"אני חסידה של להיות עצמך ולאהוב את עצמך, אבל לאחרונה קשה לי ליישם את זה. אני לא אהיה זמינה ב-30 הימים הקרובים, מחפשת טיפול להפרעות האכילה שלי...ללמוד לאהוב את עצמי מחדש. בדיוק כפי שאני". את ההודעה הזו כתבה הזמרת קאשה לתקשורת, שנייה לפני שנכנסה למרכז טיפולי שבעבר עזר לזמרות בריטני ספירס ודמי לובאטו. בצעד הזה הצליחה קאשה להוכיח שלוס אנג'לס עדיין לא אילפה אותה באופן סופי.

 

עוד באון לייף: 

 

דווקא לרגע היה נדמה שכן – בתחילת הקריירה שלה, עם השיר המאוס ביקום "Tik Tok" (או אם תרצו שיר המקפלות ב"ארץ נהדרת"), נחשבה קאשה לצעירה פרועה שעושה הכול על מנת שלא להיכלל באותה קטגוריה עם כל זמרות הנעורים המהוגנות. ההופעות הלא מוקפדות שלה, כמו גם הגוף שלא היה נראה כאילו יצא ממפעלי ברבי, הביאו לה שלל עקיצות וירידות ונראה היה שהיא עומדת מולם בגאון ועם אופי.

 

כל זה השתנה לפני כמה זמן. אחרי כמה חודשים של שתיקה, הגיחה קאשה שוב אל אור הזרקורים מחוטבת ושיקית מתמיד. מובן שמיד משטרות האופנה למיניהן נפלו שדודות לרגליה המעוצבות, ופסקו כי יש פה את ה"מהפך של השנה". מחיר המהפך הזה התברר הבוקר, עם הידיעה כי עוד אחת מכרה את בריאותה הפיזית והנפשית בתמורה לאהדת כלי התקשורת.

 

אבל בצעד אמיץ, החליטה קאשה לצאת מהמרוץ – ועוד לעשות את זה בפומבי. בעידן בו עדיף להגיד שאת נכנסת לגמילה מאלכוהול כי זה הרבה יותר סקסי מהפרעות אכילה, קאשה העזה להגיד שלא, אם לרגע היה למישהו ספק, ההרזיה שלה לא הגיעה בין לילה, אחרי ביקור של גמדי השומן ששאבו ממנה קילוגרמים מיותרים, אלא מניסיון נואש לעמוד בפרמטרים הקשים של התעשייה. והיא גם העזה להודות שהיא יכולה לנאום עד מחר לאהבה ולקבלה עצמית, אבל בפועל היא רחוקה מכך.

 

קאשה, המהפך של השנה. צילום: Shutterstock

 

למרבה הצער, סביר להניח שההודעה של קאשה תעלם כפי שהיא הגיעה. אולי בצהובונים האמריקאים יחוגו על הניוז הטרי במשך כמה ימים, ואז הוא יעלם כמו שהוא הופיע. אין מה לעשות, קאשה היא עדיין זמרת סוג ב', אבל מעבר לזה: היא אומרת את מה שאנחנו לא רוצים לשמוע – את האמת. אנחנו, לעומת זאת, מעדיפים שהסלבים שלנו ימשיכו למכור לנו חלומות. ממש כפי שעושה ביונסה.

 

המלכה הבלתי מעורערת כרגע משגעת את העולם עם דיסק ההפתעה שהוציאה, על 17 הקליפים הפרובוקטיביים שלו. היא ממשיכה לשיר על נשים ששולטות בעולם ועל כמה חשוב לאהוב את עצמך, ויחד עם זאת ממשיכה להציג לנו מודל בלתי אפשרי של גוף פוסט לידה. בניגוד לקאשה, היא לא יצאה מהמרוץ, אימהות או לא אימהות. למעשה, לא רק שהיא לא ירדה מההליכון, היא גם לחצה על כפתור המהירות, ולכן אין פלא שהיא רזה וחשופה מאי פעם.     

 

בסדרת הסרטונים שמתעדים את ההכנות לאלבום, ביונסה אומרת "שקלתי 88.5 קילו כשילדתי. הורדתי כמעט 30 קילו. עבדתי בטירוף כדי להשיג את הגוף שלי בחזרה. רציתי להשוויץ בו. רציתי להראות שאת יכולה להביא ילדה ואת יכולה לעבוד קשה ואת יכולה לחזור לגוף שהיה לך".

 

עוד המשיכה ואמרה: "אני יודעת שיש עוד כל כך הרבה נשים שמרגישות ככה אחרי הלידה. את יכולה להביא ילדים ועדיין לעשות כיף ועדיין להיות סקסית ושעדיין יהיו לך חלומות ועדיין לחיות למען עצמך". דקה אחרי זה, אגב, היא מספרת על הרעיון לקליפ החושפני ביותר שלה, ששאב השראה מליל האירוסים שלה לג'יי. זי, אותו הם בילו במועדון חשפנות. בעקבות הבילוי עלה לביונסה חלום חדש: להופיע בפני בעלה (ובפני מיליוני צופים אחרים) באותה דרך סקסית שבה מופיעות החשפניות. אכן, אי אפשר לומר שהיא איבדה את החלומות שלה.  

 

אין מה לעשות, ביונסה מהממת. יש לה גוף מהמם וחיוך כובש וציטוטים שכאילו נלקחו ממדריך ל"איך לאהוב את עצמך בעשר דקות". ולכן הציטוטים והישבנים החשופים שלה יזכרו הרבה יותר מווידויי הפרעות האכילה של קאשה. חבל שבסופו של דבר, אותם ציטוטים בדיוק הם אלו שמעודדים הפרעות אכילה ושנאה עצמית. דווקא קאשה היתה זו שאמרה את האמת: "אנחנו רוצות לאהוב את עצמנו, באמת, אבל זה כל כך קשה לפעמים".

 

ולקראת סיום, הנה טיפ קטן שיכול לעזור לנו במשימה: לפני שאתן מביטות בביונסה ושואלות מה רע בכן, למה אתן לא מצליחות לעבוד כמו משוגעות כדי להוריד במשקל, למה אתן לא מעיזות להופיע בביקיני קטנטן בפני הבעל והעולם, לגדל ילדים ולהמשיך לקיים סקס במטבח, תזכרו בדברים שלביונסה יש ולכן אין - ולא, זה לא יופי או כישרון, זה מאמני כושר פרטיים, טבחים צמודים וצי של מטפלות.