כמו לא מעט שחקניות לפניה, גם קירה נייטלי בחרה להצטלם השבוע בעירום, למגזין Interview. מי שקצת עוקב אחר הקריירה של השחקנית הבריטית, כבר יודע שהיא אף פעם לא עושה את זה בדיוק כמו השחקניות לפניה. ואכן, אפילו מצילומי העירום האלו היא מצאה דרך לצאת אינטליגנטית ואצילית: היא התנתה אותם בכך שגופה לא יעבור שום ריטוש, הקטנה או הגדלה. בקיצור - אל תעשו לי פוטושופ.

 

"הגוף שלי טופל הרבה פעמים ובשביל הרבה סיבות, בין אם לתמונות פפראצי ובין אם לפוסטרים לסרטים", שחזרה הכוכבת למגזין ה-Times. "הצילומים האלו היו הפעם היחידה בהם אמרתי: 'אוקיי, אני מוכנה להצטלם טופלס כל עוד אתה לא מגדיל או מרטש', כי זה מרגיש לי חשוב להגיד שזה באמת לא משנה איזה מבנה יש לך". עוד אמרה נייטלי בראיון כי היא חושבת ש"גוף האישה הפך לשדה קרב וחלק מהאשמה היא גם בצלמים".

 

אין ספק שלנייטלי יש טראומה מפוטושופ. בראיון ל-Allure מ-2012 היא אמרה: "תמיד משנים לי את השדיים. אני מתעצבנת רק כשהם ממש נפולים...לפוסטר של 'המלך ארתור', למשל, הם עשו לי ציצים משונים ונפולים. חשבתי שאם כבר עושים חזה מהפנטזיות, למה לא לעשות אותו זקור?".

 

 

חכמה להצטלם כשאת נראית ככה?

זו לא הפעם הראשונה שקירה נייטלי מנסה לקדם דימוי גוף חיובי ובריא. לאורך כל שנות הקריירה שלה היא הואשמה ברזון חולני. היו תקופות בהן הסתובבו מסביבה שמועות עקשניות על אנורקסיה, והיא נאלצה להדוף אותן בתקיפות תוך שחשפה כי סבתה סבלה מהמחלה ולכן היא רגישה לנושא. עם זאת, התגובה הראשונית שעולה כשרואים את התמונה שלה היא: "טוב, זו לא חכמה להצטלם ללא ריטוש כשאת נראית ככה".

 

התגובה הזו קצת מזכירה את התגובה שלי כשראיתי את התמונות של מדונה שהתפרסמו בשבוע שעבר. בתמונות נראית אסתריקה כשבפלג גופה התחתון היא לובשת שקר כלשהו ואילו פלג גופה העליון עירום לגמרי וחושף חזה מושלם. מהסוג שמביאים למנתח הפלסטי ואומרים: "כזה אני רוצה".

 

 

מלבד לתחושת הרחמים הקשה שעלתה בי למראה אישה בת 56 שעדיין מרגישה צורך לחשוף את גופה על מנת להישאר בכותרות, עלתה גם השאלה "מה החכמה להצטלם ככה כשיש לך טבח פרטי, מאמן כושר צמוד, אפשרות להתעמל בכל רגע נתון ואת אמני הפוטושופ הטובים בעולם שידאגו להוציא אותך מושלמת?". אבל אולי זו בדיוק החכמה: בין אם את רזה מטבעך או בין אם הרווחת את זה בשעות חדר כושר – את יכולה להרגיש בנוח בעור שלך בכל זמן. אבל, לצערי, זה לא בדיוק מה שמדונה את נייטלי משדרות. מדונה כבר מזמן היתה יכולה לנוח, כלומר להפסיק את המרדף הנירוטי ולהבין שהיא כבר לא צריכה לייצר פרובוקציות על מנת להישאר בכותרות, אלא פשוט מוזיקה טובה. בעצם, נסתפק גם בלהיטים.

 

ולקירה אולי יש כוונות טובות, אבל אם נשים לב לנוסח הדברים, נבין שהיא לא הגיעה עם איזו יוזמה לקדם דימוי גוף חיובי והעצמה נשית – ולמזלנו צצות מדי פעם כאלו יוזמות – אלא היא הסכימה להצטלם בעירום עבור צלם שככל הנראה שכנע אותה שזה יעשה לה טוב (כשלמעשה זה בעיקר עשה טוב לבעלי המגזין שמכרו עוד כמה גיליונות). אז אמנם היא עשתה את זה בתנאים שלה, אבל אולי כדאי שבפעם הבאה ששחקנית תרצה לגרום לנשים להרגיש טוב יותר עם עצמן, היא פשוט תסרב להצטלם בעירום, ובמקום זה תחזיר את הפוקוס למה שהיא באמת מנסה לקדם – את הכישרון שלה ואת האמנות.