סוזן היינץ, מנהלת אמנותית, שמעה את השאלות: "למה את לא נשואה עדיין?" ו"מתי יהיו לך ילדים?" בעשרות וריאציות שונות במשך קצת יותר מדי זמן. כתגובה היא החליטה ליצור לעצמה משפחה שעשויה מבובות ולטייל יחד עמה ברחבי העולם.

 

במהלך 14 שנים ו- 10,000 קילומטר של נסיעה, היא לקחה את משפחתה המזויפת לכל מקום וצילמה כל מיני "תמונות משפחה" קלאסיות. התוצאה: פרויקט צילום אישי נפלא על מה זו בעצם רווקות ,ועל דרך החיים המערבית.

 

כרווקה שחצתה את גיל 30 ושומעת לא מעט שאלות מהסוג הזה אני לא יכולה שלא להתפעל מהרעיון הגאוני של היינץ ומהביצוע המושלם שלו.

 

 

 

הנה מה שכותבת היינץ באתר שלה על הפרויקט:

 

"מה היה גורם לך לארוז את המשפחה שלך במכונית ולקחת אותם לטיול ארוך? לחץ מספק יגרום לכל אחד לעשות את זה וככה גם אני הגעתי לפרויקט הזה.

 

זרים, חברים ובני משפחה עם כוונות טובות הרימו גבה בכל פעם שנושא הרווקות שלי או החיים ללא ילדים התעורר. אבל מה הייתי אמורה לעשות? הרי אתה לא יכול פשוט לצאת ולקנות למשפחה, נכון? אז זהו, שלא נכון. אני החלטתי לקנות משפחה. בני המשפחה שלי עשויים מבובות. אנחנו עושים את כל הדברים שבני משפחה עושים ביחד: בעיקר מצלמים את עצמם. כי הרי ברור שלא באמת מדובר על מסע משותף או על קשר אנושי אמיתי, כשהילדים צורחים באוטו, " אימא! כבר הגענו?!". מה שחשוב הוא התמונה משפחתית ליד האתר. "הצטלמנו. יצא אחלה. עכשיו אפשר ללכת לאכול".

 

אנחנו אוהבים ליצור תמונה מעוצבת של חיים מוצלחים. מאמינים עמוק בפנים שהחיוך המלאכותי שאנחנו מעניקים למצלמה הוא הווה. האם אנחנו חיים את חיינו עם מודעות לאיך זה מרגיש או רק לאיך זה נראה?

 

אם אני אעביר את חיי בלי טבעת נישואים ועגלת תינוק, הם יהיו חסרים באלבום התמונות שלי אבל לא זו הנקודה. כשאני מצלמת את התמונות האלה, אנשים אחרים עוצרים, מסתכלים ואז שואלים: "למה בעצם את עושה את זה? " וזה הרגע בו הם מתחילים להתקרב לנקודה שלי". 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

צפו בסרטון בו סוזן היינץ מספרת על עבודתה: