טובי הפסיכולוגים (הגברים כמובן) ניסו לפענח את הקשר הגורדי שבין נשים לבין נעליים. כמעט כל מי שאני מכירה אוהבת נעליים במידה רבה עד מוגזמת, וכולן נשים נורמטיביות (טוב, נו, רובן נורמטיביות). משום מה, מה שהכי זוכרים לגברת הראשונה של הפיליפינים בעבר, אימלדה מרקוס, הוא הפטיש שלה לנעלי מעצבים. סליחה, האישה עשתה דברים נוראיים יותר מאשר להחזיק ב-3,000-1,000 זוגות נעליים לפי ההערכות השונות, אבל היא תמיד תיזכר כאובססיבית לנעליים.

 

חלק מארון הנעליים של אימלדה מרקוס

 

אולי נשים אוהבות נעליים כי אין מתאם ישיר בין הגזרה לבין מידת הנעליים. נעליים הן בעצם משענת חשובה ומשמעותית בתקופות שבשאר החזיתות הדברים לא-מי-יודע-כמה משחקים לטובתנו. כמה קילוגרמים לפה או לשם לא מפריעים לנעול את הנעליים האהובות, או לחילופין לרכוש נעליים מבלי להתבאס מול המראה. אם כבר, נעליים מוצלחות הן תרפיה של ממש: נעליים נכונות אף עשויות לשדרג וליצור יופי של אשליה אופטית של גוף צר וארוך יותר.

 

אבל הבעיה שלי היא בעצם למצוא את הידיים והרגליים, תרתי משמע, באוסף הנחשק הזה. אחסון בעידן השפע הוא אחת הסוגיות הבוערות בכל בית שבו חיה משפחה ישראלית ממוצעת. אם אתם בונים או משפצים מומלץ מאוד לחשוב על פתרון מותאם לנעליים בדמות ארון נעליים מובנה וייעודי. ארון סגור עם הפרדה בין כל זוג וזוג הוא שיטת האחסון הטובה ביותר.

 

הצצה לארון הנעליים של כריסטינה אגילרה 

 

אין לכן ארון נעליים ייעודי ולא נראה אחד כזה באופק? אל תאבדו תקווה. לרוב האנשים אין. אבל כדי למצוא את שיטת האחסון האידיאלית עבורכן אתן צריכות להחליט תחילה לאיזו אסכולה אתם שייכות, ואני אסביר:

העולם נחלק בגדול לאנשים מסודרים ששומרים על דברים מחד, ולברדקיסטים מאידך. אם אתם שייכים לזן הראשון, ראשית כיף לכם, ושנית - עומדות לרשותכם כמה וכמה המלצות אחסון מהממות ומהיכרות עם נשים כמוכן, אני יודעת שתשמרו על הסדר הטוב.

 

1. קופסאות אחסון שקופות מפלסטיק - שיטה מעולה שבה נשמר כל זוג בקופסה משלו. השקיפות מאפשרת לראות מה בדיוק יש בקופסה במקום לנבור כל בוקר בערמה, מניסיון. באתר הזה למשל מוכרים 4 קופסאות ב-72 שקל. והנה דוגמה נוספת

 

2. קופסאות נעליים מקוריות-  לא רוצות לבזבז כסף על קופסאות קנויות? אין בעיה. תשמרו את קופסאות הנעליים שאתן רוכשות (ובמקרה הכי גרוע אפשר להשיג עוד בחנויות נעליים), שמרו כל זוג בקופסה המקורית שלו. רוצות לשדרג את השיטה? צלמו כל זוג נעליים והדביקו את התמונה על גבי הקופסה. קטלוג מפואר שכזה לא תמצאו אפילו בארכיון הלאומי.

 

3. המצב תלוי - גם קופסאות אחסון, בדומה לארוניות נעליים למיניהן, דורשות מקום. אם אין לכן מקום אחסון קונבנציונלי אפשר ללכת על פתרונות תלייה. אפשר לתלות נעליים בעזרת מתקנים שונים ומגוונים כמעט בכל מקום – מאחורי הדלת, בפינה נידחת של החדר, בין ארונות או בתוך הארון (בחלק של התלייה מן הסתם). באתר הישראלי Home organize תוכלו למצוא שלל פתרונות תלייה לעשרות זוגות נעליים

 

 

4. עשו זאת בעצמכם - אפשר למצוא פתרון אחסון שיש לו טוויסט יצירתי. קחו למשל את הרעיון של לאחסן נעליים בתוך צינורות פלסטיק, כמו שאלו שמשמשים לביוב. בכל חנות DIY או טמבורייה שכונתית תוכלו לרכוש שרוולי פלסטיק באורכים שתרצו, להדביק אותם ביחד כראות עיניכם ולאפסן בתוך כל גליל כזה זוג נעליים או יותר.  

 

 

אפשרות נוספת היא לקחת מדפים וארגזים בגדלים שונים, להרכיב מהם כוורת יציבה ולאחסן בפנים נעליים, כמו פה: 

 

 

היי, אם אתם נמנים על זן האנשים הברדקיסטים, תמיד תוכלו לאחסן נעליים בסל ענקי,

ארגז או אפילו ספסל עם חלל אחסון כמו שנהוג בביתנו הקט והמבולגן . אז יאללה, תתחילו עם רגל ימין.