בעידן של היום, כשכל דוגמנית שוקלת אפונה וחצי והדמויות לחיקוי הכי מפורסמות בעולם מתרגלות הרגלי אכילה של אנורקסית בדיאטה, אנחנו נהנים להתרפק על העבר, ולדבר על האייקונים הגדולים של שנות ה-50 וה-60. בשנים ההן, נדמה לנו לעיתים, הנשיות הוצגה בצורה בריאה וחיובית, על ידי אייקונים כמו מרילין מונרו, בטי גרייבל ואפילו אליזבת טיילור, שהציגו נשיות "שופעת", ולא התביישו לחשוף טפח או טפחיים, גם במידה אחרת מאפס.

 

אבל מסתבר כי גם בשנים ההן, עליהן אנחנו אוהבים להתרפק בנוסטלגיה, לפני שהדרישה החברתית לרזון מוגזם היתה סטטוס קוו, עדיין לא היה מקום לנשים שסטו במילימטר מהנורמה הרצויה.

 

תכירו את הילדה, פרי יצירתו של המאייר דוואיין בראייר (Duane Bryers) והסוד הכי שמור של אמנות הפין-אפ. נערות פין-אפ היו דוגמניות, שחקניות ונשות חברה זוהרות, שתמונות שלהן הופצו בייצור המוני בתרבות הפופולרית – בין אם על כרטיסים, פוסטרים, או לוחות שנה, ונועדו להיתלות על הקיר (פין אפ מהמילה pinned-up, כלומר, נעוצות על הקיר). נערות פין-אפ היו דוגמניות וכוכבן זרח בין שנות ה-40 המאוחרות ועד שנות ה-80 המוקדמות.

 

 

הילדה היא אחת מדמויות הפין-אפ היחידות בעולם במידות פלאס סייז שעיטרה לוחות שנה באמריקה, היא שופעת בכל המקומות הנכונים, יכולה להיות גמלונית לעיתים אך היא ממש לא ביישנית לגבי הגזרה שלה. אבל למרות שהיתה אחת מדמויות הפין אפ הכי וותיקות בלוחות השנה לאורך המאה 20, קרוב לוודאי שגם חובבי ואספני העתיקות והוינטג', לא נתקלו בהילדה בלוחות שנה שאספו.

 

בראיון שנתן היוצר שלה, בראייר, לגלריית הפין אפ טויל, הוא מספר כי "הדמות שלה היא יצירה פרי מוחי. היו לי כמה מודלים שדיגמנו לדמות שלה במשך השנים, אבל כמה מציורי ההילדה הכי טובים שלי, היו ללא כל מודל אמיתי". ואולי זו בדיוק היתה הבעיה של בראייר, שיכול היה להיות אמן ידוע כמו אנדי וורהול לפחות, אך כיום, בגיל 94, מעטים האנשים שיודעים על פועלו.

 

"לדוואין בראיירס היו את כל הדרישות להפוך להיות אחד מאמני הפין אפ הכי גדולים של אמריקה, אבל קרוב לוודאי שהתאווה שלו לנשים שופעות במידות פלאס סייז מנעה את זה" מודה אוצר הגלריה ואספן אוסף הילדה, לס טויל. "עם זאת", הוא מודה, אין בכך לומר שהילדה לא יכלה "לעורר בכל גבר בעל דם חם ואוהב נשים, תחושות מיניות חזקות".

 

 

טוילס מספר על הרגע בו גילה את אוצר הילדה האבוד: "לפני כמה קייצים, בזמן שחיפשתי בחנויות עתיקות, נתקלתי בלוח וינטג' משנת 1965. ברגע שעיניי נחו על הפיסה הזו של היסטוריה אמריקאית, כל דבר אחר נשכח ממני... אור מהשמיים האיר על פניה המתוקות של רוזי ועל האנטומיה המדהימה שלה. הילדה היא הדמות היחידה הידועה של נערת פין אפ מלאת גזרה בהיסטוריה שאי פעם נתקלתי בה. וכן, לגמרי מגיע לה מעמד של אייקון".

 

צפו בתמונות נוספות של הילדה: