האינטרנט גועש בשבועות האחרונים סביב אישה אחת: שרת הבריאות הבלגית, ד"ר מרי דה בלוק.

מה עשתה הדוקטור שהכעיס כל כך הרבה אנשים מרחבי העולם? האם היא הוציאה תרופה חשובה מסל התרופות? אולי הפריטה או הלאימה את כל בתי החולים? קרוב לוודאי שהיא פישלה בגדול בתפקיד שלה כדי שתגיע לכותרות גם מחוץ למדינתה, לא?

עוד באון לייף:

לא, אף אחת מהאפשרויות האלו איננה הפשע הנורא אותו ביצעה ד"ר דה בלוק, שלפני הפיכתה לשרת הבריאות עבדה כרופאה במשך 25 שנה וכפוליטיקאית במשך 15 שנה.

דה בלוק, במלוא חוצפתה, היא אישה שמנה. ממש שמנה.

אוי, אוי, אוי.

משום מה, לציבור אין שום בעיה עם שר בריאות שמעשן או שותה. אלה חייו הפרטיים, וכך הם צריכים להשאר.

אבל ברגע שאדם שמן (או יותר גרוע, אישה שמנה) רוצה לדאוג לבריאות הציבור, הוא אוטומטית מוגדר כצבוע וחולה, ואינו יכול להיות בתפקיד שכזה.

נכון, השמנה יכולה להעלות את הסיכון למחלות או בעיות בריאותיות מסוימות. אך יש הבדל של שמיים וארץ בין סיכון לחלות במשהו, לבין להיות חולה. לכן, עד להודעה חדשה, ד"ר דה בלוק היא אישה בריאה.

 

160 ק"ג של יופי

 

רוב השמנות לא לובשות ביקיני. למעשה, הרבה מאוד שמנות לא לובשות בגד ים בכלל, ומעדיפות ללכת לים עם בגד גדול ו"מטשטש", או פשוט להישאר בבית. זהר ברטל, החליטה לעלות תמונה שלה בביקיני לפייסבוק

לפוסט המלא

 

אבל בואו נניח לרגע שדה בלוק אכן חולה, ולא רק בסכנה גבוהה יותר מאישה רזה ממוצעת בגילה לחלות. איך מחלה הופכת את שרת הבריאות ללא כשירה לתפקיד? לדעתי, אם נניח דווקא שהיא חולה - היא יכולה להיות שרת בריאות טובה יותר. הרי מי מכיר טוב יותר את מערכת הבריאות מחולים כרוניים? קרוב לוודאי שרק אנשים אשר עוסקים בתחום (כמו, למשל, רופאים).

תפקיד שר הבריאות הוא להבין מערכות רפואיות (דבר שדווקא אנשים חולים מתמחים בו לאורח השנים) ולהבין כיצד לשפר אותן ואת איכות החיים של אזרחי המדינה (בתור רופאה, קרוב לוודאי שהיא מבינה בתחום הרבה יותר מאשר "סתם" פוליטיקאי עם תואר במשפטים). באף שלב, המשקל של ד"ר דה בלוק לא אמור להפריע למילוי תפקידה.

עליי להודות: לא התעמקתי בפוליטיקה הבלגית, או בחייה של דה בלוק. ייתכן שהיא שרת בריאות מזעזעת, ואישה גזענית והומופובית שאוכלת חתלתולים בזמנה החופשי. ייתכן גם שלא. דבר אחד בטוח - המשקל שלה לא קשור אפילו במעט ליכולת שלה לתפקד כשרת הבריאות.

מהמעט שכן קראתי על דה בלוק, אני חושבת שהפחד שתהיה שרת בריאות גרועה הוא לא סביר, בלשון המעטה. היא נבחרה ע"י קוראי העיתון הבלגי "לה ליברה בלגיום" לאשת השנה בשנת 2013, ובשנים 2013 ו- 2014 נבחרה כפוליטיקאית האהודה ביותר בבלגיה (וניצחה אפילו את קריס פיטרס, ראש הממשלה הפלמית דאז). ביום השבעתה אף סיפרה שזאת הגשמת חלום עבורה.

אסכם ואומר: אין שום קשר בין משקלה של ד"ר דה בלוק, לבין יכולתה לשרת את ארצה כשרת הבריאות. או כמו שחברה אמרה: "המגבלה העיקרית של אישה שמנה היא לעבור במקומות צרים. אני בטוחה שזה לא יפריע לה כל כך בעבודה".