"כדי לצאת מאתר היכרות עם זוגיות צריך להעמיד את עצמך למכירה כמו המוצר הכי אטרקטיבי: לשים תמונה מצוינת, לספק אינפורמציה מושכת ולחשוב על הצרכן", מבשרת אסתה ברודצקי קאופמן, מאמנת להצלחה בדייטינג והגשמת זוגיות. "מותר ורצוי לעגל פינות: מותר לשקר בגיל שנה שנתיים, מותר להוסיף קצת לגובה ולהפחית במשקל קצת. המטרה היא להציג חבילה אטרקטיבית בעיני הפוטנציאל, לא בעיניך".

 

עוד ב-Onlife:

 

מתי הפכנו מרומנטיקנים לסוכני מכירות שמציגים את עצמם למכירה? אם בדור ההורים הכרויות היו חלק משגרת היום יום, בביה"ס, בעבודה, באירועים ודרך חברים, בעשור האחרון הפכה הזירה האינטרנטית לשוק הגדול ביותר לזיווגים. "כל הסיפור של תרבות צרכנית ותרבות הריטוש וחשיבות האלמנט הוויזואלי גרמו לשינוי באופן שבו אנו בוחרים בני זוג ומי שלא ידע להתנהל נכון באתרי הכרויות לא ימצא זוגיות. יש נתון שאתרי ההיכרויות לא ששים לחשוף, שמי שלא מצא זוגיות באתר תוך 3 חודשים, יישאר שם שנים".

 

 

חשוב להקפיד על תמונה לא מביכה

"לפרופיל באתר יש משמעות, הוא יכול להיות מגניב ולהוציא אישיות בצורה מסוימת. לתמונה יש משמעות גדולה מאוד. יש יוצאי דופן שלא שמים תמונה מסיבות פרקטיות:  אנשים יותר מפורסמים, מורים וגננות שלא נעים שכולם ידעו שהם מחפשים. אבל  אם הטקסט כתוב כראוי והתמונה מובטחת, לא כדאי לפסול. הכי חשוב להקפיד על תמונה איכותית וטקסט שאינו מביך", מדגישה אסתה. "כלל ראשון הוא להסתכל על עצמך כעל מוצר צריכה, ולהציג תמונה וטקסט הכי אטרקטיביים שאפשר".

 

1. התמונה: "התמונה עושה כמעט את כל העבודה. ככל שהתמונה אטרקטיבית יותר בעיני קהל היעד האמיתי (כלומר, גבר צריך לשאול ידידה פנויה עד כמה התמונה מוצלחת, לא את אמא שלו או אקסית. מי שיש לו תמונה טובה זה לא מאוד משנה מה הוא כותב, אבל כן חשוב לא לכתוב טקסטים שסותרים את התמונה.

 

אני נתקלת במקרים של אנשים מוצלחים ששמים בפרופיל באתר ההיכרויות תמונה מכוערת נורא. כשאני מעירה שהתמונה לא מוצלחת, אנשים אומרים 'זה הפרצוף שלי, מה אני אעשה?'. התשובה היא: צלם בצורה יותר חיננית. מי שיודע שהוא לא פוטוגני, שישקיע בצילום מקצועי. לפעמים לגיטימי לשים תמונה בת חמש, אבל רק אם באמת לא השתנת, לא העלית במשקלת, לא התקרחת, ולחלופין לא יצאו לך קמטים עמוקים.

 

2. הטקסט: חשוב לא לחפור. לזכור שיש נמען ולחשוב איך הוא קורא את הטקסט. חשוב להקפיד על איות והגהה. חשוב מאוד גם להימנע מקלישאות, התפייטות וציטוטים. אם אנחנו רוצים להביא אנשים אלינו אנחנו צריכים להכיר את המטרה, ולפנות אליה בצורה הטובה ביותר.

 

3. החיפוש: לא לכתוב רשימת מכולת עם סטנדרטים בלתי מתפשרים. כל בחורה שתכתוב שהיא מחפשת בחור גבוה, נאה, חכם, עשיר, מצחיק, רגיש ומוצלח, תישאר בלי פניות. אף גבר לא ירצה לעמוד במבחן כזה, זה מפחיד. מי ששם קריטריונים לחיפוש מצמצם את כמות הפונים.

