יש אנשים שקניית מתנות מבעיתה אותם. המחשבה על שיטוט בקניונים עמוסים, חנויות ואפילו חנויות וירטואליות בחיפוש אחרי הברקה כזו או אחרת, או לפחות משהו משביע רצון, מכניס אותם לסטרס נוראי יותר מזה של ארוחת חג כשאתה עם קלקול קיבה.

 

יותר מזה ומעבר לאמור כאן, מצטרפת התהיה: מה קונים לאנשים שאנחנו רואים כל שנה, מביאים להם מתנות לפחות פעמיים בשנה ובאמת באמת לא צריכים כלום? טוב ששאלתם. כדי למנוע מכם חרדות, תהיות וחיפושים בלתי נלאים, הכנו לכם רשימה מפנקת:

עט מקליט ומעבד טקסטים כתובים, דיאגרמות ושרבוטים
אם נצא מנקודת הנחה שעוד יש מספיק אנשים שמתעדים ישיבות, הרצאות וכד' באמצעות עט ונייר, זה הפתרון הטכנולוגי בשבילם, שיהפוך את הכתיבה למסמך דיגיטלי משוחזר צעד צעד, שאפשר לשלוח כקובץ במחשב.

ה-echo smartpen מקליט כל פעולה שתעשו איתו: כתיבה, שרבוט, שרטוט ואפילו ציור. את ההקלטה מעבירים למחשב באמצעות USB, ובאופן מופלא, על המחשב יופיעו כל אותם שרבוטים, ואם תתעקשו, תוכלו אפילו לצפות שוב בתהליך היצירה שלהם.

מחיר: 119.95$

ניתן להשיג כאן

מכונת פאקמן מקורית
סביר להניח שאם תתנו לילד הטכנולוגי שלכם לשחק פאקמן, הוא יתגלגל מצחוק ויהיה בטוח שנתקעתם מאתיים שנה מאחור, מצד שני, אם תעמידו אותו מול מכונת פאקמן מקורית, הוא ישאב למשחק בטירוף ויסרב לעזוב. המכונה, ממש כמו מכונות המשחק מהסדרות והסרטים האמריקאים, מציעה את חווית המשחק המקורית: רצף של משחקים עד לשבירת שיאים, כולל הקולות, הצבעים והעמידה במקום.

מחיר: 2999.99$

ניתן להשיג כאן
 

טייס ליום אחד
לא רעיון חדש אבל אחלה מתנה: מעטים האנשים שלא מסתכלים על טייסים במבט מקנא: הטיסות התדירות, היעדים והשליטה במכונה כל כך מתוחכמת שמצליחה להחזיק באוויר בלי כבלים הם סיבות מעולות לרצות להטיס מטוס. מצד שני, לא כולם יכולים.

 

אז לא חייבים קורס טייס מתיש במסגרת צבאית או אזרחית, מספיק לרכוש מתנה מסוג חד פעמי. לא מעט חברות תעופה מציעות חבילה של "טייס ליום אחד", בה חובב הטיסה יעבור קורס קצרצרצר ויכיר את מערכת ההגאים והכפתורים, נתיבי טיסה ואפילו יתרגל טיסה תוך שימוש בסימולטור. אחר כך תתרגלו במטוס עומד את מה שלמדתם ותוכלו להמריא לבושי סרבל ומשקפי טייסים. המדריך ישב לצידכם במהלך הטיסה, ישגיח ויעזור במקרה הצורך. אל דאגה – לא תתרסקו.

מחיר: משתנה

ניתן להשיג כאן.   

עיתון בהזמנה
אומרם שהפרינט מת, שכולם עברו לאינטרנט ומי בכלל קוראי היום עיתון, אבל ברכות יום הולדת בכרטיסים צבעוניים תמיד מתקבלות בברכה, ויותר מזה, נשמרות למזכרת שנים ארוכות.

את הברכה אנחנו מציעים להחליף בעיתון בהזמנה – כזה שמסקר כולו את מי שתבחרו – איש, בני משפחה או חבר. על בסיס תחקיר מקיף יכתבו עבורכם ידיעות, סיפורים קצרים וטקסטים שכולם מתרכזים באיש שבחרתם. תמונות שלו יתנוססו בגאון ועמודים שלמים מלאים בשמו יגרמו לו להרגיש החשוב בעולם. את העיתון הזה, תהיו בטוחים, הוא לא יזרוק אף פעם.

מחיר: משתנה, תלוי בהיקף.

