תחושה חמימה עטפה את המשתתפות באירוע הפתיחה של מסעות מאגמה צ'אלנג' לפורטוגל, שהתקיים בשבוע שעבר ביישוב נתיב הל"ה. הייתה זו אותה אווירת משפחתיות שתמיד מנסים למכור לך – אך הפעם נעלמה הציניות, ואותה תחושה הייתה שם, אמיתית ואותנטית. זה באמת סוג של משפחה. נשים בווסטים זוהרים מכוונות אותנו לחניה, נשים מכינות לנו מדבקה עם השם ומציירות בצד גם לב, נשים מוזגות לנו פונץ'. כולן בוגרות המסע, כולן נרגשות ושמחות.

 

מסע מאגמה צ'אלנג' ייצא בחודשי הקיץ לפורטוגל, והוא מסע שטח בוטיקי המיועד לנשים בלבד. האירוע הוא יריית הפתיחה לסדרת ימי המיונים, במהלכם זוכות הנשים שמבקשות להירשם למסע ליום כיף ואתגרי - שמדמה במקצת את החוויה שהן עתידות לעבור במסע.

 

עוד ב Onlife:

 

במהלך האירוע פגשנו את מיה זריהן, 37, מפיקה במקצועה, שהפיקה את האירוע, ושמחה לספר על החוויה שעברה. "אני תמיד מפיקה את האירועים של מאגמה, ואין אף פעם בעיה", היא מספרת. "תמיד יש משתתפות שבאות, עוזבות את הבית ולוקחות יום חופש, והן כאן איתי מהבוקר עד הלילה, משקיעות זמן ואנרגיה. מרגש כל פעם מחדש לראות כמה באות. רק מזה אפשר להבין משהו על החוויה שהן עברו".  זריהן נמצאת בחודש התשיעי להריונה. לשאלה מתי היא אמורה ללדת היא עונה בפשטות: "מחר. אבל לא הייתה לי כוונה להחמיץ את האירוע".

 

מיה זריהן. צילום: דנה פולוטקין

 

עשרה ימים להיות מי שאת רוצה

מיה יצאה למסע לראשונה לפני שנים ומאז היא מצטרפת מדי שנה כמלווה. "זאת ההזדמנות שלך לגלות מי את באמת", היא אומרת. "ולא רק בגלל שהסיטואציה היא כל כך קיצונית, ושאת מגלה כוחות שלא ידעת שיש בך. יש כאן הזדמנות, יש לך עשרה ימים להיות מי שאת רוצה".

 

"אין ילדים, אין בוס, אף אחד לא יודע מי את. את יכולה להיות מי שאת חולמת להיות למשך עשרה ימים, ואף אחד לא ידע מזה", זריהן מסבירה. "יש את מי שהיית כשנולדת. יש את מי שאת הופכת להיות במהלך החיים, מתוך השגרה. ויש את האישה שאת חולמת עליה בלילה, זאת שתמיד רצית להיות, והסביבה לא תמיד מאפשרת לך. במסע את יכולה להיות היא".

 

אווירת משפחתיות בערב ההשקה (צילום: דנה פולוטקין)

 

יש פנצ'ר: מה עושים?

 אחרי שכולן קצת אכלו, האירוע מתחיל. התקליטנית מפסיקה לנגן, ולהקה של ילדותרקדניות פלמנקו עולה להופיע. בהמשך נויה שגיב, מדריכה במאגמה, לוקחת גיטרה ומנגנת, וכולןשרות איתה. ברקע שקופיות וקליפים מכל המסעות.

 

כל מה שצריך לדעת לפני שיוצאים למסע שטח

מסע מאגמה צ'אלנג', שיצא בחודשי הקיץ,  יעבור באתרים הכי יפים של פורטוגל. איך מתקבלים למסע? מה כוללים המיונים? צריך להיות בכושר? כל התשובות

לכתבה המלאה

מהר מאד מתחילה תחרות, והנשים נראות מתורגלות. מיד הן מתחלקות לשתי קבוצות, כדי לענות על שאלותכמו "מה את עושה כשיש פנצ'ר בג'יפ?". התשובות, אם תהיתם, הן: 1. מוציאהמצלמה, 2. מחליפה גלגל, מה הסיפור, 3. שואלת את עצמי איפה, בשם האלוהים, ישגלגל ספייר ו- 4. מנצלת את הזמן לשים אודם ולעשות גבות בקטנה.

 

 

זכרונות מהמסע (צילום: איה בן עזרי)

 

חלק מהנשים מתגרשות או מחליפות עבודה

כולן אוהבות להגיד שהחוויה שינתה את חייהן, וזה בעיקר נשמע כמו קלישאה, אבל איכשהו, מיה מצליחה  להכניס את המשפט הזה להקשר אמיתי, מציאותי. "חלק לוקחות את זה רחוק, מתגרשות או מחליפות עבודה", היא אומרת, "ויש את אלה שמבינות שאם הן לא היו בבית עשרה ימים והבית עדיין עומד על תילו, אז אם אחר כך הן ילכו לחוג של שעה או משהו אחר שהן עושות בשביל עצמן – לא יקרה כלום".

 

 הפעילות ממשיכה גם בתום המסע, בין אם במפגשים של המשתתפות או בפעילות שהנשים עושות למען הקהילה. במובנים רבים, זה עוזר גם לעכל את העובדה שהמסע נגמר. "כשזה נגמר את פשוט לא מאמינה שזה נגמר", מיה אומרת. "זה הזמן לשפץ את הבית, לסדר את הבוידעם, כל הפרויקטים שאף פעם אין לך כוח אליהם. כי את כולך אדרנלין ורעל, מרגישה שאת יכולה לעשות הכול".