 

4. על עצמי: יש לכתוב את העצמי הכי אטרקטיבי שיש, אבל לא להגזים.יש תוכנה שבודקת את המלים הכי מחופשות: בחורים מחפשים בחורה עדינה ואוהבים מלים שקשורות במפנקת ומתפנקת. רייטינג נמוך יש לתכונות: רהוטה וחכמה, המילה דעתנית מדורגת הכי נמוך.

 

5. מטרות: חשוב לבוא ממקום של הוגנות. אם גבר לא כותב שהוא מחפש בחורה לנישואין, הוא משאיר את הדלת פתוחה לכולן, עדיין אפשר לצאת איתו. אולי יהיו בעיות להגיע לטבעת, אבל את זו ששם ותעשי את העבודה. מי שכותב חד משמעית שהוא לא מעוניין בקשר ארוך טווח או נישואין,  תאמיני לו. בסופו של דבר מדובר במסמך כוונות, לא במסמך משפטי. אם הבחור רציני או לא, את זה רואים בדייטים לא בטקסט.  הרבה אנשים נמצאים באתרי היכרויות כדי לפסול, לא כדי למצוא אלא כדי להוכיח שבאמת אין מישהו שווה.

 

הוא לא רוצה להתחתן? תאמיני לו

 

"יש המון סוטים באתרים האלה"

אתרי היכרויות: למה נשים נרתעות מהם

הן בקלות יכולות לפלרטט עם זר גמור בבית קפה, אבל להירשם לאתר היכרויות? רק זה לאל

כתבה המלאה

שירי, בת 35, יודעת בדיוק על מה הקואוצ'רית מדברת. שנים היא חיפשה זוגיות באתרי ההיכרויות עד שפגשה את בעלה במסיבה אצל חברים: "יש המון סוטים במקומות האלה, המון גברים חושבים שאם אשה מסתובבת באתרי הכרויות זה אומר שהיא נואשת". באתר היא פגשה שועלי דייטים ותיקים, בדיוק הטיפוסים שהציגה אסתה, כאלה שלכאורה מחפשים את האשה המושלמת אבל בעיקר עסוקים בחיפוש ולא במי שיושבת מולם.

 

"פגשתי בחורים שנמצאים באתרי הכרויות חמש שנים ויותר, אפילו לא מערכת יחסים אחת הם הוציאו מהדבר הזה. כבר פגשתי גברים שרק רצו שאבוא אליהם הביתה לדייט ראשון או מיד אחריו, כאלה שסימסו לי 'ערה' בשתיים בלילה אחרי דייט עלוב וגם כאלה שהיו עסוקים בלשפוט אותי ולא לראות את עצמם".

 

מותר לשקר בפרופיל

החיפוש  לא ליניארי וחד משמעי כמו שאפשר היה לחשוב. מכניסים את הדרישות, את נאי הסף ומקבלים תוצאות. אבל מה קורה אם התוצאות לא מתאימות? ואולי פספסתם מישהו מתאים? כאן אסתה מפתיעה:

 

"כשכותבים טקסט באתר היכרויות חשוב לזכור שלא מדובר בחוזה כשיר לעמוד בבית משפט. עיגולי פינות נדרשים! מותר לשקר קצת ולסטות מין האמת כשזה משפיע על אלמנט החיפוש באתר. אם את בחורה בת 39 שנראית נהדר ומחפשת בחור בן גילך, את תפספסי גברים פוטנציאלים אם תכתבי את גילך האמיתי מאחר שלרוב, גברים בגיל הזה מחפשים בחורות בנות 33-37. אם לא תגמישי את הנתון, את עלולה לפספס."

 

לעגל גיל ב-3 שנים כדי להיכלל בתוצאות חיפוש זה לגיטימי, חמש שנים זה כבר לא. אותו דבר בעניין הגובה, לגיטימי להגביה ב-3 סנטימטר לצורך מנוע חיפוש, חמישה זו כבר קצת רמאות".

 

רווקה בת 40 מחפשת את האחד

 

"אם בדרך לניסוח חבילה אטרקטיבית החסרת פרת קטן או עיגלת פינה, זה לא נורא. יש את העניין של המראה הכללי, אף אחד לא כותב כמה הוא שוקל, אנחנו לא בהמות למכירה. אם תשימי תמונה שלך וברובריקת המשקל תכתבי רזה, למרות שאת עסיסית, זה לא יעבוד לך. אם מישהו מחפש רזה, שלא יהיה לו מפח נפש, למה להגיע לדייט ולהיפסל על זה?עדיף לשקר ממש ממש מעט, כדי לא להיתקל בסירוב מלא".

