המחזאי והמפיקים של מופע ברודווי דורשים 2 מיליון דולרים מהשחקנית, ואלרי הרפר, בטענה שפרישתה מהמחזה בעקבות סרטן במוח שחלתה בו, הביאה לפגיעה בהכנסות.

 

עוד באון לייף:

 

הרפר, שחקנית טלוויזיה, קולנוע ותיאטרון אמריקאית, זוכת ארבעה פרסי אמי ופרס גלובוס הזהב ומוכרת בעיקר בזכות גילום דמותה של רודה מורגנשטרן בסיטקום המופע של מרי טיילר מור.

 

הרפר חלתה בסרטן ריאות ב- 2009, אולם המשיכה לעבוד. במשך שלוש שנים גילמה את טלולה בנקהד במחזה של מתיו לומברדו,,Looped  שהוצג בברודווי וזכה לביקורות נלהבות. העניינים החלו להתדרדר כשבשלהי 2012 החלה הרפר "לבלוע" מילים ולשכוח שורות בזמן חזרות. כשכבר לא ניתן היה להתעלם מכך, דרש ממנה הבימאי לפנות לטיפול רפואי.

 

נדרשה לפנות לטיפול רפואי. ואלרי הרפר

 

במרץ 2013 הצהירה הרפר כשהיא חולה בסרטן מוח קטלני ושלא תוכל לקחת חלק בסבב ההופעות המתוכנן: "אני עצובה עד עומק נשמתי כיון שלא אוכל למלא את התחייבותי. המחזה הזה היה מתנה גדולה עבורי", כתבה הרפר, "התכוונתי להשתתף בו אבל נוכח ההמלצות האחרונות של הרופא שלי, הגעתי למסקנה שאני חייבת לשמור את כל האנרגיות שלי למלחמה בסרטן".

 

הרופאים אמרו להרפר שנותרו לה חודשים ספורים לחיות. ההפקה החליפה את הרפר בשחקנית סטפני פאוורס ונראה היה שגם הרפר שמחה על הבחירה: "סטפני היא הליהוק המושלם לתפקיד הזה. היא יוצאת דופן ומוכשרת ואני בטוחה שהיא תגלם את טלולה בצורה נהדרת! אני נותנת לה את ברכתי וקוראת לכולם לכולם לבוא ולצפות במחזה המצחיק הזה ולתמוך בהשתתפותה של סטפני".  

 

העניינים בין הרפר להפקת המחזה החלו להתדרדר כשזו גילתה שאין להפקה כוונות לשלם לה את  יתרת הכסף שמגיעה לה על פי החוזה עליו חתמה. הארפר תבעה אותם וכעת לומברדו ומפיקי התכנית תובעים אותה בחזרה, בטענה שלא סיפרה לאיש שהיא חולה סרטן וניסתה להסתיר מההפקה את האבחנה הרפואית. הם דורשים חצי מיליון דולר עבור הנזק שלטענתם נגרם להם כשנאלצו לשכור שחקנית חדשה ומיליון וחצי דולר נוספים כפיצויים עונשיים (פיצויים שמטרתם ענישה והרתעה בלבד).

 

כרזת המחזה המצליח

 

יש לציין שהמפיקים נכנסים לגוב האריות כי הארפר כבר זכתה בעברה (בשנות ה-80) במיליון דולר בתביעת ענק נגד חברת Telepictures Lorimar.

 

מאז האבחנה המזעזעת של הרופאים עברה כבר למעלה משנה. לאחרונה הבהירה השחקנית שהיא עדיין נאבקת בסרטן אולם מגיבה היטב לתרופה מסוימת.