כל עוד אנחנו צמודות למזגן, הכל בסדר: הצללית נשארת מקובעת, האיילינר לא נמרח והשפתון נמצא בדיוק איפה שהשארנו אותו בבוקר. הבעיות מתחילות במעבר בין חלל ממוזג אחד למשנהו. 

 

אז איך מתאפרים בימים שבהם המעלות מטפסות לעבר הארבעים והלחות שוברת שיאים חדשים? חמש עצות שימושיות:

 

1. ניקיון

ניקיון הפנים חשוב לאורך כל השנה אבל בקיץ הוא ממש קריטי. אם ביומיום העור שלנו סופג לתוכו פיח, עפר, קרני שמש מזיקות ורדיקלים חופשיים, בא הקיץ ומוסיף על כל זה גם זיעה, ובלוטות השומן בפנים חוגגות.

 

כדאי להקפיד לנקות את הפנים עם סבון פנים המותאם לסוג העור ולהקפיד לייבש (בטפיחות עדינות, לא בכוח) במגבת נקייה.

 

נקיון הפנים הוא קריטי בקיץ (צילום: Shutterstock)

 

2. מרקמים קלילים

את הנאמנות למייק אפ הקבוע או לקרם הלחות הסמיך עדיף לאפסן עד אזור אוקטובר. הקיץ דורש מרקמים קלים יותר, חומרים על בסיס מים או סיליקון (ולא שמן!) שלא מכבידים על העור ומונעים מראה מבריק ועמוס ובסופו של דבר – מזיע פחות.

 

מייק אפ של הלנה רובינשטיין (צילום: יח"צ)

 

3. קרם הגנה

העור שלנו סופג קרינה כל הזמן, גם כשאנחנו יושבות מול מסך המחשב ומנסות לחשב את הדקות האחרונות עד החופשה המתקרבת. בקיץ, הקרינה חזקה ועמוקה יותר, ועל כן כדאי להעדיף מוצרי איפור וטיפוח המכילים בתוכם כבר מסנני קרינה.

 

ליתר ביטחון החזיקי בתיק קרם הגנה מעולה לפנים ואת השאריות מרחי על הידיים, גם עליהן צריך לשמור.

 

4. מט עדיף על דביק

עם כל חיבתנו העמוקה לליפ גלוס, בקיץ הוא הופך לסוג של מטרד אסתטי שדורש התעסקות המתוגמלת בחוסר עמידות. כדאי לעבור לשפתוני מט עמידים ועמוקים יותר שידגישו את השיזוף, ולהתחיל להתרגל לפודרה מאיכות מעולה שתספוג את עודפי הזיעה ותמנע את המראה מבריק. נשים עם ביטחון יאמצו לעצמן אבקת ברונזר שמסייעת לחטב את הפנים וגם להוסיף גוון שזוף - מינוס קמטי השמש.

 

ברונזר של הלנה רובינשטיין (צילום: יח"צ)

 

5. צבעים גבירותיי, צבעים

אם בחורף את נאמנה למסקרה-עיפרון שחור-סומק, הקיץ (ובעיקר החופשה) הוא הזמן שלך לשחרר מעט את החגורה. הגוונים הפופלריים ביותר העונה הם צבעי הפסטל הקרים (כחולים, ירוקים, טורקיז) שנראים נהדר על עור שזוף.

 

התחילי בצבע בהיר (עם עדיפות לצבע שלא ניסית לפני כן) והתקדמי בזהירות. מי יודע, אולי תתאהבי ונראה אותך בצבע גם בחורף.