בקרוב מאוד (כבר בסופ"ש הקרוב לפי התחזיות), אנחנו נשכח שהיה פה חורף, שרק לפני שבוע עוד ירד ברד, ושאי פעם התעטפנו בשכבות רבות ככל האפשר. למעשה, התחזית הולכת לנוע בין שני מצבים: חם וחם מאוד.

 

למרבה המזל, רשתות ומותגי האופנה כבר מתורגלים במזג האוויר המהביל של ישראל, שמאפשר לנו ללבוש בקיץ רק סגנון אחד – קצר, ומתחילות את הקולקציה כבר באפריל.

 

עוד ב-Onlife:

 

הבעיה עם מכנסיים קצרים, היא שלפעמים הקנייה שלהם מורכבת כמעט כמו קניית בגד ים (וכולנו יודעות כמה זה סיוט). צריך לתמרן בין מבנה הגוף, לעובי הרגליים, לבטן (מוצקה או לא) ואחרי כל זה, גם צריך לבדוק שמדובר באורך שמכבד את הגיל ואת המעמד.

 

בין מכנסי הברמודה שחוזרים העונה בענק כל הדרך משנות ה-90, לבין המכנסונים שלא הולכים לשום מקום כבר כמה שנים, בחרנו את המכנסיים המחמיאים של הקיץ, כדי שכל אחת, בכל מבנה, תוכל למצוא לעצמה את הזוג שהכי יחמיא לה.

 

מכנסי ברמודה

הטרנד חוזר ועימו המכנסיים שמגיעים עד הברכיים, בגזרת בויפרנד. אמנם מדובר בפריט טרנדי, אך המכנסיים ממש לא מחמיאים לכל מבנה גוף. הסיבה לכך נעוצה בעיקר באורך המכנסיים (עד הברכיים כאמור), שעלולים ליצור מראה שמקצר את הרגל. גם גזרת הבויפרנד מקשה על התאמה לחלק רחב מהאוכלוסיה, מאחר והיא ממקדת את תשומת לב הסביבה בירכיים ובאגן של הלובשת אותם. היא יוצרת אשלייה שהיא מסתירה את הפגמים בירכיים בגלל שהיא מכסה אותם מלמעלה ועד למטה, אך היא לא באמת מטשטשת אותם.

 

מתאים ל: גבוהות ובעלות אגן צר.

מכנסי ברמודה של H&M. מחיר: 120 שקל

 

מכנסי הברמודה מגיעים גם בגזרת סקיני – המכנסיים צמודים לאורך הרגל, דבר שיכול להתאים ולהחמיא לבעלות אגן רחב, בתוספת חולצה רפויה. אגב, את עניין האורך הבעייתי ניתן לפתור עם נעלי עקב.

 

מכנסי ברמודה סקיני של ML. מחיר: 130 שקל

 

 

מכנסיים קצרים אבל לא מדי

לנשים שבורכו ברגליים רזות, אבל עברו את גיל 25 ולא מרגישות בנוח להסתובב עם מכנסונים, או פשוט מחפשות אופציה ראויה לעבודה, יש שלל מכנסיים קצרים שמגיעים עד אמצע הירך ומחמיאים גם ברגליים וגם באזור הבטן. גם אם היא לא הכי שטוחה.

 

מכנסיים קצרים של קסטרו. מחיר: 140 שקל

 

מכנסיים קצרים של LEE. מחיר: 350 שקל

 

 

כל המוסיף – ממש לא גורע

לפעמים, יותר זה בכלל לא פחות, ובמכנסיים קצרים, זה עוד יותר תקף. יותר בד, יותר צבע, גזרה יותר גבוהה ולפעמים אפילו מחיר יותר יקר – כשמדובר בזוג מכנסיים קלאסי, שיתאים לא רק לעונה הנוכחית, אלא יחמיא לך גם עוד 5 שנים, לפעמים צריך להשקיע. מכנסיים עם עודפי בד וגזרה גבוהה יחמיאו גם לבעלות ירכיים רחבות יותר, ואפילו אם יש להן קצת בטן. כשהבד הוא איכותי ומחבק את הגוף, הוא גם מכבד אותו.

