רגע לפני שאתם מקבלים את ההחלטה לעשות הסבה מקצועית - שאלו את עצמכם חמש שאלות מרכזיות שיעזרו לכם לראות את התמונה המלאה.

 

1. למה אני רוצה לעזוב את הקריירה הנוכחית?

לא צריך להחליף קריירה אם "לא טוב לנו" במקום העבודה הנוכחי. ייתכן מאוד שמקום עבודה חדש בתחום הנוכחי שלנו ישפר את הרגשתנו, וייתכן שאפילו רק שינוי במהות התפקיד יעשה את העבודה. "לפני שעוזבים ועושים שינוי בקריירה, חשוב לבדוק אם אנחנו לא עוזבים מהסיבות הלא נכונות ומתוך איזה שהוא דחף - אלא שמדובר בתוצאה של החלטה שקולה, משולבת בהבנה של למה אנחנו עוזבים ובעיקר מה אנחנו רוצים לעשות בהמשך" אומר אורן אפל, יועץ ארגוני ומאמן עסקי.

 

אם רבתם עם הבוס או גיליתם שעמית שלכם מרוויח יותר מכם, למשל, אלו דברים שעשויים להביא אתכם לידי ההחלטה נמהרת ולא נכונה. אלו סיבות לא מספיק טובות. אדם שנמצא בתחום עיסוק בו כל היום הוא בעצם יושב מול מחשב ומבין ויודע שזה לא הדבר שמתאים לו - זהו מניע אמיתי לשינוי בקריירה, הוא מסביר.

 

בנוסף, רבים מאיתנו נשאבים לתוך מקצוע שהוא לא בדיוק הנכון לנו. "רבים מאיתנו מתחנכים ומוכוונים להמשיך בתחום העיסוק של האב, למשל, או לכך שללכת לטכניון וללמוד הנדסה זה הדבר הנכון בשבילנו. במקרים כאלה, אנשים נגררים לתוך קריירה שהם לא בחרו בה באמת. הם מתחילים, לרוב, בגיל צעיר, חסרי נסיון, בשלב בו הם עדיין לא יודעים למה הם מסוגלים, ורובם בוחרים להישאר במקום המוכר והנוח.

 

"אצל חלקנו, בדיוק אז מגיע הרגע בו אנו מבינים שזה לא באמת בשבילנו.  התופעה נפוצה יותר בקרב אנשים בגיל המעבר (וגיל המעבר של תקופתנו הוא מבוגר יותר מבעבר). עבדתי עם לא מעט אנשים שבחרו להיות עובדי מדינה בצעירותם, מתוך המחשבה על ביטחון כלכלי, קביעות ופנסיה - ואז הגיעו לגיל שבו הם שאלו את עצמם 'האם זה מה שאני רוצה לעשות גם עוד 25 שנה'?".

2. האם המקצוע החדש הוא הנכון עבורי?

ברגעים הקשים ביותר שלנו בעבודה, הדמיון שלנו מבטיח לנו שהמקצוע שבו תמיד חלמנו לעסוק, או לפחות זה שאנו שוקלים לעבור אליו, הוא הדבר שיגרום לנו לחייך בכל בוקר. אולם לפני שאנו הופכים את החלום למציאות, חשוב להגיע עם תכנית עבודה מפורטת ולהכיר את התחום החדש מקרוב.

 

"צריך לדעת לזהות את החוזקות שלנו ולבחור להתקדם למקום בו קיימת הלימה בין הכישורים הבולטים שלנו לבין הצרכים בקריירה החדשה" , אומר אפל. "ללכת לעסוק בנדל"ן, למשל, כי כעת זה תחום 'חם' זה לא מספיק. צריך גם לדעת אם זה מתאים לאופי ולמי שאנחנו" . אפל מדגיש שחשוב לדבר עם אנשים שכבר עוסקים בתחום, משום שפעמים רבות הדמיון שלנו רחוק מהמתרחש במציאות.

 

"אחת הנשים שעבדתי איתן היא מתווכת דירות שתמיד חלמה להיות סטייליסטית. היא כבר החלה בהכשרה המקצועית, ואז פגשה אדם שעוסק בתחום והבינה ממנו שהפנטזיות שהיו לה - שכל היום היא תסתובב ותצטלם עם שועי עולם - רחוקות ממה שקורה בשטח, ושכרוכה בכך גם הרבה עבודה שחורה. היא החליטה לוותר".

 

ד"ר הדסה ליטמן-עובדיה, ראש המגמה לפסיכולוגיה תעסוקתית-ארגונית במרכז האוניברסיטאי אריאל, מדגישה כי לפני שמתקדמים בעקבות הרצון לקריירה חדשה, צריך להתכונן לכך מראש בצורה יסודית. "אחרי שהחלטנו על ההסבה, חשוב ליצוק תוכן לרצון לקריירה חדשה, ולהפוך אותו למשהו פרקטי. צריך להכין תכנית עבודה אופרטיבית, לבחון איזו הכשרה המקצוע דורש מאיתנו, האם אנו יכולים בכלל להתקבל להכשרה, מה אורכה ומה צפוי לנו בטווח הרחוק".

 

ליטמן-עובדיה מציינת שיש לבחון גם את סגנון החיים הנגזר מתוך העיסוק החדש, ולבדוק אם אכן הוא מתאים לנו. "יכול להיות שאתה נמשך לרפואה, אבל לא מתאים לך לעבוד 36 שעות ולהיות בכוננות אחרי זה בבית", היא מדגימה.

3. האם זה הזמן הנכון עבורי לעשות את השינוי?

ליטמן-עובדיה מציינת, בנוסף, שאחד הדברים החשובים ביותר בשינוי קריירה הוא התזמון. האם זה הזמן הנכון. אם אחד מבני הזוג לא עובד, כמובן שזהו לא הזמן הנכון לעשות ניסויים. "השנים הראשונות של הנישואים, בהן אתם מבססים את חיי המשפחה, או התקופה בה הילדים עדיין קטנים ואתם עסוקים בלגדל אותם - אלו תקופות בהן לא מומלץ לבצע שינויי קריירה", היא מזהירה.

 

ליטמן-עובדיה טוענת כי שאלת הגיל היא פחות רלוונטית. "אם אדם הולך לכיוון חדש עם תשוקה, התלהבות וברק בעיניים, וכמובן עם תכנית שקולה, בכל גיל אפשר לצאת ולרדוף אחרי החלום. אנשים מתחילים לחשוב על שינוי קריירה דווקא בשנות הארבעים לחייהם. הילדים כבר גדולים וזה הזמן בו אתה חושב יותר על עצמך ומה אתה רוצה להשיג בחיים. אחת הנשים שעבדתי איתן, עזבה בגיל 45 את המוסד לביטוח לאומי ופתחה קונדיטוריה כי זה מה שהיא תמיד רצתה לעשות. הילדים שלה היו כבר גדולים, וזה היה הזמן הנכון בשבילה להשקיע בעצמה וברצון שלה לשנות. כיום היא מאוד מצליחה", היא מספרת.

4. האם אני מוכן לשלם את המחיר?

"לרוב, כשעושים שינוי קריירה, קיים מחיר שצריך לשלם אותו. ההתחלה בקריירה החדשה היא, בדרך כלל, משלב כלכלי נמוך יותר וממעמד נחות יותר", אומר אפל. הוא מציין כי חשוב לברר לפני קבלת ההחלטה על ההסבה, על מה תצטרכו לוותר והאם אתם מוכנים לכך. "לרוב עדיף להצטער על דברים שעשינו מאשר על אלה שלא. אנשים שעושים שינוי בצורה אחראית ומבוקרת, יחד עם אדם שמלווה אותם באופן מקצועי, מודים על כך בסופו של דבר", הוא מוסיף.

 

בגיל מבוגר יותר, כאשר האדם כבר מבוסס מעמדית וכלכלית , הסיכון הוא גבוה יותר וכך גם המחיר שהוא עלול לשלם.  ד"ר ליטמן-עובדיה מציינת כי השאלה הנפוצה ביותר והחשש הגדול של השוקלים הסבה הוא עניין הגיל. "אנשים שואלים: 'מה, בגילי?'. 'עכשיו בגיל 40 אני אעשה שינוי, מה שלא שעשיתי בגיל 20? ואם אעשה זאת עכשיו ואסיים את ההכשרה ואז מי יקבל אותי?.

