כולנו מכירים את זה, התמוטטויות העצבים הקטנות במהלך יום העבודה. לקוחות מעצבנים, המחשב נופל, אנשים מדברים בטלפון כשאתם מנסים להתרכז. ובכן, אתם לא לבד. ה-Daily Mail מפרסם היום סקר, על פיו עובד משרד ממוצע חווה התעצבנויות-משרדיות לפחות פעמיים ביום. לידיעה מצורפים עשרת הגורמים הכי מעצבנים במשרד. בראש הרשימה: קולגות שלוקחים קרדיט על העבודה שלנו, נפילות של המחשב ולקוחות גסי רוח.

 

עוד ב Onlife:

 

באופן כללי, נראה שאפשר לחלק את הגורמים לשלושה סוגים עיקריים:

הדבר הכי מעצבן הוא, כפי הנראה, קולגות, גורם שאחד מתוך שלושה אנשים מצביע עליו כגורם עיקרי.

 

אחרי הקולגות מגיעים הכשלים הטכנולוגיים, כשרבע מהנשאלים ציינו כי זה הגורם המעצבן ביותר (ממחשב שנופל ועד בעיות במיזוג האוויר - גורם שבישראל של חודש אוגוסט יכול להביא להתקפי זעם אמיתיים). כאן אנחנו רוצות להוסיף סעיף משלנו: אנחנו רוצות להוסיף סעיף משלנו: כשאת מקלידה ומגלה רק אחרי חצי עמוד שאת באנגלית.

 

במקום השלישי מדורג הבוס: עשרים אחוז מהנשאלים טענו בסקר שהם לא יכולים לסבול את הבוס, ושהוא הדבר שהכי מעצבן אותם בעבודה. 

 

מי לא מפנטז על רגע כזה?

 

המצב מחמיר, על פי הדיווח (וההגיון הבריא) בתחילת השבוע. בימי שני, הם מציינים (ראשון אצלנו) - סף העצבים גבוה יותר, ו- 42 אחוז מהנשאלים ציינו כי הם חסרי סבלנות יותר בתחילת השבוע, אחרי סוף שבוע עמוס.

 

אנשים שמורחים את הזמן בשיטוטי פייסבוק

ברשימה המפורטת יותר נמנים מספר גורמים, שמעוררים את התחושה, לפחות אצלנו, שהדבר שהכי מעצבן אנשים בעבודה הוא עוד אנשים בעבודה: רבע מתעצבנים כשמישהו משתמש בשולחן שלהם ואז משאיר בלגן. רבים מציינים כי אחד הגורמים הכי מעצבנים הוא אנשים שמדברים סביבם כשהם מנסים להתרכז.

 

גורמים נוספים שקשורים לאנשים בשולחן שליד הם ריכולים בעבודה וקולגות שמלכלכים עליך, קולגות שמתחנפים לבוס, אנשים שמייצרים סביבם בלגן ואי סדר, ואחד הדברים שהכי מעצבנים: קולגות שמתעצלים ומבזבזים זמן. על הפסקות סיגריה ארוכות לאנשים קל יותר לסלוח, אבל הם פשוט לא סובלים א העובדה שהקולגות שלהם מבלים זמן בשיטוטי אינטרנט ארוכים, בעיקר ברשתות חברתיות כמו פייסבוק או טוויטר.

 

אז מה עושים על התקפי הזעם בעבודה האלה? תלוי מי אתם. . 64 אחוז מהנשאלים ציינו כי ינסו פשוט להתעלם, בעוד 13 אחוז יתעמתו עם מי שמעצבן אותם. מה עושים כשמה שמעצבן זה הנפילה של המחשב? מתעמתים עם איש המחשבים, כנראה, או שיוצאים להפסקת סיגריה ארוכה במיוחד.