איזה כיף שאנחנו כבר לא חיים בעולם של "מד מן", נכון? שנשים הן לא רק מזכירות שאפשר לבהות להן בחזה בזמן שהן מגישות קפה, אלא סוף סוף גם מוכרות כבני אדם - כאלו עם רגשות, כבוד עצמי ויכולת חשיבה מפותחת. או שלא?

 

The Representation Project היא תנועה אמריקאית שמשתמשת במדיה ובסרטים כדי לחשוף חוסר צדק מסטריאוטיפים מגדריים ולגרום לשינוי בתודעה של האנשים. לקראת סוף 2013, הם ערכו סרטון המסכם את היחס לנשים בתקשורת לאורך השנה החולפת.

 

אז מה היה לנו השנה?היו לא מעט דברים טובים: שחקניות כמו ג'ניפר לורנס וקרי וושינגטון עשו היסטוריה, הסדרה "כתום זה השחור החדש" הפכה ללהיט החם, בשוודיה החלו לסווג סרטים על פי מדד הסקסיזם וחברת האינטרנט "גו דדי" (שבזמנו שילמה לבר רפאלי להתנשק עם חנון בפרסומת הסופרבול הנודעת) הבטיחה שמעתה הפרסומות שלה יהיו פחות מיניות.  

 

לפני שאתן ניגשות למקרר ומוציאות את השמפניה, מסתבר שכל ההישגים הללו הם רק טיפה בים לעומת מה שבאמת היה לנו: פרסומות לחברת מכוניות שמראה נשים בביקיני סגורות בתא המטען', הרבה בדיחות על חשבון המשקל של אדל, הקליפ של הזמר רובין תי'ק בו הוא מרקד עם דוגמניות עירומות, ואם כבר ת'יק – איך אפשר לשכוח את מיילי סיירוס, שנתנה הופעה בטקס פרסי המוזיקה של MTV שמיצבה אותה כאחת הכוכבות הכי פרובוקטיביות בעולם?. אה, וכמעט שכחנו את ריהאנה, שבקליפ האחרון שלה בחזרה לעשות הומאז' לחשפניות. וכמובן שזה לא מתחיל ונגמר בתעשיית הבידור, מומחים צוטטו כשהם אומרים שנשים צריכות לשלם יותר ביטוח לאומי כי יש להן חזה ושחלות וכותרות המספרות על נאנסות ש"ביקשו את זה".

 

כאמור, כל זה מופיע בסרטון הערוך בצורה גאונית, שבטח יגרום גם לכן להצטמרר, או לפחות לנוע בכיסא בחוסר נחת:

 

 

ואם לרגע היה לכם שדברים כאלו קורים רק אי שם, באמריקה או אירופה הרחוקות, הנה קטע מתוך תכנית הבוקר של קשת שקרה ביום שלישי האחרון ויכול לתפוס מקום של כבוד בפנתיאון ההערות חסרות הרגישות והשוביניסטיות. המגישה גלית גוטמן פלטה את ההערה שהמגיש לצידה, יואב לימור, אמר על הבגדים שלבשה מבזקנית החדשות טלי מץ. סביר שגם בשנת 1963 וגם ב-2063, לנשים זה לא היה קורה.