על נתן אשל עוברים ימים לא טובים. נפתלי בנט בפגישת פיוס עם בנימין נתניהו, גורמים במפלגת העבודה עשו קולות של "אולי-נשב-בממשלה-אם-יחימוביץ'-תקבל-את-תיק-האוצר" ואפילו יאיר לפיד מבלה. נדמה שכולם המשיכו בלעדיו. כולם חוץ מאחד עזרא סיידוף, מי ששימש כסמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד רה"מ. סיידוף, מתברר, גם הוא בעל תחביב לחטט במה שלא שלו, חיטט לכאורה בטלפון של אשל, וכך נחשפו להן לכאורה תמונות של עובדות נוספות – מלבד זו שכבר דווח עליה בעבר.

 

האם אכן מצא סיידוף תמונות לא ראויות בטלפון של אשל? את זה יכול לקבוע רק שופט. מה שכבר נקבע בהסדר הטיעון הקודם הוא שאשל ניהל קשר בדרך שאינה ראויה ואינה מקובלת בין ממונה לעובדת הכפופה לו.

 

עוד ב Onlife:

 

צה"ל בקמפיין שלא מתיישב עם המציאות

במקביל, השבוע פרסם צה"ל קמפיין נגד הטרדות מיניות. בסרטון האנימציה שהופץ בכל אמצעי התקשורת נראית דמות של חיילת, כשקול גברי מספר כיצד הטריד אותה באופן שיטתי, במילים מעליבות ובקריאות מיניות. כדי להפחיד ולהרתיע את המטרידן הפוטנציאלי, מסתיים הסרטון בפרפראזה על סרט ערבי של יום שישי – שבו המטרידן האומלל מבייש את אביו, מכעיס את אמו ומוכנס מאחורי סורגים. ואז, בכיתוב סטייל כלבוטק, נשמעת הקריאה – "הטרדה מינית, זה מתחיל במילים ומסתיים במשפט". הלוגיקה שעומדת מאחורי הקמפיין פשוטה – תטריד – תיענש, תפגע – תיפגע בעצמך. עבירה גוררת עונש.

 

ההופעה של החדשות הטריות על אשל מצד אחד, ושל הקמפיין הצבאי מצד שני, מטילה ספק באותה לוגיקה פשוטה. הרי אשל, שנענש על התנהגותו, לא איבד את מעמדו כאחד מהקרובים ביותר לראש הממשלה, ואף הוזמן להיות חלק פעיל במשא ומתן הקואליציוני. פרישתו מתפקידו הקודם הייתה מתברר הסחת דעת זמנית, שעניינה להרגיע את הרוחות ולהרחיק את האש מלשכת נתניהו. ראש הממשלה נזקק ללחצן של מפלגות שאשכרה דואגות לזכויות נשים (או שנכנעו ללחץ ציבורי), כדי להבין מה הבעיה. גם חיים רמון, האיש והנשיקה, נענש לרגע, רק כדי לעשות קאמבק כשר בכיר בממשלה, כשכל הדרך הוא מלווה בבת זוג נאה. מה הוא כבר עשה הרי? סתם שעשוע של בחורים. ואשל? אז קצת החליק לו הטלפון, מה עושים סיפור? בויז וויל בי בויז.

 

הסרטון של צה"ל:

 

הנושא הכי חשוב שהקמפיין מחמיץ

מעבר לעובדה שבמשוואת העבירה מול העונש, האחרון לא ממש מפריע לנענש להמשיך בחייו כרגיל, הקמפיין מבית היוצר של יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים מחמיץ משהו מהותי בהרבה: הטרדה מינית היא משהו שיש למנוע ולגנות לא בגלל התוצאות ההרסניות לעבריין, אלא מפני שהפגיעה מבטלת את האישה כסובייקט, כאדם בעל תבונה, רגשות, מחשבות, שגופו נמצא ברשות עצמו. אם וכאשר פגעת בזה – החרבת משהו מהותי באנושיות שלה, ועולם כזה הוא לא עולם הגיוני, הוא לא עולם שלמושג "אנושי" יש בו משמעות.

 

אז כן, אני בהחלט שמחה שבצה"ל לוקחים יוזמה ופועלים למיגור התופעה הזאת, שהיא בוודאי גדולה ורחבה יותר מאשר 500 הפניות שלדבריהם מתקבלות מדי שנה בנושא. עדיין, המסר שנישא על כנפי הקמפיין הזה לא מסביר באמת מדוע הטרדה מינית היא דבר אסור, פוגעני ומשפיל. ואחרי מקרים כמו אלה המוזכרים, נראה שאת המסר הזה צריך להעביר לא רק בבסיסים ובמוצבים, אלא גם במשרדי הממשלה.