 

"אצל אלה התחרותיים יותר, מספרת ליטמן-עובדיה "השאלה בדרך כלל היא: 'עכשיו אעשה את השינוי כשלכולם יש פור עלי? כבר הייתי במקום הזה', פגשתי אישה בת 38 שרצתה ללמוד עיצוב אופנה, כשמדובר בלימודים של ארבע שנים. היא חששה מאוד מעניין הגיל, והתשובה שלי היתה: 'את עכשיו בת 38, ויכולה להיות בעוד 4 שנים בת 42 אחרי הלימודים או לפניהם. מה את מעדיפה?'. זו שאלה שכל אחד צריך לשאול את עצמו".

5. האם יש לך סביבה שתתמוך בשינוי?

"כשאדם עושה שינוי הוא חייב שתהיה סביבו מערכת תומכת -בן או בת הזוג, המשפחה המורחבת, החברים", אומרת ד"ר ליטמן-עובדיה. מערכת התמיכה צריכה להיות כלכלית, רגשית וחברתית על מנת שתוכל להעניק לו את הבטחון בעת קבלת ההחלטה ובתהליך ביצועה, היא מסבירה.

 

"היה לי מקרה של זוג, בו האישה לקחה על עצמה את נטל העבודה הקשה, דחתה את המשך הלימודים שלה, ואפשרה לבן זוגה לעשות הסבת מקצוע וללמוד הנדסה משום שראתה שזה היה חשוב לו מאוד. מקרה אחר היה של זוג, בו הגבר, איש משרד הבטחון, עזב את המערכת לפני גיל הפרישה משום שרצה ללמוד חינוך. התמיכה של בן הזוג לטובת הרצונות של בן הזוג השני היא הכרחית".

עדיין מתלבטים?

אם עניתם על חמש השאלות ועדיין מתקשים לקבל את ההחלטה, להלן ארבעה ספרים שעשויים לסייע לכם להתקדם לקראת ההחלטה:

 

1. "לכל אדם יש שביל" – ספר מאת ד"ר אורניה יפה-ינאי, פסיכולוגית תעסוקתית וקלינית בכירה, אשר מלווה אנשים בדרכם להגשמת הייעוד והחזון שלהם. בספר עולה השאלה המרכזית: מה היינו רוצים לעשות בחיים לולא עמדו בפנינו מכשולים אמיתיים ומדומים. הספר מסייע לקוראים להתאים את עצמם לעיסוק הנכון עבורם.

 

2. "Coaching  לקריירה – שמונה שלבים לבחירת מסלול קריירה" – ספר מאת ראובן כ"ץ, יועץ אסטרטגי ויו"ר האיגוד הישראלי לקוא'צינג, המציג את העקרונות והשלבים בבחירת מסלול קריירה, ומיועד לאלה המעוניינים לבחון ולבדוק את מידת ההתאמה של מסלול הקריירה הקיים או העתידי.

 

3. "להעיר את הענק שבפנים" – ספר בן 2 חלקים של אנתוני רובניס, יועץ עסקי שעבד עם מערכת הממשל בארה"ב ועם חברות מסחריות גדולות. הספר משלב הסברים תיאורטיים, דוגמאות מעשיות, טכניקות עבודה ותרגילים, שמטרתם לסייע לקוראים להגדיר את יעדיהם ומטרותיהם בתחומים שונים בחיים ולהתקדם בדרך להשגתם.

 

4. "ניהול ופיתוח קריירות - אמצע שנות החיים" – ספרו של ד"ר חיים לביא, פסיכולוג תעשייתי, העוסק בתהליכים אותם עובר אדם בוגר, ובשאלות המעסיקות אותו לגבי ניהול הקריירה והתפתחותה. במרכז הספר מודלים שונים המסבירים כיצד מתפתחת קריירה, כיצד אדם בוחר את תחום העיסוק שלו ומהם המרכיבים הדומיננטיים בבחירה. הספר עוסק גם בהתפתחות הקריירה של האישה בעולם המודרני ובתהליכי שחיקה של האדם בעולם הדינמי, התחרותי והמורכב.