"חודשיים אחרי הלידה גל גדות חוזרת לדגמן", "פחות מחודש אחרי הלידה: רותם סלע חוזרת לדגמן", "חודשיים אחרי הלידה אדריאנה לימה עולה על המסלול של ויקטוריה'ס סיקרט", "מלוי לוי בקמפיין להלבשה תחתונה רק שלושה חודשים לאחר הלידה" וכמובן – "היידי קלום בביקיני אחרי הריון רביעי". אלו הן רק קמצוץ נבחר מהכותרות שבהן אנחנו נתקלים מדי יום. כמובן שאלו מתווספות לתמונות הפפראצי של יולדות היוצאות מבית החולים עם סקיני ג'ינס שלא יבייש את קירה נייטלי ביום רגיל.

 

מיותר לציין שהעיתונות שמחה וצוהלת על כל תמונת בטן שטוחה של יולדת טרייה, כמו גם על סיפורי ה"איך היא עשתה את זה". מי שפחות מאושר מהן אלו אנחנו, הנשים הרגילות וטרוטות העיניים, שלא תמיד מצליחות להוריד את המשקל שהעלנו בהריון (שלפעמים מלכתחילה לא היה אידיאלי מבחינתנו), ועוד יותר מזה - נשארות עם סימני המתיחה והעור המדובלל פחות או יותר לנצח. תמונות מהסוג הזה, של הנשים הביוניות, גורמות לנו להרגיש שאולי אנחנו הן אלו שלא נורמליות, שאולי כוח הרצון שלנו לא מספיק חזק, שאולי אנחנו עצלניות שמעדיפות לבזבז את הזמן שבין ההנקות לשינה ולא להשטחת הבטן והרמת הישבן.

 

אבל לאחרונה התפרסמה התמונה שיכולה לשנות את הכול – סינדי קרופורד צולמה בבגד ים כשהבטן שלה לא בדיוק נראית כמו פרסומת לרמי קוב. מיד הזדעקו העיתונים והאתרים, ופרסמו את התמונה תחת הכותרת: "מה קרה לסינדי?". ובכן, מה שקרה לסינדי די פשוט, זה נקרא לידות והזדקנות. ואגב, בין אם נרצה או לא נרצה, זה קורה כמעט לכל אחת.

 

הדוגמנית האלמותית תחגוג בקרוב 48 והיא אמא לשני ילדים. היא אמנם עדיין נראית הרבה יותר טוב מהאישה הממוצעת בגיל הזה, אבל גם לגנטיקה ולכושר יש גבול למה שהם יכולים לעשות. הבטן הרופסת שהיא הציגה היא מנת חלקה של כמעט כל אישה שיולדת, רק שאנחנו לא יודעות את זה. אנחנו בקלות שוכחות שההבדל בין אלו שעולות למסלול התצוגות אחרי הלידה לבין כאלו שלא, מסתכם בהרבה שעות של כפיפות בטן והרבה חסה לארוחת צהריים.

אמנם יש גם כאלו שזכו בגנטיקה לא אנושית, אבל הן מהוות קמצוץ זעיר מכלל האוכלוסייה. עוד יותר קטן מהקמצוץ הזעיר של אלו שעם כושר ורעב מצליחות להגיע לגוף שלפני הלידה.       

אז למה עדיין אנחנו מקבלות את הרושם שכולן חוץ מאתנו מעבירות הריון כאילו היה מדובר בסתם עוד מחזור קשה במיוחד? כי זה כל מה שמראים לנו – את הבטן השטוחה של ג'יזל, את הישבן המוצק של ביונסה ואת המותן הצרה של קים קרדשיאן. את אימוני הכושר שהן עוברות בדרך לשם מעדיפים להעלים, יחד עם התמונות של הנשים שבאמת נראות כמו נשים שילדו.

 

התמונה של סינדי קרופורד היתה יכולה לשנות את כל זה, ולהתחיל שיח חדש שבו נשים אמתיות כבר לא צריכות להתבייש, אבל במקום, קרופורד מיהרה לשחרר בתגובה תמונה שהולכת להתפרסם בגיליון הקרוב של המגזין W, שם היא מצולמת בפוזה מחמיאה וככל הנראה עם ערימת פוטושופ מכובדת. וזהו, האישה האמתית שבתוכה נעלמה במבוכה, ובמקומה קיבלנו עוד תמונה עם כותרת נוסח "איך היא עושה את זה".

 

 

 והנה עוד כמה תמונות שהכוכבות היו מעדיפות להדחיק:

 

ריס וויתרספון

 

אומה תורמן

 

קייט הדסון

 

ג'ולי בואן ("משפחה מודרנית")