יש דברים שאפשר למצוא רק באנגליה, כמו למשל פודינג שחור, נסיכה שהיא אייקון אופנה ואת הביטוי Page 3. סביר להניח שאין אף בריטי שלא מכיר את עמוד 3 המפורסם של The Sun, וכעת, אחרי מאבק ארוך ומתיש, נראה שסוף סוף בחרו לעצור את הדפוס ולהוריד עליו את השאלטר.

 

עוד באון לייף: 

 

במשך 45 שנה סיפק עמוד 3 את "הפינוק היומי" לקוראיו: תמונה של צעירה חשופת שדיים. לרוב מדובר בבחורות צעירות מאוד, שבדרך כלל מגרדות את ה-20 מלמטה, ושעבורן זה סוג של הגשמת חלום, מאחר ולא בדיוק מדובר בנערות שגדלות במרכז לונדון ושזוכות להתבליין יחד עם הנסיך הארי, אלא יותר בצעירות מהמעמד הנמוך מעיר קפואה כלשהי, שההצגת החזה באחד מהעיתונים הפופלריים בממלכה יעניק להן את 15 דקות התהילה שהן כל כך כמהות להן.

 

 

החל מ-2012 פועלת תנועת No More Page 3 לביטול העמוד, תחת סלוגן שדי מבהיר הכל: "כי שדיים הם לא חדשות". על מנת להבהיר שלפורנוגרפיה אין מקום בעיתון שאמור לספק חדשות לכל המשפחה, הם יצאו בקמפיין מרשים (הכולל אפילו מרצ'נדייז), גייסו פוליטקאים (טוב, בעיקר פוליטקאיות) ואספו אלפי סיפורים של נפגעות העמוד, כמו אמהות שסיפרו כיצד ילדיהם הקטנים, חלקם עוד בשנים הראשונות בבית הספר, מסתכלים על הבחורות של עמוד 3, ונשים שסיפרו כיצד העובדה שאבא שלהן מביט בעמוד 3 בעיון במהלך ארוחת הבוקר דפקה להן את הדימוי העצמי. בין אלו היתה גם חברת הפרלמנט קרלין לוקאס, שבין השאר אמרה כי "החפצת נשים הפכה לעניין נורמלי בחברה שלנו". 

אחרי שהיא ננזפה משום שהגיעה לבניין הפרלמנט עם טי-שירט שעליה הכיתוב No More Page 3, היא אמרה: "זה נראה לי אירוני שהטי-שירט הזו נחשבת לא ראויה, בעוד שזה לגמרי ראוי שעיתון כמו זה ימכר בשמונה חנויות שונות במתחם הארמון".

 

כל אלו לא ממש עזרו. ביוני 2013, למשל, צוטט העורך הראשי דייויד דינסמור כשהוא אומר "עמוד 3 נשאר. ערכנו סקר בשנה שעברה וגילינו ששני שליש מהקוראים שלנו רוצים להשאיר את עמוד 3. מה שגילינו זה שהאנשים שיוצאים נגד עמוד 3 מעולם לא קראו את הסאן ולעולם גם לא יקראו".

 

 

אבל, כאמור, אולי כעת מגיעה הישועה: אמנם עוד לא יצאה הודעה רשמית, אבל מקורות פנימיים דיווחו לגארדיאן שעמוד 3 במתכונתו הנוכחית ירד. אבל לפני שאתם פותחים את השמפניה, הנה האותיות הקטנות: כנראה שהוא עדיין יציג נשים בתחתונים וחזיה, וזה ימשך ככה רק בתנאי שלא יהיו ירידות דרמטיות במכירות. כלומר, דינסמור עדיין לא מאמין שהוא יכול לייצר עיתון עם תכנים מספיק טובים ומושכים, ולרגע לא חושב שלבריטים יכולה להיות סיבה לקרוא עיתון גם מבלי שיראו להם ציצי. עם קטנות אמונה שכזו, הן ביכולת של העיתון והן באנשים עצמם, אין ספק שמשהו מאוד רקוב בממלכה. אבל אולי ככה זה כשדורות שלמים אכלו ארוחות משפחתיות לצד תמונתה של קייט, 19, חולמת להיות ויטרינרית אבל בינתיים מצטלמת לסאן.