שרה ג'סיקה פארקר אוחזת בכובעים רבים: פרט להיותה שחקנית ואייקון אופנה, היא גם מפיקה. באחרונה נוסף לה תואר חדש: אשת עסקים. היא החלה את קריירת המשחק שלה כילדה. במשך שנים היא הופיעה על במות, בטלוויזיה ובקולנוע. ואולם פריצת הדרך הגדולה שלה התרחשה ב-1998, אז היא נהפכה לדמות בינלאומית, כשהחלה לגלם את דמותה של קארי בראדשו, ניו-יורקרית בעלת טור בנושא סקס בסדרה שוברת המוסכמות "סקס והעיר הגדולה", ששודרה במשך שש שנים והכילה 94 פרקים.

 

עוד באון לייף:

 

בראיון הווידאו שערכה איתה מאגי לייק מ-CNN מסבירה פרקר כיצד הצליחה למנף את הצלחת "סקס והעיר הגדולה" להזדמנויות נוספות מחוץ למשחק. צפו בראיון המיוחד.

 

 

 

"פעמים רבות דיברת על קריירת המשחק שלך. מהיכן את שואבת השראה להיותך אשת עסקים?", שאלה אותה לייק. פרקר הסבירה שהזרעים נשתלו כבר בתוכנית. "כשהתחלתי לשחק ב'סקס והעיר הגדולה', המפיק דארן סטאר ביקש ממני לשקול את הרעיון לשמש כמפיקה בתוכנית. אף פעם לא הפקתי בטלוויזיה או בקולנוע, ועל אף שנרתעתי מהרעיון, מיד התרגשתי מאפשרות הלמידה. מהרגע שעבודת ההפקה תפסה חלק גדול מהזמן שבו ביליתי על הסט של 'סקס והעיר הגדולה', אהבתי להיות חלק מהשיחה. אהבתי להיות אחראית לאנשים ועליהם. אהבתי את הדרישות והאתגרים של התקציב ואת האחריות לעבודה של אנשים וכמות השעות שהם עובדים. הופתעתי לגלות שאני אוהבת עסקים".

 

התפקיד של פרקר כדמות הראשית בסקס והעיר הגדולה מיצב אותה כפאשיניסטה. לא בכדי מוקדם יותר השנה היא הפכה לשותפה של מנכ"ל מנולו בלאניק כדי להשיק קו נעליים משלה. "תמיד הרגשתי שיש 10 מיליון נשים שהתחייבו לי במשך שנים", היא אומרת. "לא הייתה ניתנת לי ההזדמנות הזו, אילולא המסירות שלהן לסדרה שבה הופעתי ולדמות ששיחקתי שאהבה נעליים".

 

לפני שניגשה למלאכת עיצוב הקולקציה, הציבה פרקר שלושה עקרונות חשובים: היא תמכור נעלי עקב בלבד, בצבעים נייטרליים ובמחיר נגיש ככל האפשר.

 

נראה שכיום אשת הרנסנס חיה את החלום האולטימטיבי. "את מרגישה שיש לך את עבודת החלומות, שאת חיה את החלום או שהחלום שלך הולך ומתפתח לאורך כל הדרך?", שואלת אותה לייק. "אני כל הזמן מרגישה שהייתי מאוד ברת מזל לקבל את האפשרויות וההזדמנויות שהוצבו בפני, ולכן קשה להגיד להן לא", היא משיבה. "כשאני חושבת על הביטוי 'עבודת החלומות', המשמעות שלו היא בעצם שזהו זה: ברגע שזה מתרחש נגמר החלום. אני לא רוצה שזה ייגמר. אני אוהבת את הרעיון שיש עולם שלם של אפשרויות ודברים מעניינים שעומדים בפניי".

 

* במסגרת שיתוף הפעולה החדש בין און לייף לרשת CNN נביא לכם מדי חודש שני ראיונות עם הנשים המרתקות והמובילות בתחומן בעולם, בסדרה חדשה שתשפוך אור על הקריירה, על החיים והרעיונות שלהם. 

 

לפרוייקט "נשים מובילות"

 

** התרגום נעשה על ידי אתר און לייף ובאחריותו