אם בן הזוג שלך נכנס למיטה ונרדם ברגע, אולי כדאי לשתף אותו בתוצאות המחקר הנוכחי לפיהן אנשים שמקיימים בקביעות יחסי מין ייראו יותר צעירים בחמש עד שבע שנה מכפי גילם וישמרו על נעוריהם. על פי מחקר בריטי אחר קיום יחסי מין באופן שגרתי מוריד בחצי את הסיכוי למוות מוקדם.

 

עוד באון לייף:

·         נשים מוותרות על סקס לטובת שוקולד

·         המגמה החמה: ספרי סקס לנשים

·         בואו נדבר קצת על סקס

 

יחסי מין: גורם משמעותי בשימור הנעורים 

על פי תוצאות המחקר של ד"ר דיוויד וויקס, גברים ונשים שחיי האהבה שלהם פעילים, ייראו בין חמש לשבע שנים צעירים יותר, מכפי גילם. ד"ר וויקס, לשעבר ראש החטיבה לפסיכולוגיה של הגיל השלישי בביה"ח רויאל אדינבורו שבבריטניה, טוען שאנשים בכל הגילאים צריכים להיות מודעים ליתרונות של חיי אהבה בריאים. המחקר שהתבצע במשך עשור, כלל ראיונות עם אלפי נשים וגברים בכל הגילאים. הנחקרים שנראו צעירים מכפי גילם (והיו בטווח הגילאים בין 40-50), טענו שהם מקיימים 50% יותר יחסי מין יחסי מין – בין פעמיים לשלוש בשבוע.

 

לטענתו של ד"ר וויקס, ההנאה הנובעת מקיום יחסי מין, היא גורם משמעותי בשימור הנעורים. הביולוגיה, כמובן, גם משחקת תפקיד, כשבמהלך קיום יחסי מין המוח משחרר אנדורפינים- כימיקלים טבעיים שגורמים לגוף תחושה טובה. אנדורפינים,  שמכונים "משככי כאבים טבעיים" מרגיעים חרדות ומאפשרים להירדם לנו להירדם יותר בקלות.

 

על הקשר בין יחסי מין לקמטים

הפעילות הפיזית במהלך קיום יחסי המין, מגבירה את זרימת הדם בגוף, חשובה ללב והופכת את העור לזוהר. הורמון הגדילה שמשתחרר מסייע בשמירה על אלסטיות העור, ולכן הוא נוטה לפחות קמטים. ואל תשכחו שבאקט מיני אנחנו שורפים גם לא מעט שומנים והגוף משחרר חומרים שמחזקים את המערכת החיסונית.