אין כמעט אדם בישראל שאין לו סמארטפון בכיס. בין אם אייפון, גלקסי, או כל חיקוי סיני הולם אחר, טלפונים ניידים עם מסכי נגיעה, הפכו מזמן לנורמה חברתית שכיחה.

 

מאחר וכולנו גם יודעים כמה המכשירים יקרים (ולא משנה באיזה מסלול של חברה סלולרית בחרתם), רובנו שומרים עליהם מכל משמר, מכסים אותם בכיסויים נצמדים, עוטפים אותם בכיסוי מגן ולוקחים אותם לכל מקום. לכל מקום. כולל לשירותים, למטבח, ולכל מקום שורץ חיידקים ובקטריות, ועדיין אנחנו משוכנעים שהנייד שלנו נשאר נקי ולא נחשף לכל המחלות שסביבו.

 

ובכן, מדובר בהנחה שגויה. חוקרים בריטיים בדקו ומצאו כי במשטח של אינץ' מרובע של טלפון נייד, חיות להן בערך 25 אלף בקטריות ממינים שונים.

 

לשם השוואה, באתר Mashable יצרו סרטון שמדגים את יחס הבקטריות שבאייפון שלנו, לעומת מקומות אחרים שהפכו בקונצנזוס למלוכלכים. ביניהם, אסלת השירותים, צלחת האוכל של הכלב ואפילו מסכי נגיעה של כספומטים וקופות בסופרמרקט, בהם נוגעים מאות ואלפי אנשים מדי יום.

 

צפו בסרטון:

 

כפי שניתן לראות בסרטון, באסלה של שירותים ציבוריים יש רק 1201 בקטריות לאינץ' מרובע. כלומר, באייפון שלכם, המכשיר אותו אתם שמים על הפנים לפחות 5 פעמים ביום, יש פי 20 יותר חיידקים מאשר באסלה של שירותים. בהמשך מגלים כי על השיש (איפה שנאספות שאריות של אוכל יחד עם מטליות הניקוי כיור) יש 1736 בקטריות לאינץ' מרובע, ובצלחת האוכל של הכלב שלכם יש 2110 בקטריות לאינץ' מרובע. להזכירכם, מדובר בצלחת אותה הכלב מלקק עם הלשון והייתה רק לאחרונה במקומות לא כ"כ אסתטיים ( וכיוון אנחנו חסים עליכם, לא נפרט). 

 

אז אם אתם מאלה שמקפידים על אסתטיקה וניקיון בבית, כדאי להפנים שהמכשיר שהפך לחלק בלתי נפרד מהגוף שלכם, מכיל כמות אדירה של בקטריות. ואולי כדאי להעביר עליו איזה ניגוב קטן.