זה לא שהוא אף פעם לא זכה לתשומת לב. מדי פעם היו לו את רגעי הזוהר שלו, בהם הוא זכה לכמה שניות התייחסות, אבל שנים של הרואין שיק וסגידה לרזון הפכו אותו בעיקר למעמסה שעדיף להסתיר אותה מאחור, או עוד יותר טוב – להיפטר ממנה. אבל כעת, בתום שנות הדיכוי, נראה שהישבן הגדול סוף סוף זוכה להכרה, או יותר נכון – משתלט על כל פיסת מסך פנויה.

 

עוד באון לייף:

 

בחודשים האחרונים הגיע הישבן הגדול לשיא חדש ברמת הנחשקות שלו, הודות לסלברטאיות שעשו מהלך חכם אחרי שהבינו שאם אי אפשר להילחם בו על מנת להתאים את עצמן לממדים הבלתי אפשריים שדרשו מהן, עדיף להכין ממנו לימונדה ודולרים. הידועה שבהן היא כמובן קים קרדשיאן, שלטוב ולרע בנתה עליו קריירה (אם אפשר לקרוא למה שהיא עושה 'קריירה') אבל אחריה הגיעו גם ביונסה, סופיה ורגרה ושאר סלבריטאיות שהפכו את החמוקיים לאקססוריז הכרחי להצלחה. בחודשים האחרונים הפכו הישבנים לסמל סטטוס עד כדי כך נחשב, עד שניקי מינאז' בחרה לקדם את הסינגל המפומפם שלה 'אנקונדה', בתמונה של הישבן שלה בחוטיני ואף לסמפל את להיט הניינטיז baby got back. המהלך הזה גרם לשתי נשים לזקוף את ראשן ואת ישבנן: הראשונה היא ג'ניפר לופז, מי שכבר בסוף שנות התשעים התגאתה בישבן שלה, והראפרית העולה איגי אזליה, שלמרות היותה אוסטרלית ובלונדינית, היא אוחזת בישבן שלא היה מבייש אף ניצבת בסרטים של ספייק לי. שתי הנשים החליטו לאחד כוחות ולהוציא רימיקס לשירה של לופז, “Booty” שכולו הלל לישבן מכובד.  

 

המהלך של לופז אמנם מרגיש כמו ניסיון לחוץ להזכיר לכולם מי נענעה את הישבן קודם, אבל יחד עם זאת סביר להניח שאם היא לא היתה מוקפת בזמרות צעירות שבטוחות בגופן, היא היתה מנסה להצניע אותו יותר, ממש כמו שעשתה בעטיפת אלבומה הראשון משנת 1999, שם צולמה כשהיא יושבת על ישבנה כך שלא רואים אותו. וסתם לשם השוואה - בפוסטר לסינגל החדש היא ואיגי מצולמות מאחור.     

 

איגי אזליה. גם אוסטרליות בלונדיניות יכולות. צילום: Shutterstock

 

אז מה החזיר את הישבן הגדול לקידמת הבמה? בראיון ל-Sunday morning herald אמר ג'ון סרטון, פרופסור ללימודי תרבות באוניברסטית קורטין שבאוסטרליה, כי הוא לא חושב שהישבן הגדול חזר לאופנה, כמו שהוא פשוט "עבר מהתרבות האפרו-אמריקאית אל התרבות האמריקאית הלבנה ומשם לשאר המקומות שמושפעים מהתרבות האמריקאית". על פי סרטון, רק לאחרונה התחילו נשים לבנות להרגיש בנוח עם ישבן גדול. "אני חושב שזה בגלל הוידאו קליפים האפרו-אמריקאים, שחגגו ישבנים גדולים".

 

סרטון טוען כי נקודת המפנה היתה "הניסיון הדי עצוב של מיילי סיירוס לעשות טוורקינג. לא רק שיש לה ישבן קטן ומעט מאוד חוש מוזיקלי, גם אין לה שום יכולת לבצע ריקוד אפרו-אמריקאי שמבוסס על תנועות ירכיים. למרות זאת, כנראה שבגלל הדברים האלו היא עזרה לישבן הגדול ולטוורקינג להיות מקובלים גם אצל בחורות לבנות".

 

לכאורה, 'אופנת הישבן הגדול' צריכה להיות חדשות טובות עבור נשים שלצערנו עדיין זקוקות לחיזוקים ולאישורים שהגוף שלהן יכול להיות מהמם גם אם הן לא מידה 36. כשאישה משפיעה ומוערצת כמו ג'יי לו נלחמת בציפורניים על זכות ראשונים לישבן גדול, אין ספק שזה משדר מסר חיובי לכל אלו שבמשך שנים עשו אינספור תרגלי סקווט מענים. אבל בסופו של דבר – בין אם מדובר בתחת גדול, מחשוף נדיב או ברגליים ארוכות, השורה התחתונה נשארת אותה אחת: את יכולה לאהוב את עצמך כל עוד את מוצאת את הדרך לשווק את הגוף שלך בצורה הנכונה.