ביום שישי האחרון, לפנות ערב, כתבתי  בדף הפייסבוק שלי על כך שבסוף השבוע שלפנינו  אני  מוצאת את עצמי חושבת על שתי נשים. שתיהן מוצלחות וחכמות ובכירות, שתיהן מעוררות השראה,  שתיהן זוקפות בגאווה את ראשינו הנשיים. רק שעל האחת שפר מזלה  ועל השנייה נגזר להיות מבוזה בכיכר העיר.

 

עוד בנושא:

 

וכך כתבתי ל האחת – לילך אשר טופילסקי -  המנכלית החדשה של בנק דיסקונט, שהיא מטאור של הצלחה, הבטחה ומקצוענות , ואילו השנייה – קרנית פלוג – שכבר לא תהיה נגידה והיא עסוקה בעיקר בחריקת שיניים.  את דבריי בערב שבת סיימתי במילים "שתי נשים, סופשבוע אחד, ואלף הרהורים על גורל ועל מזל". כי למרות שגם לילך וגם קרנית הן שתיהן מנהלות מוערכות שזכו לתפקידיהן בזכות ולא בחסד - - מזלן ו גורלן שונים כל כך.

 

 

הנשים השתלטו על הכלכלה הישראלית

5 נשים נמצאות היום בצמתים כלכליים משמעותיים והפכו להיות "פותחות הדלת" החדשות והמשפיעות על הכסף הישראלי.

לכתבה המלאה

האחת – מזלה הטוב הפקיד בידיה תפקיד-חיים, מנכ"לית בנק, בגיל צעיר יחסית, ונראה כי כל אשר תעשה – תצליח. השנייה – גורלה הציב אותה כממלאת מקום בלבד, ולמרות המקצועיות וההערכה  שהיא זוכה לה ממביני עניין – נראה שלא תצליח לשבור את תקרת הזכוכית.

 

לו הייתי כותבת בדף הפייסבוק  שלי היום, הייתי כמובן משנה את ליבת הדברים עצמם שכן הם התהפכו לחלוטין,  אך הייתי מסיימת בדיוק באותו משפט על מזל ועל גורל. כי מינויה המפתיע של קרנית פלוג ברגע האחרון,  בניגוד לכל הסיכויים, מה הוא, אם לא התערבותה של איזו יד גורל נעלמה שהחליטה לשים קץ לפיאסקו המתמשך ,שהתעקשה לעשות צדק ולהראות אותו מיד?

 

כך התאהבנו כולנו בקרנית פלוג

התנהגותה המאופקת והאצילית של קרנית פלוג , אל מול התנהלותם הגמלונית והמהוססת של ביבי נתניהו ויאיר לפיד - הפכה אותה, ללא ידיעתה  וללא כוונתה לאהובת הקהל. בעוד הם דנים עד זרא בשלושת המועמדים הגבריים לנגידות, הופכים והופכים בהם עד אין קץ, המשיכה קרנית לנשוך שפתיים, לנהל בענייניות ובמקצוענות את המדיניות הפיסקלית שלנו, לעמוד זקופה מול כל אנשי בנק ישראל שחישבו בליבם את קיצה לאחור, ואף לייצג  אותנו לתפארת בקרן המטבע העולמית בשבוע שעבר. כל זאת – כשהיא נתפסת כלא ראויה ע"י המחליטים, כשאפילו לא סופרים אותה כאופציה לנגידות, כשמולה קשר של שתיקה ואיש לא מבהיר לה על מה ולמה.

 

אני לא מכירה את קרנית פלוג ומעולם לא פגשתי אותה, אך לא אתפלא  אם החוזק והאיפוק הענייני ששידרה היו נשברים מעת לעת. לא אתפלא אם לא פעם  התחשק לה לעזוב הכול, לברוח הביתה, להזיל דמעות בוערות של עלבון צורב מול המחשב, ולהיעלם ממסע השפלה הבלתי נגמר הזה אל עבר האנונימיות המבורכת.

 

ואולי בדיוק מפני שחשנו על בשרנו את עלבונה, שבתה קרנית את לבנו, שיצא אליה כל פעם מחדש.  זו גם הסיבה שדבר מינויה התקבל בשמחה גדולה ואמיתית שעצרה את כולנו לרגע של נחת, והקפיצה אפילו את הבורסה בתל אביב בתוך דקות.

 

הסבלנות והאיפוק ניצחו

הניצחון  המהדהד של קרנית פלוג - מהיום אמור: נגידת בנק ישראל -  הוא ניצחונה של הסבלנות ושל ההתמדה, של נשיכת השפתיים ושל האחריות המקצועית. זהו ניצחונה של המקצוענות ושל המצוינות, של מזעור האגו, ובראש ובראשונה – זהו הניצחון הנשי הקולקטיבי הכי מתוק, הכי צודק והכי מסעיר שהיה לנו לאחרונה. כזה שמרגיש כמו ניצחון של נבחרת ישראל במשחק בינלאומי, כאשר בדקה התשעים, כשכבר אבדה תקוותנו,  מתהפכת  לה פתאום התוצאה לטובתנו, ואפשר לצאת ולחגוג בכיכר. ניצחון שעוד נרצה לחזור אליו ולהתרפק עליו.

 

וכעת יגיע גם תור השאלות שבטח ישטוף את העיתונים כל השבוע: למה חיכו השניים זמן רב כל כך כשהתשובה הניצחת מול עיניהם. מדוע נפסלה קרנית למרות המלצותיו החמות של סטנלי פישר, מה הכריע את הכף ברגע האחרון לטובתה ומה אנחנו למדים על מנהיגנו שמתקשים כל כך בקבלת החלטה הנוגעת לדיני ממונות - מה יהיה כשיצטרכו לקבל החלטות הנוגעות בדיני נפשות? -  כל השאלות הללו, טובות וראויות ומעניינות, כדאי שיחכו בסבלנות ולא יפגעו בשמחתנו. היום הוא יום שמח. היום – כולנו קרנית פלוג.