הדוגמנית האוסטרלית מייגן קאוזמן (23) יצאה השבוע בהתקפה חסרת תקדים על חברת בגדי הים פלה FElla, בעקבות ריטוש הפוטושופ שעשתה החברה לצילום שלה.

 

בפוסט ארוך וכועס באינסטגרם, פרסמה קאוזמן את הצילום המקורי של הצלמת פיפ סאמרוויל, בה נראית קאוזמן מתחת למים, עם בגד הים של החברה. לצד התמונה המקורית מופיעה גם התמונה שהעלתה חברת בגדי הים - בה רואים את הריטוש בפוטושופ: הבטן הצרה, הירכיים הרזות ועוד.

 

וזה לשון הפוסט:

"האמנות שלי היא לייצר תמונות יפות ולפגוש אנשים עם השראה. לאחרונה עשיתי צילומים ולבשתי בגד ים של פלה, ועבדתי עם הצלמת המוכשרת פיפ סאמרוויל. הצילומים שלה מדהימים ומקסימים. היא מצלמת נשי מתחת למים וחוגגת באמנות את היופי שלהן. 

הבוקר הזדעזעתי לגלות שחברת האופנה העלתה את התמונה לפייסבוק ועשתה לה גירסת פוטושופ: הם שינו את הגוף שלי בצורה דרסטית, הפכו אותי לרזה,הדביקו לי את הירכיים והבטן כדי לשים אותי בתוך קופסה של אידאל יופי מוגזם ומיושן. 

הגוף שלי הוא במידה 8 לא מידה 4, זה הגוף שלי! אני מסרבת לתת לשום חברה או אדם לקעקע את התפיסה על פיה רזה זה יותר טוב. נשים הן יפהפיות ואנחנו מגיעות בכל צורה ובכל מידה. התעשייה הזו משוגעת, זה לא בסדר לשנות גוף של אישה כדי שהיא תיראה רזה יותר. לעולם!"

 

חברת בגדי הים Fella מחקה את התמונות ופרסמה מעין-התנצלות מתחמקת ביום שני על פיה לא היתה כוונה לפגוע בדוגמנית או בצלמת:"מייגן היא יפהפיה ואנחנו אוהבים את התמונה המקורית. לא התכוונו לפגוע בצילום ואנו מתנצלים על שפגענו בה. לצערנו, כמו רוב גופי התקשורת והעיתונים, תמונות עוברות פוטושופ כדי שהנשים ייראו גבוהות יותר או רזות יותר בכדי להבליט את המוצר. אנו מתנצלים ומסירים את התמונה, אם היינו יודעים שזה יפגע ברגשות לא היינו מעלים אותה". 

 

ההתנצלות לא עצרה את קאוזמן וסאמרוויל והן המשיכו לדבר ברשת על הנזק העצום של פוטושופ לנשים. מסתבר, שבגד הים רק הושאל לדוגמנית לצורך הצילומים וכלל לא היה כחלק משום קמפיין. כלומר, חברת האופנה אף הגדילה וחטאה בכך שהעלתה את התמונות, ללא זכויות, לדף הפייסבוק שלה.