לפני מספר חודשים הייתי בפראג בפעם הראשונה במסגרת עבודתי העיתונאית, ובמילים קצרות, לא נהניתי, אין כמו ישראל. נסענו בסיור מודרך לעיירה ציורית, צעדנו בשביל וניגשה אליי אישה חביבה ביותר, סבתא כזו, ושאלה "למה פנייך נפולות" ועוד אמרה "אפשר לחשוב שהשארת 10 ילדים בבית". אז אמרתי לה "השארתי 11".

 

עד לפני כמה שנים עבדתי במשרה מלאה כעיתונאית בעולם החרדי. כתבתי כתבות, אבל לא על עולם האימהות.  כשהייתי אמא לשבעה ילדים כתבתי כתבה על 'איך מסתדרים מבחינה כלכלית. התשובה היא נס, פחות או יותר. מיד לאחר פרסום הכתבה קיבלתי טלפון

מ-YNET שביקשו שאכתוב כתבה על כך אצלם.

 

לבת השביעית שלי קוראים מלי, אם אתם תוהים. הבת שלי, ילדה מהממת ויפהפייה, היא לא מרוצה מהחיים, מהיום שנולדה. במסגרת הריצוי, ניסיתי לרצות אותה כל חיי, אז אמרתי שאקח את השם שלה- מלי, וגיליתי דבר מאד מעניין. העולם לא התעניין בתחקירים המעניינים מאד שעשיתי. פתאום כולם רצו שאכתוב על אמא ל- 11 ילדים.

 

נולד גשר מדהים בעיני בין החילונים לחרדים וההיפך, ונוצרה חוויה מדהימה כי גם אצלנו, הנשים החרדיות, נוצרו המון מיתוסים לגבי העולם החילוני. אבל את כולנו מעניין דבר אחד  -הילדים שלנו. מאז, התחלתי לתת הרצאות ופתחתי משרד פרסום ליחסי ציבור. ותודה לילדיי שהביאוני עד הלום. 

 

במסגרת הזמן הקצר שיש לי רציתי לתת מסר אחד: כולם שואלים אותי 'איך את עושה את זה' וכו' וכו'. אני לא סופר וומן, אני אישה כמו כל הנשים, אבל למדתי דבר אחד.

 

א' בלי ייסורי מצפון. עשיתי כתבה על אנשים בני 100 וטיפלתי באנשים בבתי אבות. כולם אמרו לי טפלי בילדים שלך וכו' אבל עד ערבון מוגבל כי בסוף הם בוגדים בך. ברור שהסיפור קיצוני אבל בסופו של דבר אמרו לי תעשי את הדבר הנכון, לכי תמיד עם הלב שלך. תמיד תעשי את השיקולים שרק את יודעת מה הם כוללים. יהיה קצת מחיר לכל דבר. ילדים לא מפריעים לקריירה אלא מפרים את הקריירה אז תמצאי את המקום שלך ויש גם בעל, אל תשכחו.

 

הנאום המלא של מלי גרין בהייד פארק נשים של און לייף, יולי 2014