המקרים האחרונים של ילדים שטבעו בבריכות או הטרדות מיניות של ילדים בגיל צעיר - גרמו לכם להיות זהירים יותר? 

 

עדן:"אני לא חושבת שיש לי פתרונות קסם. אני מנסה לשמור על הילדים שלי כמו כל ההורים. אם זה בבריכה למשל, אנחנו שמים להם מצופים ומשגיחים עליהם היטב. לגבי הטרדות מיניות, דוגמת זו שעברתי בעצמי בגיל 13, עוד לא התמודדתי עם זה עדיין כי אביגיל שלי רק בת שנה. אני מקווה שיהיו לי הכלים הנכונים להתמודד עם זה, כשנגיע לגשר".

 

עוד באון לייף:

 

במה שינתה ההתקרבות ליהדות את ההורות שלכם?

עדן: "אני מקווה שהיהדות מעניקה לנו את ערך המשפחה וכיבוד ההורים. יש לנו יותר תשומת לב לביחד שלנו כמשפחה. אנחנו מקפידים יותר על ארוחות משפחתיות, ועכשיו, כשאנחנו שומרים שבת, אנחנו מבלים הרבה יותר זמן ביחד.

עודד: "הזמן שמוקדש למשפחה גדל, באופן משמעותי. זה בהחלט שינה את אופי החוויה המשפחתית שלנו בכלל ואת ההורות שלנו בפרט".

 

5 ילדים - איזה שינוי מביא כל ילד? 

עדן: "ההורות שלנו השתנתה עם השנים. יש יותר נוחות בתפקיד. אף פעם לא הייתי אמא לחוצה מדי, אבל עם השנים האימהות נהפכה לרגועה יותר. כל תינוק חדש גורר עמו גם שינוי משפחתי, מכיוון שכל ילד מביא משהו חדש למשפחה ונדרשת אדפטציה של כולם לתינוק החדש שמצטרף למשפחה. כשהיו לנו פחות ילדים היינו יכולים להחליט לנסוע לחו"ל לחופשה משפחתית לכמה ימים. היום זה כבר נהפך לעניין מסובך ויקר יותר, וזו לא החלטה שאנחנו יכולים לקבל באופן ספונטני. אני מגלה גם שההתמודדות עם ילד בן 11, שמתחיל את גיל ההתבגרות, הרבה יותר קשה מאשר עם ילדים קטנים".

 

הראל ומנשה במפגש פסגה עם אקי אבני וזוגתו ניקול מילר (צילום יחצ)

 

איך הם מקבלים את ההיריון?

עדן:"הילדים עדיין מנסים לעכל את העובדה שיש תינוקת חדשה יחסית בבית, אז הם עוד לא התפנו לעכל את ההיריון. הם אוהבים הרבה ילדים – רוצים שיהיו 15 לפחות. אמרתי להם שהם יוכלו לעשות כמה שירצו כשיגדלו, עם המשפחות שלהם".

 

אז איך מוצאים זמן לעצמכם ולזוגיות?

"יש גם סבים ובייביסיטר, אז אנחנו מסתדרים ומוצאים גם זמן לזוגיות. כשאנחנו מנחים ביחד יש לנו זמן לעצמנו. אנחנו צוחקים שלקחנו את העבודה הזו רק כדי שיהיה לנו את הזמן של שנינו. אני פחות מתעסקת עם זמן לעצמי. אני מוצאת אותו בבקרים כשהילדים בגנים ובבתי ספר והקטנה ישנה".

 

אילו תכונות הייתם רוצים שילדיכם יקבלו מכם?

עדן: "הייתי רוצה שייקחו מעודד את ההתמדה, הנחמדות, האחריות, הרוגע – בקיצור, שיהיו דומים לו".

עודד: "שיהיו דומים לאמא היפה שלהם".

 

אילו תכונות את לקחת מאמא שלך?

"אני חושבת שאמא שלי חינכה אותי יותר בנחת ממה שאני מחנכת את ילדיי. היא היתה אמא מאוד רגועה ואני משתדלת לקחת את זה ממנה ולהיות כמוה. אבל כרגע עודד הוא הרגוע יותר בינינו. הוא אדם רגוע באופיו".

 

מה אתם ממש לא רוצים שהילדים יידעו עליכם?

עדן: "לא אכפת לי שיידעו הכל עלי, אבל כשיהיו גדולים יותר".

עודד: "אין בעיה שיידעו על חיינו הקודמים כרווקים הוללים, אבל רק לאחר שיהיו נשואים פלוס ארבעה ילדים בבני ברק".