כל מי שנכנס בימים האחרונים לפייסבוק, ולא הבין למה הצבע הכחול המאפיין את הרשת החברתית הגדולה בעולם נעלם, ובמקומו מופיעים שני קווים ורודים, מאוזנים, מקבילים זה לזה בתוך ריבוע אדום, הרשו לי להרגיע אתכם, פייסבוק לא באמת השתגע ולא השתלטו עליו האקרים איראנים. להפך, הוא פשוט תומך במטרה מאוד ראויה.

 

עוד ב-Onlife:

 

בית המשפט העליון של ארה"ב דן השבוע בשאלה הבלתי נתפסת האם להומואים ולסביות יש אותה זכות בסיסית להינשא כמו לכל אדם הטרוסקסואלי אחר (ברור שכן), ובאופן ספיציפי, במרכז הדיונים עומדת "הצעה 8" (Proposition 8) שהיא תיקון לחוק המתיר נישואין חד מיניים בקליפורניה, ולמעשה מבטל אותם.

 

הצעה 8 נולדה בנובמבר 2008, לאחר שמדינת קליפורניה כבר אישרה נישואין חד מיניים בתחילת אותה שנה, ואף הספיקה לחתן באופן חוקי כמעט 20 אלף זוגות חד מיניים, עד שההצעה התקבלה, ונאסר על נישואין חד מיניים נוספים.

 

השבוע, בהרכב של 9 שופטים, דן בית המשפט העליון בהשלכות של החוק והתיקון לחוק ופרט למאות ואלפי המפגינים בוושינגטון (אפשר לראות תמונות מההפגנות בדף הפייסבוק של human rights campaign), שמנסים להטות את הכף לטובתם, גם היפים והמפורסמים נרתמים למטרה היפה.

 

התמונה שהשתלטה על פייסבוק

 

כוכבי הוליווד, ליברלים ידועים ברובם, צייצו כל השבוע הודעות תמיכה בנישואים חד מיניים ואת הדעה האישית שלהם בנוגע לנישואי הומואים ולסביות:

 

הכוכב הכי גדול בעולם (בטח אחרי הביקור שלו בישראל), נשיא ארה"ב, ברק אובמה, צייץ

RT if you agree. #MarriageEquality.

 

את הציוץ שלו צייצו מחדש כוכבים כמו בן אפלק, פאולה עבדול ועוד.

 

כוכבים נוספים כתבו:

אלן דג'נרס, שהספיקה להינשא לאהובתה, פורשיה דה רוסי ב-2008, צייצה: "היום אני חושבת על בית המשפט העליון, אני מקווה שהם זוכרים מה הופך את המדינה שלנו לנהדרת כ"כ ויתמכו בשיוויון זכויות לכל".

 

ביונסה כתבה: "אם אתה אוהב את זה, אתה צריך להיות יכול לשים על זה טבעת" (רפרור לשיר המפורסם שלה Single Ladies (put a ring on it)

 

צ'לסי קלינטון, שאמה, הילארי קלינטון הודתה מזמן שהיא בעד נישואים חד מיניים, ואפילו הצטלמה לסרטון בנושא (צפו בסרטון) צייצה: "מחכה בקוצר רוח לשמוע על החלטת בית המשפט העליון בנוגע להצעה 8".

 

לנה דנהאם כתבה: "הייתי שמחה לקפוץ היום לבית המשפט העליון ולהציג להם מצגת עם כל הגייז שאני מכירה שיש להם נישואים מדהימים".

 

מרת'ה סטיוארט צילמה עוגה שהכינה ונראית כמו הלוגו (הורוד והאדום) והעלתה לפייסבוק ועוד מפורסמים רבים וטובים צייצו את דעתם, ביניהם ריקי מרטין, אליסה מילאנו, ראסל סימונס, סופיה בוש, ג'סי טיילור פרגוסון, רוז מקגוואן, קים קרדשיאן ועוד ועוד.

 

גם אתם מוזמנים לשנות את תמונת הפרופיל שלכם לתמונה החדשה, ולתמוך בנישואים חד מיניים. אולי זה אפילו יקרה בישראל יום אחד.