אינגריד וונדרוולט, האישה הראשונה שמכהנת בתפקיד יזמית הבית של ענקית הטכנולוגיה Dell, נשמה יזמות מגיל צעיר. כיום, בגיל 43, אחרי שהקימה, ניהלה ומכרה חברות רבות, הנחתה תכנית טלוויזיה פופולארית ברשת CNBC  האמריקאית, וונדרוולט חולמת לתרום מניסיונה העשיר ולהוביל מהפכה נשית בינלאומית בעולם עד שנת 2020.

 

 

עוד ב Onlife:

 

 

נשרה מהלימודים בכיתה ג' 

מי שהקימה מיד בתום לימודיה את חברת  Green Girl Energy וייסדה את פורום Glass  למנהיגות גלובאלית והצלחה ברת-קיימא לנשים מספרת שבתור ילדה קטנה היא בכלל חלמה להיות מיסיונרית. לאט לאט ומגיל צעיר, התפתח אצלה החוש העסקי. אמנם כבר בתור נערה מצאה את עצמה אינגריד וונדרוולט מוכרת בדוכני לימונדה ושוקולד, אבל ההתחלה לא הייתה קלה.

 

היזמית המצליחה והתוססת נשרה בכיתה ג' מלימודיה בבית הספר, עקב מה שאובחן אז בטעות כליקוי למידה. וונדרוולט אומרת כי הוריה, אשר התעקשו למצוא לה מסגרת הולמת שמקדישה זמן ללימודים בין-אישיים ותיגבור, הם הסיבה להצלחתה. "העידוד של הוריי, והתמיכה הבלתי נגמרת שלהם, הם הסיבה שהצלחתי לחזור אל מסלול לימודים רגיל. היו מבוגרים מסביבי שבדיעבד נודע לי כי אמרו עלי שחשבו שלא ייצא ממני כלום", היא מספרת.

 

בעיותיה של וונדרוולט אובחנו מאוחר יותר כהפרעות קשב, אבל גם אלו לא עמדו בדרכה אל ההצלחה. "יום יום בדרך אל האוטובוס בהסעה, הייתי משננת לעצמי שאני 'מיוחדת' ". עד היום נוהגת אינגריד וונדרוולד לערוך מדיטציות קבועות, אותן התחילה בגיל צעיר כהליך טיפולי לפיתוח מיומנויות ריכוז. כיום זו פשוט פעילות בה היא מקבלת, לדבריה, השראה רבה.

 

אינגריד וונדרוולט מרצה ב TED על הפיכת הבלתי אפשרי לאפשרי:

 

רוצה לשנות את חייהן של נשים

וונדרוולט, נשואה ללא ילדים, זוקפת את החיבה שלה לטכנולוגיה לזכותו של אביה, ד"ר להנדסת אלקטרוניקה ויזם בעצמו.  את החברה הטכנולוגית הראשונה שלה ייסדה ממש עם סיום לימודי מנהל העסקים: חברת Data-online  המספקת שירותי תוכן. כיום, וונדרוולט היא מנכ"לית של חברת 'אוסטין' וחברת Texas-based Ingrid Vanderveldt LLC המגלגלות מחזור כספי שנתי של עשרות מיליוני דולרים. בנוסף, וונדרוולט חברה בעמותת YEC  - 'המועצה ליזמים צעירים', אשר מארגנת פרויקט יבשתי ענק ברחבי אמריקה בשם FixYoungAmerica לעידוד צעירים שאינם עובדים להשתלב בשוק העבודה, תוך עידוד ועליית המודעות לנושא לרמת המדיניות הלאומית. בשנת 2012 זכתה וונדרוולט בפרס על תרומתה לפיתוח ועידוד עסקים קטנים בארה"ב.

 

גולת הכותרת בעשייתה העכשווית של אינגריד וונדרוולט, היא ללא ספק, המהפכה להעצמה נשית שאותה היא מתכננת לבצע עד שנת 2020, בחסות חברת Dell. לפני מספר שנים הוזמנה וונדרוולט להשתתף בפורום נשים יזמיות של חברת Dellשנקרא Dell Women’s Entrepreneur Network  (DWEN) ומשם השאר הוא היסטוריה.

 

הפורום הזה, שנערך מדי שנה בעיר אחרת בעולם, מפגיש למספר ימים נשים יזמיות ממקומות ומתחומים שונים ברחבי הגלובוס. במהלך הכנס מקיימות הנשים פאנלים, ימי עיון ומפגשים בתחומי יזמות, כלכלה ומדיניות הנוגעים לנשים.

 

 

בכנס הראשון של הארגון בו השתתפה וונדרוולט בשנחאי שבסין, נכחו כ- 75 נשים ובכנס השני, בריו דה-ז'נרו, מספרן כבר הגיע ל- 125. "על המטוס בדרך חזרה היה לי רגע של 'הארה' והבנתי שאני רוצה לשנות את חייהן של נשים על הגלובוס", מספרת וונדרוולט. "התקשרתי למנהל שלי ב- Dell וביקשתי את עזרתו והסכמתו, והוא אישר לי באופן מידי להתמסר לנושא".

 

חייבים להתחיל לראות את העולם דרך עיניהן של נשים

וונדרוולט טוענת כי נשים עושות עסקים וחושבות באופן שונה מגברים. "גברים עושים עבודה מצוינת בעולם העסקים, תוך נקודת מוצא והסתכלות ליניארית, בעוד נשים מתמודדות עם הדברים בגישה סימולטאנית והוליסטית יותר", היא אומרת. "למתבונן מבחוץ, זה יכול להיראות כמו חוסר ריכוז או ניסיון ללהטט בין המון דברים – בעוד שבפועל מדובר בהתבוננות מרוחקת על התמונה במלואה. ראייה מערכתית טובה יותר וניסיון להדביק את כל החלקים בתמונה".

 

אבל הרצון של אינגריד וונדרוולט לקדם נשים נובע ממקום עמוק יותר, מתוך מחשבה על שינוי אמיתי בעולם. "תמיד האמנתי בהעצמה נשית וקשר עם הסביבה. אם אנחנו רוצים לחולל שינוי בעולם, אנחנו חייבים להביט בו דרך עיניים חדשות – ואלו העיניים של נשים" ציינה בעבר. "נשים חייבות להבין כי יש ביכולתן להיות מנהיגות ולחולל שינוי בחייהן, בחיי משפחתן ובעולם שלנו".

 

הדבר שאולי הכי כדאי ללמוד מוונדרוולט, הוא היחס שלה לטעויות וכשלונות. שנשאלה איזו עצה הייתה נותנת לעצמה לפני 20 שנה, אמרה כי "בשנות העשרים שלי, בתחילת הדרך, הרגשתי שאני צריכה כל הזמן להוכיח את עצמי ושאם אטעה – לא אקבל עוד הזדמנות. היום הייתי אומר לעצמי להקשיב יותר ולחיות בשלום עם הטעויות, מכיוון שהן חלק מהתהליך. הטעויות שאנחנו עושים, הופכים את חיינו לעשירים ומלאים יותר".