ניתן להשיג כאן

משקפת שהיא מצלמת וידאו HD
בהיבטים מסוימים, הג'אדג'ט הזה עלול להפוך את חיי המציצנים לקלים ומהנים, מצד שני, חובבי תצפיות בטבע או מכורים למשחקי ספורט עשויים להתמוגג מזה ובטירוף. המשקפת המעוצבת הזו מבית SONY מספקת ראיה חדה במיוחד ומאפשרת צילום וידאו יציב במיוחד ובאיכות HD.

מחיר: 1999.99$

ניתן להשיג כאן

 

הגדגאט שימצא את החפצים האבודים שלכם
מי ראה את המפתחות שלי? איפה שמתי את משקפי השמש או את האייפד? אם רק היה אפשר להתקשר אליהם...

 

והנה, קם צמד הייטקיסטים שמגשים לנו חלום: חתיכת פלסטיק קטנה שמחברים לחפצים ובאמצעות אפליקציה אפשר לעקוב אחריהם, לראות כמה הם קרובים או רחוקים מאיתנו ולהפעיל צליל שיסייע לנו לאתר אותם. אם חפץ שלכם נגנב או נעלם וחובר אליו TILE, תוכלו לדווח באפליקציה ושאר המחוברים אליה יתעדכנו ובמידה ויעברו בסמוך אליו, יקבלו איתות בסמארטפון. היי, איפה הגלקסי שלי?
מחיר: 18.95$

ניתן להשיג כאן

משקל מיניאטורי נייד למזוודות
אם יש משהו שמלחיץ אותי כשאני חוזרת מחו"ל במזוודה משופעת בתוצאות של שופינג משמח, הוא החרדה ממשקל עודף ומהצורך לשלם עליו, בכסף שכבר פוצצתי על קניות. את הבעיה הזו בא לפטור המשקל הקטן והנייד שנכנס לכל תיק ומסייע במניעת עוגמת הנפש. המשקל אמנם לא נפטר מהמשקל העודף, אבל בהחלט נותן התראה מדויקת וראויה על משקל התיק.

מחיר:  21.99$

ניתן להשיג כאן

עטים במהדורה מוגבלת
משחר הימים (ולא ברור למה) גברים נטו לאסוף שעונים ועטים יוקרתיים, ונשים אספו נעליים. מדוע? בטח יש לזה הסבר אבולוציוני. עם ההתפתחות הטכנולוגית והחדירה של האייפד ומיני הגדג'טים לחיינו, אפשר היה לצפות שמקומם של העטים היוקרתיים ידחק הצידה, אבל מתברר שמי שמכור לעטים ימשיך לאסוף אותם. 

הערך של עטים יוקרתיים עולה עוד יותר כשהם מגיעים במהדורות מיוחדות וממוספרות ועשויים להפוך שנים אחר כך, פריטים לאספנים. בחג הזה אפשר למצוא כמה סוגים חדשים של עטים במהדורות מיוחדות, למשל:

PSG Collection - אוסף מיוחד של חברת S.T. Dupont- לציון אליפות שלישית ברציפות של קבוצת הכדורגל פריז סן ז'רמן ולרגל פתיחת עונת 2013 – 2014, בית היוקרה הפריזאי דופון הוציא מהדורה לאספנים. האוסף כולל מצית ועט המעוצבים בדומה לחולצות המשחק של הקבוצה, עם השם ומספר החולצה של אחד מכוכבי הקבוצה.

מחיר:  1349 ?
 להשיג ברשת ג'נטלמן

עט פינינפארינה קרבון גרפיט מעוצב כצינור מפלט של מכונית על. העט והמארז המיוחד עשויים מקרבון גרפיט, תרכובת המשמשת בייצור מכוניות מרוץ ומכוניות על. חומר חזק, קל ובלתי ניתן להריסה. כל עט מקושט בלוגו של פינינפארינה, כיאה לחותמת השמורה למכוניות על אקזוטיות כמו פרארי. בנוסף, לעט מנגנון מיוחד שנרשם כפטנט והוא שולף את הציפורן מתוך גוף העט.

מחיר: מ-6500 ש"ח
להשיג: לבירור נקודות מכירה וזמינות www.bond.co.il

העט הסוריאליסטי של ויסקונטי - חברת העטים ויסקונטי עיצבה עט מיוחד לאספנים בהשראת הצייר סלבדור דאלי. בחברה יצרו עטים משולבי מוטיבים מחייו ויצירותיו של דאלי כמו "אשה בלהבות", השעון הנמס ועוד.

 

פינינפארינה קרבון-גרפיט Limited Edition - שיתוף פעולה של יצרנית העטים האיטלקית ויסקונטי עם חברת העיצוב פינינפארינה, המתמחה בעיצוב מכוניות על אקזוטיות.

מחיר: 19,800  
להשיג ברשת ג'נטלמן