נפתח בהערת אזהרה: לא תמיד כדאי להתראיין. לפעמים הבמה אינה ראויה, לפעמים בגלל הנושא, יש פעמים שמדובר במראיינ/ת שיחתור לשאלות אישיות מדי ובכל מקרה תצאו מהראיון בתחושה שלא קיבלתן הזדמנות לומר את כל מה שרציתן.

 

אבל אם אתן נשות מקצוע ששואפות להתקדם, כמות הפעמים שבה לא כדאי לכן להתראיין קטנה למדי, בטח ביחס לכמות הפעמים שבה נשים מסרבות לדחוף את עצמן לפריים או להיענות לכתב שרוצה מהן ציטוט.

 

עוד באון לייף:

 

בינתיים המצב במערכות התקשורת עגום גם מבחינת יוזמה: מזמינים אתכן פחות מאת הגברים. למה? או כי הם בעמדות בכירות יותר, או כי הנושא נתפס ככזה שאין בו די נשים רלבנטיות (ביטחון וכלכלה הן דוגמאות מובהקות) ויש כמובן את הסיבה הקלאסית: מערכות מעדיפות ללכת על בטוח ולהזמין את מי שכבר נתן הופעה מוצלחת, אצלן או במקומות אחרים.

 

מעבר לעובדה שכך אתן מפספסות הזדמנות לקדם את עצמכן, המסר שמועבר לציבור הוא שאנחנו לא קיימות, שזוית הראיה שלנו זהה תמיד לזו הגברית והם אלה שימשיכו להכתיב אותה.

בואו נפסיק את זה.

 

מרכז מדיה נשים ב"אג'נדה-השדרה" בונה בימים ביחד עם תא העיתונאיות, את "מועצת החכמות": מאגר מידע גדול ומקיף שיכלול את שמותיהן ופרטי ההתקשרות של נשים מומחיות בשורת תחומים, שמסכימות להתראיין.

 

קשר השתיקה סביב ההטרדות המיניות בתקשורת

הדס שטייף כועסת על עמנואל רוזן, אבל כועסת יותר על מנהלים בתקשורת שמשתיקים סיפורים דומים על עיתונאים ובכירים שמטרידים ותוקפים עובדות שלהם

לכתבה המלאה

בחודשים האחרונים מתקיים דיאלוג עם כלי התקשורת השונים במסגרתו הבענו, לא אחת, ביקורת על מיעוט הנשים המשתתפות בראיונות, בפאנלים, נשים שמובילות דיונים ועוד. הדבר בולט במיוחד בנושאים פוליטיים מובהקים, נושאים מדיניים, כלכליים וכמובן נושאי ביטחון.

 

מאגר המומחיות, מועצת החכמות, הוא רשימה שמורכבת בימים אלה. רשימה של נשים שיכולות להתראיין, להופיע בפאנלים, ולכתוב מאמרי דעה בנושאים השונים והמגוונים שעל סדר היום.

 

מטרת המאגר להיות רחב ככל האפשר, בו ישולבו מעשייה, מאקדמיה, מארגוני נשים ומארגונים חברתיים. נשים מהמרכז, מהפריפריה, נשים יהודיות, עולות, ותיקות, ערביות, לא יהודיות, חרדיות, נשים עם מוגבלות ועוד. נשים עם תפיסות עולם שונות.

 

כדי להיכלל במאגר אינכן צריכות להיות בעלות דוקטורט או יפיפיות כמו דוגמנית בפרסומת לסודה. מקום המגורים אינו רלוונטי, גם לא הגיל או הדת או הדעה הפוליטית.

 

מה כן? אתן צריכות להיות אינטליגנטיות, רהוטות ובעלות נסיון אקדמי ו/או מעשי בתחום שעליו אתן מצהירות מומחיות. אם אתן חשות שאין בידיכן הכלים הרטוריים להתראיין או שהבטחון העצמי שלכן הוא מכשול – עדכנו בטופס הפרטים המצורף. אנחנו מעוניינות לתת מענה גם לבעיות כאלה.

 

איננו מתכוונות לדרג את הנשים. נשמח לקבל משוב מעתונאים/ות שישתמשו במאגר על מרואיינות מומלצות יותר או פחות, אבל אין לנו הכלים או הרצון לקבוע בעצמנו מי מוצלחת לאיזו מטרה.

 

גם לאחר שיפורסם, המאגר ימשיך להתעדכן ולגדול, בתקווה שלעולם יותר לא נצטרך לשמוע מהפקה של שום תכנית או מעורך של שום עתון: חיפשתי, אבל לא מצאתי אישה רלוונטית. אנחנו יודעות שאתן קיימות ואנחנו רוצות שגם הם ידעו.

 

להצטרפות למועצת החכמות 

לדף הפייסבוק של מועצת החכמות