמות)

87 תיקים נסגרו

33 תיקים חדשים נפתחו

16 כתבי אישום הוגשו

1 התראה אחת.

 

בשנת 2011 התקבלו 944 בקשות לפיטורי/פגיעה בהיקף משרה או בהכנסה של עובדת בהריון/טיפול פוריות. מתוכן ניתנו 337 היתרים.

 

 

ילדים זה יקר נורא

חישובים שונים מנסים לכמת כמה עולה לגדל ילד או ילדה בישראל. מדובר כמובן בהערכות משתנות ושונות – אבל לגדל ילד/ה עד גיל 18 יעלה בין 350 – 500 אלף שקלים. בשנה הראשונה ההוצאות מגיעות לכ-50,000 שקלים. כשהאם חוזרת לעבודה נוספות הוצאות למטפלת או מעון. בסופו של דבר, השנתיים הראשונות יעלו כ-100,000 שקלים.

 

אבל כל עוד הטיפול בילדים נחשב לתפקידה של האישה וכל עוד קיימים פערי שכר כה משמעותיים בין גברים לנשים, הוצאות הטיפול בילדים נחשבות למעמסה על המשכורת "השנייה", לרוב המשכורת של האישה. משכורות של אמהות רבות "נשאבות", רובן ככולן, להוצאות הטיפול בילדים. על הדרך אמהות מתפשרות לא אחת על בחירת מקום העבודה, סוג התפקידים והיקפי המשרה. וזה עוד לפני שדברנו על ילדים חולים, ילדים עם צרכים מיוחדים או סתם חופש גדול ארוך וחופשות חגים מתמשכות.

 

אז מה הנשים דורשות היום?

בשנים האחרונות נעשו ניסיונות להכיר בהוצאות טיפול בילדים כהוצאה מוכרת לניכויי מס. בעקבות בג"צ ורד פרי  הוגשו מספר הצעות חוק בנושא, שלא הצליחו לעבור ונהדפות בעיקר ע"י אנשי האוצר. החזרי מס הן כלי חלקי, ויש כלפיו גם התנגדות  עקרונית, מכיוון שהחזרי מס מסייעים רק לנשים בעלות הכנסה גבוהה.

 

כדי לעודד את כלל ציבור האמהות לצאת ולהשתלב בשוק העבודה נדרשת תשתית של מסגרות חינוך זולות או חינמיות לילדים בגיל הרך. "מחאת העגלות" בקיץ שעבר הראתה מה קורה שאמהות והורים יוצאים לרחוב והפכו לקבוצת כוח. בעקבות המחאה קיבלה הממשלה את  המלצות ועדת טרכטנברג להחיל, אחרי כ-30 שנות עיכוב, את חוק חינוך חינם גם על ילדים וילדות בגילאי 4-3, אושר תקציב, ואלפי ילדים החלו ללכת למסגרות חינוך ציבוריות עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ג. בבחירות הקרובות כדי לשים לב מה מבטיחות לנו המפלגות בכל הנודע לקידום ותמיכה באמהות עובדות בפרט ובהורות מאוזנת בכלל.   

 

 

מדד המפלגות של Onlife: אמהות עובדות

 

למדד המפלגות השבוע שני חלקים:

1. חלק העבר: לפי נתונים שנאספו בדו"ח המוניטורינג השנתי של ארגון מתפקדות ושדולת הנשים  ועוסק בכנסת ה-18 (עד ינואר 2012) ספרנו הצעות חוק שעוסקות בשילוב אמהות בעבודה מתוך שני ראשי פרקים בדו"ח – אמהות והורות, ושילוב נשים בעבודה לפי מפתח של המפלגות מהן הגיעו הח"כים שיזמו. התייחסנו גם לח"כים שבלטו בפעילות חיובית בתחום.

 

2. חלק העתיד: בקשנו מהמפלגות לספר לנו עמדתן ותוכניותיהן בנוגע לתיקוני חקיקה ורפורמות  בנושא חינוך חינם מגיל שלושה חודשים, סבסוד מעונות, הכרה בהוצאות טיפול בילדים לצורכי מס ותמריצים למעסיקים של אמהות והורים. 

 

סה"כ הוגשו 54 הצעות שעסקו בשילוב אמהות בעבודה ותנאים של נשים עובדות בהריון.

 

ציון טוב מאוד:

 

מרצ:

עבר: חברי וחברות הכנסת של מרצ יזמו 15 הצעות חוק לקידום אמהות בשוק העבודה2  מתוכן התקבלו עד כה.

 

בעתיד:

"מרצ תפעל להרחבת מערכת מעונות היום לגיל הרך, כולל במקומות עבודה, ויישום חוק יום לימודים ארוך על-מנת לאפשר לשני בני הזוג לצאת לעבודה במשרה מלאה. סיעת מרצ בכנסת היוצאת חתומה על הצעת חוק חינוך לפעוטות, שתקודם בכנסת ה-19.

 

"מרצ תומכת בזיכוי מס לאמהות עובדות, במטרה לעודד תעסוקת נשים. השינויים החקיקתיים הנדרשים בתחום התעסוקה, כוללים בין היתר: הסרת מידת הפגיעה בנשים שמקבלות גמלה על מזונות בשל הכנסה מעבודה, השבת הקצבאות למשפחות חד הוריות/יחידניות ועידוד יציאה לעבודה באמצעות תמריצים. ביטול הסעיף בתקנות הביטוח הלאומי המאפשר שלילת קצבאות לאמהות יחידניות אם הן נרשמות ללימודים במוסד להשכלה גבוהה ועוד. 

 

סיכום: יחסית לגודל הסיעה הפעילות בתחום רחבה ביותר. הח"כ הבולט בתחום הוא  ח"כ לשעבר חיים אורון. הצעות החוק העתידיות ברורות ומתייחסות לחלק ניכר מהסוגיות הבעייתיות בהעסקת נשים.

 

חד"ש:

עבר: חברי הכנסת של חד"ש יזמו 13 הצעות חוק לקידום אמהות בשוק העבודה 2  מתוכן התקבלו עד כה.

 

ובעתיד:

"חד"ש תומכת בהרחבת חוק חינוך חינם כך שייצור מסגרות טיפוליות בחינם מגיל אפס ובמהלך כל יום העבודה. על המדינה לתמוך בהורים הן באמצעות חופשת לידה מוארכת והן באמצעות האפשרות לצאת לעבודה, ללמוד, או להגשים עצמם מקצועית.  תמכנו במהלך ההכרה בהוצאות מטפלת לצרכי מס, ונתמוך בהרחבת ההכרה בהוצאות נוספות של הורים.  

 

"אנו תומכים בכך שהמדינה תספק הכשרה מקצועית מותאמת ועדכנית לאמהות, כמו גם לנשים מבוגרות ונשים ערביות שסובלות באופן מיוחד מקשיי כניסה לשוק העבודה. כמו כן היינו היוזמים הראשונים של חוק הארכת חופשת הלידה ל-14 שבועות שאכן עבר בכנסת האחרונה.

 

סיכום: יחסית לגודל הסיעה הפעילות בתחום רחבה ביותר, ח"כ דב חנין יזם והוביל הצעות רבות בתחום. חדש תתמוך בהכרה בהוצאות טיפול בילדים לצורכי מס. 

 

 

ציון טוב:

 

הליכוד – ביתנו

עבר: חברות וחברי הכנסת של הליכוד יזמו 24 הצעות חוק לקידום אמהות בשוק העבודה  מתוכן 4 התקבלו .

 

חברות וחברי הכנסת של ישראל ביתנו יזמו 5 הצעות חוק לקידום אמהות בשוק העבודה.

 

עתיד: ח"כ ציפי חוטבלי, שעמדה בראש הוועדה לקידום מעמד האישה התייחסה לשאלות שהצגנו:

 

"הוזלת החינוך לגיל הרך היא כלי מרכזי ליציאת נשים לשוק העבודה ולהקלת הנטל הכספי על משפחות צעירות. הוועדה לקידום מעמד האישה עקבה אחרי ישום החלטת הממשלה בעניין חינוך חינם לילדים בגילאי 3-4 ודאגה לתוספת תקציב משמעותית לסבסוד מעונות. בימים אלה אני מגבשת בימים אלו הצעת חוק לכנסת הבאה, שתעניק חינוך חינם גם לפעוטות בגילאי 0-3. בנוסף אפעל לעידוד גברים לשנות הרגלי העבודה ולקחת חלק בגידול הילדים, כך שגם הנשים יוכלו להתקדם במשק.

 

"יש לתמרץ באמצעות הקלות מעסיקים שמקדמים נשים, להקים מעונות במקומות עבודה, להחדיר את משרת ההורה גם לשוק הפרטי לנשים וגברים גם יחד תוך, ולפעול לשינוי בשעות העבודה במשק המנוכרות למשפחתיות (ע"י אכיפה מוגברת של חוק שעות עבודה ומנוחה והקלות מס). מתן נקודות זיכוי על הוצאות טיפול בילדים יסייע רק לנשים שמשתכרות שכר גבוה, ולא לכלל הנשים שרובן משתכרות פחות. את המשאבים הללו יש להפנות לממן חינוך חינם מגיל חודשים, שייתר את הצורך בנקודות הזיכוי".

