במשך 17 שנים הייתי חלק מתנועת הנוער העובד והלומד כמדריכה וכרכזת מחוז הנגב של התנועה. גרתי בקומונה עירונית, שזה כמו קיבוץ בדרום תל אביב. שם גם התעצבה התודעה החברתית שלי. מהעיסוק בחינוך ראיתי איך קבוצות הנערים שחינכתי להאמין בשוויון, בסובלנות ובתחושת אחריות ושליחות כלפי החברה הישראלית, חוזרים לבתים שלא מצליחים לגמור את החודש - ושם הייאוש והמחסור עושים את שלהם.

 

תהליכים שנבנים במשך שנים, יכולים להיהרס ברגע בגלל איזה קיצוץ בתקציב. זה מה שהביא אותי לפוליטיקה.

 

עוד ב-Onlife:

 

 

הצטרפתי למפלגת העבודה וזכיתי להזדמנות לעבוד כעוזרת של שלי יחימוביץ'. מאוד אהבתי את היומיום לצידה של שלי,  שכולו מאבק למען זכויות עובדים והיכולת של כולנו להתפרנס בכבוד. גם בקרב העוזרים הפרלמנטרים הזדעזעתי לגלות תופעות של  ניצול עובדים. לכל ח"כ יש תקן לשני עוזרים פרלמנטריים. חלק מהם רצו 3 במחיר 2 ופיצלו את המשרות. התוצאה הייתה שהעוזרים עובדים בפועל במשרה מלאה, עם משכורת של משרה חלקית. הובלתי את המאבק נגד פיצול המשרות ויחד הצלחנו לעצור את התופעה.

 

 

הברחתי את אהוד ברק מהמפלגה

התקופה הייתה תקופת אהוד ברק בראשות המפלגה וככל שנכנסתי יותר לענייני המפלגה, הבנתי שלא נוכל להסתפק בח"כית אחת מוכשרת מאוד. התחלתי לפעול במסגרת המשמרת הצעירה מתוך כוונה ליצור התחדשות וריענון במפלגה ובעיקר – חידוד רעיוני, להחזיר את המפלגה לשורשים הסוציאל דמוקרטיים שלה. התמודדתי לראשות המשמרת הצעירה של המפלגה מול המועמדת של ברק וניצחתי, למרות לחצים מטורפים מכיוונו, מה שזיכה אותי בכינוי "האיום הבירני". כמה חודשים אחר כך ברק עזב.

 

יש כאלה שאומרים שהניצחון שלי היה קשור לעזיבה של ברק. היינו יתוש קטן שהקיז טיפת דם קטנה שמשכה את הכרישים הגדולים. הראינו שהוא לא בלתי מנוצח, שהטובים יכולים לנצח כשהם לא עסוקים בלריב.

 

 

הסתובבנו בכל הארץ והקמנו מחדש סניף אחרי סניף, תא סטודנטים אחרי תא סטודנטים ממכללת תל חי ועד אוניברסיטת בן גוריון או אפילו בר אילן. בהתחלה קראו לחבר'ה הצעירים שלנו "החמודים". אבל כששלי התמודדה לראשות המפלגה, כבר עמד לצידה "צבא" של חבר'ה אידיאליסטיים, שמבינים על מה אנחנו נאבקים ויודעים לעבוד.

 

המשימה שלי בכנסת היא להילחם להחזיר את אחריות המדינה לאזרחיה, להיאבק על זכויות העובדים בישראל, לעצור את הפרטת השירותים החברתיים והפקרת האזרחים הנזקקים להם, לפעול ליצירת מסלול פנסיה הוגן יותר, בטוח יותר ועם דמי ניהול נמוכים יותר ולהיאבק בכוחו המוגזם של משרד האוצר.