פיתוח חדש של חברה בשם DrinkSavvy עומד לחולל מהפכה באחת המכות הקשות ביותר בנוגע לתקיפה מינית - השימוש בסמי אונס. החברה האמריקאית מפתחת בימים אלה ליין של כוסות וקשים שיכולים לזהות ולהתריע כאשר מחדירים למשקה סמי אונס למיניהם (כמו רופינהול לדוגמא), שהם בבסיסם חסרי צבע, טעם וריח, ולכן לא ניתן לזהות אותם בצורה אחרת, לפני שהם פועלים על הקורבן.

 

עוד בנושא:

 

האביזרים (כוסות וקשים) של חברת DrinkSavvy אמורים לשנות את צבעם ברגע שהם מאבחנים סם אונס כלשהו, ובכך, יבהירו לבעל/ת הכוס כי זה כבר לא בטוח לשתות את המשקה.

 

כך אמורות הכוסות להתריע בפני הבעלים כי הוחדר אליהן סם האונס

 

האיש שעומד מאחורי החברה והפרויקט הוא מייק אברמסון, שחיפש פתרון למצב בעקבות ניסיון אישי, לאחר שהוחדר רופינהול למשקה שלו, ובשיחה עם חברים, גילה כי לפחות שלושה נוספים, סוממו ללא ידיעתם בפאבים.

 

מבחינת אברמסון, מטרת הפיתוח היא ליצור סטנדרט חדש של בטיחות בפאבים, ברים ואפילו בקולג'ים, ולהגיע למצב בו תקיפה מינית שמתאפשרת באמצעות סם האונס – תהפוך לנחלת העבר.

 

צפו כיצד יעבוד ליין הכוסות המיוחדות:

 

 

בניגוד לעמדה הרווחת (והשגויה) בחברה שלנו, המטילה את האחריות לביטחון האישי של נשים עליהן בעיקר, והדורשת מהן להימנע ככל האפשר ממצבים מסוכנים (כמו למשל לצאת לברים ולשתות יותר מדי או להתלבש בצורה פרובוקטיבית) הפיתוח של DrinkSavvy מאפשר הגנה עצמית ללא נימה מאשימה מהסביבה. אם הטענה הרווחת היא "לא שמרת על עצמך מספיק" או "שתית משקה עם אדם לא מוכר" - הפיתוח החדש יאפשר לנשים (וגם לגברים) ליהנות בלי חשש ממשקה אלכוהולי בלי לשמור עליו בשבע עיניים שמא מישהו טפטף לתוכו סם אונס.  DrinkSavvy מאפשר לנשים לדעת אם המשקה שלהן בטוח לשתייה, ומנטרלת את האפשרות שהן יפגעו בלי יכולת להגן על עצמן.

 

ליין המוצרים של DrinkSavvy אמור לצאת לשוק בתחילת שנה הבאה, ובתקווה, יוריד משמעותית את מספר נפגעי ונפגעות תקיפה מינית בעקבות החדרת סמים למשקאות – לאפס.