 

סיכום: חברי הליכוד קידמו את פעילות למען אמהות עובדות, ולקחו חלק ברפורמות המשמעותיות שהתרחש בכנסת האחרונה להארכת תקופת חופשת הלידה. יחסית לגודל המפלגה חברי כנסת מעטים יחסית פעלו לקידום נשים בעבודה. ראויה לציון ח"כ חוטובלי שהובילה את הפעילות בסיעה באופן בולט, ונקווה שתמשיך בקו זה גם בכנסת הבאה כאישה הבכירה בליכוד ואף תקדם את הנושא בסדרי העדיפויות הכלליים.

 

העבודה

עבר: חברות וחברי הכנסת של העבודה יזמו 12 הצעות חוק לקידום אמהות בשוק העבודה 3 מתוכן התקבלו עד כה.

 

עתיד:

"לאורך השנים, מפלגת העבודה, ויו"ר המפלגה שלי יחימוביץ' פועלות באופן שוטף לקידום פתרונות עבור הורים עובדים ובפרט עבור אמהות לילדים קטנים שברצונן להצטרף לשוק העבודה. במסגרת זו, בכוונתנו לפעול למען החלת חוק חינוך חינם לילדים מגיל חצי שנה באמצעות סבסוד של מעונות יום. מפלגת העבודה, תמשיך גם בכנסת הקרובה, לתמוך בתמריצים להורים עובדים ובפרט עבור אמהות ונשים עובדות ולקדם את השוויון שהינו מרכז סדר היום של המפלגה.

 

"בהתייחס לשאלת זיכוי מס לאמהות עובדות, רק רבע מנשות ישראל העובדות, מגיעות לסף המס ולכן על מנת לפתור בעייתן של 75% מהנשים העובדות נפעל למציאת פתרון אמיתי הכולל בתוכו מנגנונים אחרים אשר מיטיבים עם הנשים שאינן מגיעות לסף המס ובכוונתנו לקדם פתרונות ברוח זו כגון הפתרון המוצע למעונות יום מסובסדים".

 

סיכום: העבודה פעלה לקידום נשים בעבודה בכנסת הקודמת, והיתה חלק מהיוזמות שצלחו לתיקון והרחבת ההגנות בחוק עבודת נשים. יו"ר המפלגה שלי יחימוביץ לקחה חלק פעיל כיוזמת בחלק משמעותי בהצעות החוק. בכנסת הבאה צפויה המפלגה לגדול. מצביעות העבודה צריכות לעמוד על כך שתשומת הלב לקידום אמהות ונשים בעבודה לא תרד מסדר העדיפויות.

 

לתשומת ליבכן: גם בעבודה וגם בליכוד המגמה היא נגד הכרה בנקודות זיכוי במס הכנסה להוצאות טיפול בילדים.

 

טעון הוכחה:

מפלגת יש עתיד החדשה עדיין לא נבחנה למעשה, ולכן יש להתיחס להבטחותיה בלבד.

 

יש עתיד:

מפלגת "יש עתיד" תפעל לקידום חקיקה מאזנת אשר תרחיב את מעגל המקצועות והתפקידים המתאימים לעבודת נשים, תאפשר למספר רב יותר של נשים להשתלב בשוק העבודה ותעודד בניית מודלים של העסקה מאוזנת שיאפשרו לנשים עובדות לווסת בין עבודתן ובין חייהן האישיים.

 

ד"ר עליזה לביא, מועמדת במקום השביעי ברשימת "יש עתיד"  התייחסה לבעיות שהעלנו:

"דבר ראשון, אפעל לשינוי והפנמה של האחריות לאיזון בין משפחה ועבודה ולהכרה שלא מדובר בבעיה של נשים בלבד. רק ההבנה הזו תאפשר מהפך בסדרי העדיפויות. עד אז, ישנם צעדים אופרטיביים רבים שתפעל לקדם וליישם: כמו שעובדים במספר עבודות מתאמים בין הכנסותיהם לצורכי מס, אמהות היא עבודה לכל דבר ועניין וצריך להתייחס אליה ככזו בכל הנוגע לקיזוז הוצאות ונקודות זיכוי.

 

"עולם העבודה כיום מאפשר גמישות בשעות העבודה ומדדים לפי תפוקות ולא רק לפי שעות. אם אמא מעדיפה להגיע ב6, לעקוף את הפקקים ולצאת מוקדם – צריך מקומות עבודה שיאפשרו את זה, ומקומות עבודה כאלה אפשר וכדאי לתגמל. מעבר לכך כמובן שיש לפעול למתן פתרונות ממלכתיים החל מקיצור חופשות במוסדות החינוך, אכיפת חוק יום לימודים ארוך, הקמת וסבסוד צהרונים וקייטנות ועוד"

סיכום: המפלגה מתייחסת בחיוב ומבטיחה לקדם נשים בעבודה בחקיקה ורפורמות נרחבות כמו גם מערכתית לנשוא איזון עבדוה משפחה. כדי להבין כיצד יישומו צריך להבין טוב יותר את ההשלכות התקציביות שלהן ולראות כיצד מקדמים ח"כים וח"כיות מטעם המפלגה את ההבטחות בכנסת. 

 

דע"מ:

"דעם פועלת בשטח כבר שנים רבות לקידום זכותה של כל אשה לעבוד ולהתפרנס בכבוד, ובמיוחד במגזר הערבי. חינוך חינם לפעוטות וסבסוד מוגבר של מעונות יום; תיקון פקודת מס הכנסה והכרה בהוצאות ילדים לזיכויי מס; ותמריצים למעסיקים של אמהות והורים -  שדעם תומכת בהם כמובן - כל אלו מהווים חלום רחוק במועצות המקומיות הערביות ובישובי הפריפריה, שמתאפיינים באבטלה גבוהה בכלל ושל נשים בפרט עקב מחסור במעונות יום, העדר תחבורה ציבורית שתאפשר לאמהות להתנייד, ובעיקר בהיעדר מקומות עבודה שיאפשרו לנשים להתפרנס. חלק גדול מהנשים הערביות שמצליחות למצוא עבודה במגזר הערבי, מועסקות על-ידי קבלנים ללא תלוש שכר ולמעשה רבות מהן כלל אינן מוכרות כעובדות, ותיקוני החקיקה האלה ככל שיחוקקו, כלל לא יהיה בהן כדי לסייע להן במעמדן הנוכחי בשוק התעסוקה.

 

"דעם תפעל בראש ובראשונה ליצירת מקומות עבודה לנשים בתנאי העסקה ושכר הוגנים, להקמת מעונות יום, ולהרחבת מערך התחבורה הציבורית עבור ישובי הפריפריה אשר יאפשרו שילוב של נשים רבות יותר במעגל התעסוקה שתוכלנה ליהנות מהרפורמות המוצעות".

 

טעון שיפור:

קדימה:

עבר: חברי וחברות הכנסת של קדימה יזמו 29 הצעות חוק לקידום אמהות בשוק העבודה 4 מתוכן התקבלו עד כה. שוב יחסית לגודל הסיעה אפשר היה לצפות ליותר חברי כנסת מעורבים בתחום. בולטו במיוחד חברות הכנסת אורית זוארץ ודליה איציק. 

עתיד: לא התקבלה תגובת מפלגת קדימה ביחס לתוכניותיה לפעילות בכנסת הבאה.

 

העצמאות:

עבר: חברות הכנסת של עצמאות יזמו  2 הצעות חוק לקידום אמהות בשוק העבודה

עצמאות תפעל להפניית תקציבים להרחבת חינוך חינם לגיל הרך והשקעה משמעותית לא רק בחינוך חינם, אלא גם ובעיקר באיכותו. לאור פניות שהגיעו ללשכתה של ח"כ ד"ר עינת וילף, יו"ר ועדת החינוך בכנסת, בנושא הפער בין ימי החופש של הילדים ובין ימי החופש (המועטים) של ההורים, בדק מרכז המחקר והמידע של הכנסת את הנושא וגילה כי בישראל קיים פער עצום של כ-65 ימים בין ימי החופשה של התלמידים לבין ימי החופשה של ההורים העובדים, כך שנוצרת מעמסה כלכלית על ההורים. צריך לפעול לשינוי מבנה שנת הלימודים באופן שיקרב אותנו לממוצע המקובל במדינות המפותחות ולהוריד כשבועיים נוספים מסך החופשות (להמשיך ללמד עד סוף יולי, ולהתחיל ללמד רק לאחר החגים).

 

סיכום: הסיעה לא היתה פעילה בתחום קידום אמהות בעבודה. שינוי מבנה חופשות בית הספר הוא רצוי וראוי.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

חברי כנסת של הבית היהודי יזמו -  6