שיח אברהם (מכונה גם שיח האישה) -ישנן מספר השערות על מקור השם:  יש הטוענים כי הוא השיח בו נאחז האיל בקרניו, בסיפור עקדת יצחק ויש הסבורים כי שרה, אשתו של אברהם, שהייתה עקרה, הצליחה ללדת בעקבות השימוש בצמח, שלפי הרפואה העממית, יש בו חומרים המווסתים את פעילות הורמוני המין, או מהווים להם תחליף.

 

עוד באון לייף:

 

שיח אברהם מסייע בהקלת התסמינים לפני המחזור החודשי ולהרגעת כאבים בזמן הביוץ ומגביר ייצור חלב בקרב נשים מיניקות. זאת הודות לחומר נדיף המצוי בצמח, משפיע על ההיפופיזה במוח וגורם לייצור הורמונים המורידים את רמת הפרולקטין בדם. בנוסף, הוא משמר רמה תקינה של פרוגסטרון בגופן של הצורכות אותו ובכך עשוי לסייע בפתרון בעיות פוריות בקרב נשים הסובלות מחוסר איזון הורמונלי ו/או העדר ביוץ. מסייע לטיפול בתסמיני גיל המעבר, ובייחוד בגלי חום. יכול לסייע בדחיית הופעת תופעות גיל המעבר בכמה חודשים עד שנים.

 

אופן השימוש: להרתיח את הפירות ולשתות את החליטה או לעיסה של 5-10 פירות יבשים מהשיח בבוקר ובערב, לפני הארוחה (חשוב לאחר מכן לשתות כוס מים).  

 

בצילום: פירות הצמח שיח אברהם

 

ויטניה משכרת -  צמח התומך במערכת העצבים ומחזק אותה, מגביר חשק ואון, מחיה ומשפר את תפקוד מערכת הרבייה הנשית, מעשיר את הדם, מעלה רמות המוגלובין, משפר את ספירת תאי הדם האדומים, מגן על הכבד, מוריד רמות של כולסטרול, תומך במערכת החיסונית, מרגיע ומשכך כאבים ואף מעלה את רמת המלנין בשיער ובציפורניים. במינון נמוך הוא בעל השפעות ממריצות ובמינון גבוה הוא מרגיע.

אופן השימוש: הרתיחו 1–2 גרמים של שורש יבש עם כוס מים, למשך עשר דקות, סננו ושתו.

 

סרפד - הסרפד מחזק את פעילות מחזור הדם ומסייע בהגברת ייצור החלב בקרב נשים מיניקות. הוא עשיר בוויטמינים ומינרלים, רמת ברזל גבוהה והשפעתו המש?תנת הופכים אותו לאחד הצמחים החשובים בתהליכי ניקוי הגוף ושיקומו. מומלץ לטיפול באנמיה, למחסור בברזל ומינרלים והקלה על דימום וסתי כבד. 

 

אופן השימוש: יש להשרות כפית מעלי הסרפד בכוס מים רותחים למשך 5 דקות, לסנן ולשתות את החליטה.  

 

בצילום: עלי סרפד

 

שומר או אניס - לטיפול בחוסר איזון הורמונלי או לטיפול בתסמיני גיל המעבר, בהם: גלי חום ועליה במשקל.

אופן השימוש: הוספת כפית שומר או אניס למאכלים שונים.

 

בן-חרצית מחקרים רבים מוכיחים את יעילותו של הצמח בטיפול במיגרנות, כאבי ראש ודלקות מפרקים. ברפואה המסורתית נעשה בו שימוש למצבי דיכאון. בנוסף, הוא מסייע לטיפול בהפרעות במערכת הרבייה הנשית, כמו בעיות במחזור החודשי. הצמח אסור לשימוש לנשים בהריון.

 

תערובת לפוריות האישה - התערובת מכילה: אניס, שומר, קימל, כמון, קצח, שומשום, כוסברה, פיסטוקים, פשתה, שיח אברהם, שקדים, מרווה והל.

אופן השימוש: לטחון את התערובת ולהוסיף 2 כפות ממנה למגוון מאכלים כמו: סלט, גבינה, יוגורט וכו'.

 

דיכאון וחרדה - מומלץ על ערבוב צמחים המחזקים את מערכת העצבים, מזרימים דם למוח, מחזקים את מערכת החיסון ומחזקים את בלוטת האדרנל: צמחים כמו וורבנה רפואית, לואיזה, טיליה, לבדנר, ג'ינסינג', סקוטילריה, לאונרוס (חליטה נגד חרדות ודכאון). התערובת מסייעת בהתמודדות עם דיכאון, חרדות ולחצים. טובה לשימוש בזמן חולשות כלליות, דיכאון, כאבי ראש ומחשבות טורדניות.

 

לאתר חוות דרך התבלינים