הייתי כותבת שהידיעות על טרי ריצ'רדסון צצות כמו פטריות אחרי הגשם, אבל זה לא יהיה מדויק. אחרי הכל, לא היה כל כך הרבה גשם בחורף הזה. כבר כמה שנים שדוגמניות שהצטלמו עבור הצלם האמריקאי מדווחות כי מה שקורה אצלו בסטודיו זה לא בדיוק עוד יום במשרד, אבל משום מה חברות באופנה הגדולות והמגזינים הנחשבים, בהם "ווג" ו-H&M עדיין ממשיכים לעבוד איתו. אבל אולי הווידוי החדש אודותיו יצליח לעשות איזה שינוי.  

בפוסט שעלה בתחילת השבוע, סיפרה מי שכינתה את עצמה amaheygirlhey על סשן צילומים שערכה עם ריצ'רדסון כשהיתה בת 19, שמהר מאוד הפך לפורנוגרפי הרבה יותר מכפי שרצתה. למעשה בווידוי שלה, שהוא ככל הנראה המטריד ביותר שנאמר כלפי הצלם הבעייתי, מתארת הדוגמנית יחסי מרות שהידרדרו במהירות להטרדה מינית, לפחות לפי איך שאני מבינה הטרדה מינית.

 

"הוא העמיד אותי מול קיר לבן באמצע הדירה שלו", מספרת amaheygirlhey. "עמדתי שם והוא התחיל לקחת תמונות כשהאסיסטנטית שלו עומדת בצד. ואז הוא בא ולקח תמונות בסגנון POV (סגנון צילום בפורנו שבו המשתתף הוא גם זה שמחזיק את המצלמה – ת.ש) כשהידיים שלו על הפנים שלי. אז הוא הכניס את האגודל שלו לתוך הפה שלי, באותו רגע חשבתי שזה מצחיק ושהוא והעוזרת שלו מאוד קלילים וזורמים".

 

ליידי גאגא לטרי רידצ'רסון

 

amaheygirlhey ממשיכה לתאר כיצד ריצ'רדסון ביקש ממנה להוריד את הבגדים, מה שלא היה נראה לה מוזר כי מראש הודיעו לה שאלו הולכים להיות צילומים בעירום. "הוא החמיא לי הרבה וככה גם האסיסטנטית. בטח השגרה הרגילה של לגרום לדוגמנית שבקושי בגיל החוקי להרגיש מיוחדת".

 

amaheygirlhey לא זוכרת אם זה התחיל ליד הקיר או כשהוא הזיז אותה לאזור הספה "אבל בשלב מסוים הוא הנחה אותי להחזיק לו את המכנסיים בזמן שהוא שוב מצלם בסטייל POV ואז לפתוח לו את המכנסיים עד שלבסוף איבר המין שלו היה בחוץ. בינתיים זה הרגיש כאילו הכל קורה נורא מהר ואין זמן לסגת אחורה ולהגיד 'וואו, זה יוצא משליטה'". עוד היא מספרת כי הוא השכיב אותה על הספה, עם הגב אליו, ואז היא הרגישה שהוא מלקק את הישבן שלה "כל חלק ממנו. והאסיסטנטית צילמה תמונות לאורך כל הזמן הזה. דברים התחילו להיות לגמרי פורנוגרפיים ולגמרי לא ביוזמתי. הוא נשכב לידי על הספה וזה התחיל להיות אקט מיני אחרי אקט מיני. נשיקות אגרסיביות, הוא נגע בי בכל מיני דרכים והכל לאט, כדי שהאסיסטנטית שלו תוכל לצלם".

 

ריהאנה וטרי רידצ'רסון

 

 amaheygirlhey מתארת כי היא הרגישה כמו בובת מין. "זה הסתיים כשהוא אונן על הפנים שלי ואמר לי להשאיר את העיניים פקוחות לרווחה והאסיסטנטית שלו עמדה מעלי וזה נכנס לי לעיניים והם שניהם צילמו את זה במה שנראה לי כמו 10 דקות אבל בטח היה רק 30 שניות".

 

amaheygirlhey כתבה כי היא לא מרגישה בנוח לספר על העבר שלה, כשהיתה צעירה ונתנה לאחרים לנצל אותה, אבל היא מרגישה צורך ליידע על כך צעירות אחרות. "אני רוצה לא רק להזהיר מפני טעויות כמו אלו שאני עשיתי, אלא גם לפתוח דיאלוג על איך ולמה דברים כאלו קורים כל כך בקלות". עוד היא אומרת כי היא מודעת לכך שהיא יכלה לבחור להתנהג אחרת וכי היא חולקת את המיידע שלה על מנת שאנשים ידעו שבמצבים האלו יש להם זכות לנהוג אחרת. "כבני אדם יש לנו את הזכות המלאה להגיד לא למשהו שאנחנו לא לגמרי שלמים איתו".

 

גם אובמה

 

הסיפור של amaheygirlhey דומה באופן מטריד לווידוי נוסף שהתפרסם לפני ארבע שנים. ב-2010 סיפרה הדוגמנית לשעבר ג'יימי פק כי גם היא הגיעה בגיל 19 לסטודיו של ריצ'רדסון ושם שוכנעה לאונן לצלם תוך כדי צילום. דוגמנית נוספת שיצאה נגדו היא רי רסמוסן שגם כן לפני ארבע נתקלה בריצ'רדסון באירוע ולעיני כל הטיחה בו האשמות על ניצול דוגמניות צעירות תוך שהוא מאלץ אותן להתפשט עבורו.

 

רק באוקטובר האחרון היה נדמה כי הקריירה של ריצ'רדסון עלולה לבוא לסיומה, בעקבות יוזמה שקראה להפסיק את העסקתו. בין השאר נכתב בעמוד העצומה: "ווג, H&M, מנגו ויתר המותגים: הפסיקו את העסקתו של טרי ריצ'רדסון החשוד בעבירות מין". עוד נכתב כי התמונות שריצ'רדסון מצלם הן פורנוגרפיה במסווה של אומנות וכי הוא מבזה נשים. אבל למרות כל זה, עד כה לא היתה האטה בקצב מצדו של ריצ'רדסון, אפילו להיפך. הקליפ שצילם עבור מיילי סיירוס, wrecking ball, הפך לתופעה ועוד ועוד דוגמניות וסלבריטאים ממשיכים לשתף איתו פעולה, בהם גם זוכי האוסקר הטריים לופיטה ניונגו, וג'ארד לטו וגם בר רפאלי שלנו. האם הפעם יהיה איזה שינוי בלו"ז הצפוף של הצלם? בינתיים תרשו לי לשמור על אופטימיות זהירה.