מאמר דעות מתלהם של נחמיה שטרסלר ב"דה מרקר" ה-9.1.13  נגד שלי יחימוביץ' מסתיים בקטע נלווה נוסף. והרי הוא כלשונו: "דו"ח הממונה על השכר גילה פערים גדולים בין שכר הגברים לשכר הנשים במגזר הציבורי. זה לא אומר שיש בהכרח אפליית שכר במגזר הציבורי. גברים עובדים יותר שעות והם גם מוכנים לקחת יותר משימות ונסיעות, כי לרוב הם המפרנסים הראשיים במשפחה. הם גם נשארים יותר שנים בעבודה, ולכן מתקדמים לעמדות ניהול, שבהן השכר גבוה יותר".

 

האמנם? שטרסלר יכול לקבל עבור מאמר זה את אות השוביניסט. בשירת שיר הלל לגברים המצליחים הוא רק שוכח שהם עושים זאת בזכות חלוקת התפקידים המגדרית.  לא רק שהוא חושב שגברים טובים מנשים כי הם מוכנים לקחת משימות ונסיעות  --- אגב, מי מטפל בבית ובילדים כשהם נוסעים? הוא מסביר לנו שהם נשארים יותר בעבודה ולכן הם מתקדמים לעמדות ניהול.

 

עוד ב-Onlife:

 

לוקחים את הנשים כמובן מאליו

הוא, המעבידים והגברים העובדים שכחו (או לקחו כמובן מאליו) שהם יכולים לעשות זאת משום שנשותיהם נשארות לטפל בבית ובילדים, משום שהמדינה המעודדת ילודה ומעודדת יציאה לעבודה לא דאגה למערכת חינוך תומכת וסידורים נאותים שיאפשרו גם לנשים לצאת לעבודה לשעות ארוכות. שיר ההלל ששר שטרסלר משקף את העובדה שאין חלוקת תפקידים שוויונית במשפחה, וזו אינה אפשרית משום שאין בישראל זכות להורות משותפת. העבודה ללא גבולות היא ה"זכות" היחידה הניתנת והיא ניתנת ברוחב לב לגברים.

 

בפועל נשללת מהם הזכות להורות. והוא גם לא חשב על כך שנשים לא מגיעות לעמדות ניהול כי רבות מהן נתקלות בתקרות זכוכית של השוביניזם שהוא מייצג.  ומיותר להתייחס ליחס המזלזל בנשים של.

 

5 הנשים החזקות של הפוליטיקה הישראלית

בהמשך המאמר הוא כותב: "מעניין שבתחום הפוליטי חל מהפך במיקום נשים בצמרת. בראש מפלגת התנועה עומדת ציפי לבני, בראש העבודה עומדת יחימוביץ' ובראש מרצ עומדת זהבה גלאון. אבל יש עוד שתי נשים חזקות בתחום. שרה נתניהו שולטת בבנימין נתניהו, ולכן גם בליכוד-ביתנו. יהודית יוסף, אשתו של משה , בנו של הרב עובדיה יוסף, היא האשה החזקה בש"ס. כלומר, חמש נשים שולטות בחמש מפלגות חשובות.אז לפחות בתחום הפוליטי מתרחשת מהפכה, שאולי תגיע בהמשך גם לתחום השכר והניהול במשק".

 

מדד onlife: למי באמת אכפת כמה את שווה?

מדור הבחירות של onlife מציג: מדד המפלגות. מי המפלגה שבאמת אכפת לה כמה את מרוויחה והאם זה פחות מגבר? בכל שבוע נושא חשוב ורלוונטי לנשים לקראת הבחירות

לכתבה המלאה

לאור אי ההבנה הגדולה של הסדר המגדרי  השולט בחברה בישראל אולי את משפט הסיום של הכתבה צריך לאמץ: בתחום הפוליטי מתרחשת מהפכה. יש לנו חברה אזרחית תוססת שבמרכזה עומדים ארגוני נשים, מחאת קיץ 2011  הובלה על ידי נשים  וחמש נשים עומדות בראש חמש רשימות בבחירות המתקרבות.

 

אפשר למנף מהפכה זאת בהצבעה של נשים למפלגות שבראשן עומדות נשים, למפלגות שיש בהן ייצוג הולם של נשים, למפלגות שמקדמות נשים, למפלגות שלא רק שיש בהן ייצוג לנשים אלא שהן מייצגות סדר יום אזרחי ומגדרי שוויוני, דאגה לרווחה, לחנוך, למניעת אלימות כלפי נשים על כל צורותיה, כולל אלימות כלכלית, והעסקה פוגענית בתנאים של עבדות שקוראים לה עבודת קבלן ושכר מינימום. 

 

רק בדבר אחד צודק שטרסלר נשים מבינות שהדרך לשינוי הוא דרך הפוליטיקה. הן מודעות לאי השוויון המגדרי ורוצות לשנות אותו. והן יכולות לעשות זאת כעת באמצעות הפתק שישימו בקלפי,  פתק שיבטיח שבכנסת הבאה נושא השוויון המגדרי לא ירד מסדר היום.

 

חנה הרצוג, "שוות" המרכז לקידום נשים בזירה הציבורית, מכון ון ליר.