מה עולה לכם בראש כשאתם חושבים על גיבורת על? האם היא נראית כמו וונדרוומן? אולי כמו האלי ברי ב"אקס מן"? ואולי בכלל כמו ג'ניפר לורנס מ"משחקי רעב"? כך או כך, מה שבטוח זה שהיא לא נראית כמו איריס, בחורה שמנמנה ששום דבר לא הולך לה ושגרה ברמת גן עם חתול שכל הזמן יורד עליה. אבל למרות זאת, דווקא היא הפכה לגיבורת הקומיקס של עירית דגני.

 

דגני, 44, מציירת בערך מהרגע שהתחילה להחזיק עפרונות בידיה. לקומיקס היא הגיעה בגיל 10, כשגילתה את דודו גבע ואת המגזין "Mad". בשנות העשרים לחייה הפכה את הציור למקצוע, ובין השאר איירה ספר לסמדר שיר וכן החזיקה בטור קומיקס במגזין הנוער "ראש אחד".

 

בגיל 40 נקלעה דגני למשבר נפשי וכלכלי, שבעקבותיו זנחה את הציור למשך שלוש שנים. רק לאחר אימון אישי אינטנסיבי היא חזרה לעפרונות, בהתחלה רק לאיורים בבלוג שלה ובעמוד הפייסבוק, אך בהמשך גם לספרים.

 

לאחרונה השיקה את ספר הילדים "יואב הכוכב" שכתב השופט עודד מאור, אשר כל הכנסותיו קודש למען ילדים חולי סרטן, וכעת היא מוציאה גם את "איריס – גיבורת העל מרמת גן". במרכז העלילה, כאמור, עומדת איריס, גיבורת העל הכי מרעננת והכי אמתית שנצפתה במחוזותינו. די לבדה היא נאבקת להוכיח לעולם שיש מקום גם לגיבורות שהן מעל ל-50 קילו, ולמען האמת, לנו זו נראית משימה לא פחות חשובה ממלחמה בג'וקר של באטמן.

 

את הספר הזה, כמו גם את "יואב הכוכב", ניתן יהיה לרכוש בעמוד הפייסבוק הזה או בתערוכה של דגני, שתיפתח בשבת הקרובה (30.11) ב-16:00 ב"הבית", החשמונאים 99, קומה 1, תל אביב.

 

והנה כמה טעימות מהספר: