הבת שלי חיה בעולם של נסיכים ונסיכות, פיות ושאר אגדות. היא לא צריכה לחכות לפורים כדי להכנס למערכה, היא לובשת שמלה לבנה ומיד הופכת לכלה. אמנם חתן עדיין אין וזה גם ממש לא משנה לה, בגיל 6 המופלג, העיקר האווירה. יש ימים שהיא שלגייה ויש אחר צהריים שהיא פיה. יום אחד אנחנו גרים בארמון מפואר ויום אחר ביער או בבקתה.


לכבוד פורים אספתי כמה דוגמאות לעיצוב פנים ברוח סיפורי האגדות. בקתת העץ של סבתא של כיפה אדומה, בקתת הגמדים, חדרי שינה נסיכותיים, גרם המדרגות של סנדל הזכוכית שנשמט, הבית של לכלוכית לפני ואחרי שהפכה לסינדרלה וגם חדר שעשוי כולו משוקולד.


בקתת העץ הזו נראית בדיוק כמו  הבית של סבתא של כיפה אדומה, זו שהזאב התחפש אליה ושכב במיטתה. עיצוב כפרי ופשוט, קצת מאובק והכי חשוב, יש בו מיטה מתאימה.

 


 

 

בקתה ביער, הבית של סבתא של כפה אדומה. מתוך: www.besthousedesign.com


חדר השינה הבא יכול היה להיות של כל אחת מהנסיכות, זו ששכבה על גרגר אפונה, זו שחיכתה לנסיך המושיע ושילשלה אליו את שיערה, או אפילו של היפה שהתגוררה עם חיה. מיטת אפריון, ריהוט כבד, חלון גדול וצבעי זהב.

 

 

 


 

חדר שינה של נסיכה. מתוך: www.besthousedesign.com

 

 

בקתת עץ ואבן כפרית מתאימה לשתי אחיות חורגות ומפונקות שאוהבות להשתרע על הספות, בייחוד כשהבית מתוחזק על ידי לכלוכית חרוצה.

 

 

הבקתה המצוחצחת של לכלוכית, מתוך: www.besthousedesign.com 

 

 

לפני שפגשה את שבעת הגמדים, התגוררה שלגייה בארמון מפואר ובו ראי קסמים. לצערה הרב גרה שם גם מלכה אם חורגת מרושעת, אך הראי הוא זה שאחראי לכל השתלשלות העניינים.

 

 

 

הארמון של שלגייה. מתוך:   .bp.blogspot.com 

 

גרם המדרגות המפואר הבא מתאים בדיוק לנעל זכוכית קטנה שנשמטה תוך כדי מנוסה. חיפוי אבן בסגנון מיושן, שטיח כחול אצילי ועיטורים כיאה לארמון מלוכה.

 

 

 

 

כאן בדיוק אבדה נעל הזכוכית של סינדרלה. מתוך:   24.media.tumblr.com 

 

אחרי שהפכה מלכלוכית כנועה לסינדרלה הנסיכה, היא עברה להתגורר בארמון מצועצע ובו חדר מעוצב בשבילה. ריהוט כבד בסגנון הרוקוקו, נברשת והלבשה טוטאל ורודה.

 

 

 

 

חדרה של סינדרלה בארמון, מתוך: favim.com

   

 

היפהפיה הנרדמת נמה במשך תקופה ארוכה, עד שהגיע הנסיך ונתן לה נשיקה. כמו בכל האגדות, בעצם. העץ ממנו עשויה המיטה כבר הצמיח ענפים ועלים בעודה ישנה. לי זה נראה כמו החדר המתאים לסיפור האגדה. גוונים רכים, אווירה רגועה ורומנטית, עם קורטוב ציפייה.

 

 

 

 

חדר השינה של היפהפיה הנרדמת. מתוך: vi.sualize.us

 

 

בקתת עץ בנוסח מיושן, ריהוט מעץ גולמי ומזוודות רטרו מתאימים בדיוק לשבעה רווקים מוזנחים. שלגייה כבר תעשה שם סדר מופתי.

 

 

 

 

הבית של שבעת הגמדים. מתוך: imgfave.com

  

 

חדר שינה בסגנון מזרחי עשיר בגווני זהב וסגול מלכותי שייך ליסמין, הנסיכה האוריינטלית שבחבורה. כיאה לנסיכה יש לה מיטה גדולה ורכה, מלאה בכריות, טפט מעוטר ותאורה עמומה.

 


 

 

החדר של הנסיכה יסמין. מתוך: www.nay-k.de

 

 

קירות אכילים ורהיטים נמסים, הם לגמרי חלום מתוק ולא רק לצמד ילדים לקקנים. חדר מרוהט בקפידה עשוי כולו שוקולד מתאים למכשפה מפתה.

 


 

חדר שכולו עשוי שוקולד בנוסח עמי ותמי. מתוך: www.chillhour.com 

 

 

 

שיהיה פורים שמח!

איילת שטיין, מעצבת פנים.