האם זה לגיטימי לחשוף רומן מחוץ לנישואין של נבחרי ציבור? תלוי באיזו סיטואציה.

 

פטרישיה טוד, נציגת אלבמה בבית המחוקקים של בירמינגהם ולסבית מוצהרת, קיבלה לאחרונה איומים על חייה לאחר שאיימה לחשוף את הרומנים מחוץ לנישואין של הקולגות שלה. טוד ביקשה לעשות זאת למחוקקים אשר הגיבו בחריפות לפסיקת בית המשפט הפדרלי לפיה התיקון החוקתי של אלבמה האוסר נישואים חד-מיניים בעקבות התנגשות עם "ערכי המשפחה" יבוטל.

 

עוד באון לייף:

 

טוד פרסמה פוסט בדף הפייסבוק שלה (ולאחר מכן הסירה אותו) המפרט את התכנית שלה. היא כתבה בצורה ברורה שהיא מתכוונת לחשוף את הצביעות של כל אותם המחוקקים שדיברו על לאסור נישואין חד-מיניים במונחים של "פגיעה בערכי המשפחה", בעודם עוסקים בזמנם הפנוי ברומנים מחוץ לנישואין שככל הנראה גם לא ממש מתיישבים עם "ערכי המשפחה".

 

"אני לא אעמוד מהצד ואאפשר למחוקקים לדבר על "ערכי משפחה" בזמן שיש להם "עניינים" מחוץ למשפחה, ואני יודעת על רבים כאלה. אני אוציא את נבחרי הציבור שלנו מהארון, אני אחשוף את השקרים שלהם".  

 

עם זאת, נראה שכעת טוד נסוגה מאיומיה כי לטענתה, לאחר התייעצות עם עורך הדין שלה, אין לה את ההוכחות הדרושות בשביל למנוע תביעת דיבה עתידית. עם זאת, היא גם סיפרה בריאיון להפינגטון פוסט שחייה נמצאים בסכנה בעקבות איומים חוזרים ונישנים, וסביר להניח שגם אלה תרמו להחלטתה.

 

לחשוף את הצביעות. פטרישיה טוד

 

"אשתי קיבלה איומים על חייה בימים האחרונים, החברים שלי מאוד מודאגים והמשטרה מפטרלת ליד הבית שלי לעתים קרובות יותר. יש לי מערכת אזעקה ואני נזהרת אבל הם לא הולכים להפחיד אותי. אני לא אתן להם לעשות לי את זה".  

 

באופן לא מפתיע, טוד לא רק זכתה לגינוי ממתנגדיה אלא קיבלה גם אפס תמיכה מחבריה הדמוקרטים. נראה כי איום החשיפה שלה אינו עומד בקנה אחד עם החוקים הלא כתובים של הפוליטיקה המקובלים על שני הצדדים.

 

מאחורי טוד שנים רבות של אקטיביזם חברתי. בין היתר הייתה המנכ"לית הראשונה של הוועד למען האיידס של ברמינגהאם. ב-2006 נכנסה לפוליטיקה כנציגת אלבמה. בבית המחוקקים היא מתמקדת בנושאים הקשורים בעוני ועוולות חברתיות.