 

"עיגול הפינות לא עושה טוב לאף אחד"

"עיגול הפינות לא עושה טוב לאף אחד", מצהירה מירי, בת 40 מרחובות. את בן זוגה הכירה בפייסבוק אבל קודם שחתה באתרי ההיכרויות כמה שנים. "גברים חושבים שמותר להם לעוות את המציאות ככה כי יש יותר נשים שמחפשות מערכת יחסים ואולי הן תסכמנה להתפשר". במהלך שנותיה באתרי ההיכרויות היא פגשה המון גברים. היא מסכימה להגיד שהקדישה לפחות שני ערבים בשבוע לדייטים והתוצאות לא ממש משמחות.

 

"כשאשה מעגלת את הגובה או מבנה גוף, גבר שיפגוש אותה יהיה מאוד שיפוטי ויכעס. כשגבר מרמה בפרופיל זה נראה לו לגיטימי כי 'אחרת לא היית נפגשת איתי'. כבר קרה לי שפגשתי גבר שפשוט לא זיהיתי. הוא ניגש אלי בבית קפה והציג את עצמו והייתי בטוחה שהוא עובד עלי. כששאלתי אותו איך יכול להיות שהוא נראה כל כך שונה בתמונה, הוא הודה שהוא שם תמונה של אחיו וסמך על הקסם האישי שלו שישאיר אותי".

 

במקרה אחר, מירי חטפה נזיפות כשהגיעה לדייט והמיועד לא היה מרוצה. "הוא טען שאני לא דומה לתמונה, ששיקרתי בנוגע לגובה ולמשקל". למרות שהתמונה עדכנית ואפילו דומה לה, ומירי לא בילפה, היא לא נשארה חייבת והודיעה לבחור שלמרות שהיא היתה הכי אמיתית בפרופיל, הוא מוזמן ללכת.

 

הימנעו מציניות בפרופיל

"הסיפורים של מירי לא חריגים", מעידה אסתה. מצד שני היא מגלה שאפשר ללמוד לא מעט על המיועד מקריאה מעמיקה של הפרופיל: "תמיד אפשר לקרוא בין השורות. מקלישאות אפשר להבין הרבה. מי ששופך את ליבו, כבר אכל הרבה קש ושיש לו מטענים ממערכות יחסים קודמות. תשובות ציניות אינן מומלצות".

 

"אף אחד עוד לא המציא דרך נכונה לבדוק אם משהו יכול לעבוד בשבילך חוץ מדייט. לא כרטיס ולא צ'אט ולא שיחת טלפון. כל אלה הם סינון בקצוות.  אפשר להבחין ברמה של כרטיס. לא להיתפס לקטנות. לתת צ'אנס, צריך לחתור כמה שיותר מהר להגיע לדייט – רק הוא יכתיב אם יש כימיה או לא."

 

האינטרס: להגיע לשלב הדייט כמה שיותר מהר

 

פייסבוק: הדור הבא של אתרי ההיכרויות?

האם לא עדיף להכיר בפייסבוק?  "היום יש כל כך הרבה פרופילים מזוייפים, מסחריים ואחרים. אנשים כבר מודעים לסוגיית פרטיות, חוסמים מידע מסויים, ולא מאפשרים נגישות למי שאינו מקורב להם". מצד שני, פייסבוק הוא גם כלי התקשורת הבא בתהליך ההיכרויות, יש סינרגיה: אנשים מתחילים את הקשר באתר ההיכרויות ומשם עובדים לדבר בפייסבוק, לראות תמונות ולחפש עוד אינפורמציה על הפוטנציאלי.

 

אבל יש גם הצלחות: אורית, בת 38, הכירה את בעלה באתר הכרויות לפני שש שנים. מאז הם הביאו לעולם שני ילדים. אורית פגשה את בעלה באתר אחרי חודש בלבד. "היו לי בסך הכל ארבעה דייטים לפניו, והם לא היו נוראיים, זה פשוט לא התאים. כשיואב הגיע, זה היה לי ברור שזה מה שאני מחפשת. הוא נראה בדיוק כמו בתמונה והכימיה מהטלפון עבדה פנים מול פנים". תוך חודשיים הזוג עבר להתגורר יחד".

 

אם את רצינית ורוצה להכיר בחור, נסי אתר הכרויות אחד טוב, השקיעי בתמונה ובפרופיל כתוב היטב, תתמסרי לעניין, אל לכמות הבחורים לבלבל אותך והכי חשוב: אל תפסלי על דברים מינוריים.