בר רפאלי, אימא לא לימדה אותך שיש דברים שאומרים להם לא? יש גברים שאומרים להם לא, או למשל כשחבר של ההורים מציע לך להתחתן בגיל 18 כדי לא לעשות צבא, אומרים לו לא. ויש פרסומות שאומרים להן לא, במיוחד אם הן מבזות נשים, משפילות אותן ופוגעות בהן. מסתמן שכבר לא הספיק לך להיות יפה, נחשקת ועשירה, עכשיו את מרגישה שאת חייבת להשפיל נשים אחרות כדי להרגיש שווה יותר.

 

עוד באון לייף:

 

על מה אני מדברת? על הפרסומת החדשה למשקפיים שלך, שבה עומד גבר במטרו ומסתכל עלייך, כשאת רוקדת על עמוד. נו, יצירתיות אין כאן, חדשנות אין כאן, רק הסקסיזם הישן והמבחיל, והכל כמובן מנקודת המבט של הגבר - כי רק ככה (לדעתך) נשים קיימות - דרך המבט שלו.

 

הפכת למופת של גסות רוח, התנשאות ויהירות

אבל זה לא העיקר בסיפור הזה. העיקר הוא שכאשר שהגבר מרכיב את המשקפיים, הוא מגלה שזאת לא את, אלא, לתדהמתו, בלונדינית שמנמנה שעושה לו עיניים, כמה נורא. כלומר, אישה שמנה היא אכזבה גדולה.

 

אישה שמנה היא לא אכזבה, בר רפאלי. את האכזבה. את, בדמותך, הפכת למופת של גסות רוח, של התנשאות ויהירות. בפרסומת הזו את עושה דה לגיטימציה לנשים שנראות פחות טוב ממך, ורוב הנשים בעולם הן כאלה. הן יכולות להיות חכמות יותר, תורמות יותר, סתם נחמדות יותר, אבל הן כלום, כי את יפה יותר ובעיניים הרדודות שלך זה הסיפור, לדרוך עליהן ולהרגיש גדולה, להרגיש שווה רק לעומתן, ברמיסתן.

 

הצלחת במחי פרסומת אחת (וכרגע אני לא סופרת לך חלק גדול מהפרסומות בהשתתפותך שעצבנו אותי) להגחיך את המאבק הפנימי היומיומי של רוב הנשים בעולם - המאבק בדימוי הגוף ובדימוי העצמי וצחקת עליהן - הנמכת אותן וכיבית. בנוסף, לדעתי, גם הצלחת לפגוע אנושות במותג בו את גם שותפה. כי איזו אישה שבאמת אכפת לה מעצמה, שרוצה לאהוב את עצמה כמו שהיא ולא להיכנע לתכתיבי חברות האופנה או דוגמניות למיניהן - תקנה את המשקפיים מטעמך, שרק צוחקים עליה?

 

אישה שמנה עושה לך עיניים? האימה! צילום: מתוך סרטון הפרסומת

 

יש לי הצעה לפרסומת אחרת בשבילך

אומרים שגברים מעדיפים בלונדיניות,  אז למה שלא תעשי פרסומת נוספת, שבה האכזבה תהיה בדמות אישה שחורה ומתולתלת? את זה, אני מניחה, את לא תעשי, כי את יודעת היטב לזהות סיסמאות ויודעת להפנים את כללי המשחק. פרסומת שתצחק על שחורה ומתולתלות תהיה גזענית. אבל להשפיל שמנות זה בסדר?

 

או יותר טוב, פרסומת קצת יותר מציאותית: את עומדת ורואה את ליאונרדו דה קפריו. הוא רוקד על עמוד, מפתה אותך וחושק בך. הוא רוצה להתחתן איתך ולהקים איתך ביחד משפחה. אבל אז - את מרכיבה את המשקפיים ומגלה שנתקעת במטרו עם ישראלי בריון פרובינציאלי שעושה לך בושות במועדונים ובמסיבות סלבס. צחוק הגורל, אה?

 

מבחינתי, הפרסומת שלך היא לא רק משפילה ומתנשאת, היא גסת רוח. באותה גסות ושוויץ היית יכולה להיות בר רפאלי העשירה שסופרת בוחטות של כסף, וכשהבחור ירכיב את המשקפיים, הוא יראה, לצערנו, קופאית ענייה שלא סוגרת את החודש. 

 

 המשקפיים שאת מציעה לנו, תרתי משמע, מציגים לנו מציאות מעוותת ומכוערת. אני אומרת לך תודה, אבל לא תודה. אני רוצה משקפיים יפים. לא כמו שלך.