 

מכנסיים עם עודפי בד של Dr. Denim לדה בראנץ'. מחיר: 550 שקל

 

מכנסיים קצרים של לה קוק ספורטיף. מחיר: 350 שקל

 

מכנסיים עם הדפסים צבעוניים

מכנסיים צבעוניים ימשכו בהכרח תשומת לב לחלק התחתון של הגוף ולכן, מי שלא מעוניינת בתשומת הלב הזו, עדיף שתוותר עליהם. אין זה אומר שצריך לדבוק רק במכנסיים שחורים, בהחלט יש צבעים נוספים ועמוקים שיגוונו  את המראה ועדיין יחמיאו לכל מבנה.

 

כדאי לשים לב שצבעים בהירים מושכים יותר תשומת לב ולכן נשים שרוצות לטשטש את אזור האגן או הירכיים, עדיף שימנעו מהם.

 

גזרה לא גבוהה תאפשר למכנסיים לא להיצמד לאזור הבטן ואגן הירכיים ולהיות משוחררים אך בצורה עדינה ומחמיאה (להבדיל מבויפרנד למשל).

 

פרחוני:

אם בחרת הדפס פרחוני, עדיף שיהיה עדין מספיק לשילוב צבעים שונים ועדיין קייצי ושמח. הגזרה לא גבוהה ומאפשרת למכנסיים לא להצמד לאזורי הבטן האגן והירכיים ולהוות מעין מכנסיים בגזרת בויפרנד אך עדינות ומחמיאות.

 

מכנסיים פרחוניים של חגית טסה. מחיר: 330 שקל

 

הדפסים:

מומלץ לבחור בהדפסים קטנים וצפופים כדי לייצר מראה צר יותר.

 

מכנסיים קצרים של טאגוומן. מחיר: 117 שקל

 

 

מכנסיים קצרצרים - מכנסונים

המכנסונים מיועדים בעיקר לנשים בעלות ירכיים רזות, למעט מקרים חריגים, בעיקר בגלל שרוב המכנסונים גם מאוד צמודים, ולכן פחות מחמיאים לבעלות ירכיים מלאות.

 

עם זאת, נשים מלאות רבות נוטות להימנע ממכנסיים קצרים באופן גורף (כל המכנסיים שמגיעים עד מעל הברך) - ולא תמיד זה הדבר הנכון לעשות. הרבה פעמים, מכנסיים קצרות יוצרות מראה שמאריך את הרגל ויוצר אשליה של גוף צר יותר.

 

גם במקרים של רצון להסתיר משהו ספציפי, כמו ורידים או צלוליט, עדיף לפעמים לחשוף את הרגל. לרוב, מה שאנחנו רואות בגופנו כ"חובה להסתיר", לא נתפס ככזה בעיניי המתבונן מהצד.

 

מכנסונים של תמנון. מחיר: 80 שקל
 

 

מכנסיים קצרים של גאפ. מחיר: 200 שקל

 

 

מכנסיים מתרחבים

מכנסיים מתרחבים מומלצים בעיקר בשילוב גזרה גבוהה, על מנת שלא לקצר את הגוף (במידה והלובשת לא גבוהה). המכנסיים המתרחבים מתאימים בעיקר לנשים שרוצות לטשטש את אזור האגן והלק העליון של הירך.

 

מכנסיים ממשי של חנית חן. מחיר: 270 שקל

 

מכנסי ג'ינס קצרים של סאקס. מחיר: 414 שקל

 

 

חולצה בתוך המכנסיים

מומלץ להכניס חולצה לתוך המכנסיים בעיקר כשלמכנסיים יש גזרה גבוהה או מתרחבת, על מנת שלא לקצר את הגוף.

 

שימו לב: נשים בעלות בטן משתפלת או ירכיים מלאות, נוטות ללכת עם החולצה מחוץ למכנסיים במטרה שלא למשוך תשומת לב לאזור ה"בעייתי", אבל לרוב זה יוצר את הרושם ההפוך ומבליט את האזור. בהחלט ניתן להכניס את החולצה למכנסיים בכל מידה, פשוט יש לשים לב שהחולצה לא צמודה מדי ומבליטה את הבטן.

 

מכנסיים קצרים של SQ1. מחיר: 470 שקל