מלינדה גייטס, יו"ר משותפת של קרן ביל ומלינדה גייטס, משנה עולמות כמייסדת משותפת של אחת הקרנות הפרטיות הגדולות בעולם - המעניקה תרומות בשווי של יותר מ-38 מיליארד דולר. היא אשתו של האיש הכי עשיר בעולם, שהונו מוערך בכ-80 מיליארד דולר ולפי דירוג "פורבס" היא האשה השלישית בחוזקה בעולם.

 

עוד באון לייף:

 

"אם המיקום הגבוה ברשימה מסייע לי להרים את קולן של נשים ברחבי העולם – מה טוב", היא אומרת. "בעיקר אם זה מסייע לפתוח דלתות, לדוגמא לישיבה עם ממשלה שבה רצו להיפגש רק עם ביל, אך לאור הרשימה יהיו מוכנים להיפגש גם עם מלינדה".

כתבת ה-CNN קריסטי לו סטאוט פגשה את גייטס בקואלה למפור בכנס עולמי לתכנון משפחה. גייטס הגיעה לשם במטרה לקדם את מטרתה: להעניק אמצעי מניעה לעוד 120 מיליון נשים עד 2020. "הדבר החשוב הוא לעשות ככל שביכולתנו כדי לסייע לנשים לפרוח ברחבי העולם", אמרה בכנס.

 

לו סטאוט ציינה כי באפריקה, בחלקים מאסיה וגם בארה"ב ישנן קבוצות שמרניות ודתיות, מאוד קולניות שמתנגדות לאמצעי מניעה. "איך את מתכוונת להתמודד מול ההשפעה השלילית הזו?", שאלה את גייטס.

 

גייטס השיבה כי "אנחנו חייבות לשים את הנשים והבנות האלה במרכז. הנשים האלה אומרות: 'אני רוצה להאכיל ולחנך כראוי את הילדים שכבר יש לי, אבל אוכל לעשות זאת רק אם אגביל את כמות הילדים או לפחות אצור מרווחים ראויים בין זמני בואם לעולם".

למטרה הזו יש גם השלכות אישיות על גייטס: לו סטאוט מציינת כי גייטס היא קתולית. "אנחנו יודעים מהי עמדת הכנסייה בנוגע לאמצעי מניעה, אז איך את מצליחה לפייס בין האמונה לעבודה שלך?"

 

"גדלתי באמונה הקתולית, אני עדיין אוחזת באמונה הזו", מצהירה גייטס, "אבל אני יודעת שנשים זקוקות לכלים מודרניים, אז אני מגשרת בין השניים מכיוון שאני יודעת שזה עוזר לנשים ולתינוקות לשרוד".

 

כיו"ר משותפת של קרן ביל ומלינדה גייטס, עבודתה מאוד מגוונת ומתבססת על המשימות העיקריות: בריאות גלובלית, פיתוח גלובלי וחינוך. "יש לך יום עבודה טיפוסי? איך את מתארת את עבודתך ביום-יום?", שואלת לו סטאוט.

 

"העבודה שלי היא לסייע לקבוע את האסטרטגיה של הקרן, לסמוך על הצוותים שלנו ולוודא שנעסיק את האנשים הטובים ביותר, ואף לעודד אותם להישאר בקרן. כשאני נמצאת בדרכים אני מנסה ללמוד מה קורה במדינה שבה אני מבקרת, ולבדוק מה אנחנו יכולים לעשות כדי לוודא שהנושאים החשובים יישארו באג'נדה, גם של המדינות המתפתחות וגם של המדינות התורמות".

 

מלינדה הכירה את ביל גייטס במיקרוסופט כששימשה מנהלת מוצרי מידע בחברה. הם התחתנו ב-1994. לו סטאוט שואלת אותה "בזמן שעבדה כמנהלת במיקרוסופט, והייתם כבר מאורסים וביל היה הבוס שלך, עד כמה היה קשה לעבוד תחתיו?"

 

"היו לי גבולות מאוד ברורים והצוותים שלי ידעו שאני לא הולכת הביתה ומדברת על ענייני עבודה עם ביל, מכיוון שהוא היה המנכ"ל", פוסקת גייטס. "אני חושבת שזה איפשר לי להיות יעילה בעבודה עמם, והעובדים תחתיי ידעו שאני מובילה אותם כצוות".

 

 

* במסגרת שיתוף הפעולה החדש בין און לייף לרשת CNN נביא לכם מדי חודש שני ריאיונות עם הנשים המרתקות והמובילות בתחומן בעולם, בסדרה חדשה שתשפוך אור על הקריירה, על החיים ועל הרעיונות שלהן. 

 

לפרויקט "נשים מובילות"

 

** התרגום נעשה על ידי אתר און לייף ובאחריותו