אם יש כלל שכבר הפנמתי בנוגע לרכילות זה שאין עשן בלי אש. גם הידיעות הכי מופרכות מתבררות במשך הזמן כחצאי אמיתות שנחשפו בצורה קצת מעוותת. אבל בכל זאת היתה ידיעה שלה לא יכולתי להאמין.

 

כבר כמה שבועות יש דיווחים עקשניים על שינוי המין שעובר ברוס ג'נר. בהתחלה זו היתה נראית כמו בדיחה על חשבונו של הגרוש הטרי מכריס ג'נר, אימן של קים, קורטני, רוב וקלואי קרדשיאן, אבל מהר מאוד הצטרפו לשמועות עוד ועוד עדויות. בין השאר צצו תמונות מחשידות, בהן נצפה ג'נר עם לק ושיער ארוך מהרגיל, אחר כך גם הופיעו תמונות לפני ואחרי הניתוח להסרת הגרוגרת – והתירוצים שיסבירו אותן החלו אוזלים.

 

ועכשיו זה כבר כמעט רשמי. על פי הדיווחים האחרונים, ג'נר מתעד את המהפך שלו בסדרת ריאליטי והוא אף מתכנן להעניק את הראיון הראשון על כך לדיאן סוייר.

 

ברוס יוצא מהניתוח להסרת הגורגורת

 

שינוי המין שעובר ג'נר הוא ללא ספק אחד הדברים המשמעותיים ביותר שעוברים על תעשיית הבידור. לכאורה זה נשמע כמו עוד כותרת של המשפחה תאוות הפרסום, שכבר הצליחה להפוך כל איבר מגופה למוצר ששווה מיליונים. אבל הפעם, לשם שינוי, המשפחה המהוללת באמת משמשת מודל חיובי למשהו, ועוד לתופעה שהיא יחסית חדשה, לפחות בכל הנוגע למודעות לגביה.

 

ג'נר נכנס למשפחת קרדשיאן ב-1991. עד אז הוא היה אלוף אולימפי ידוע, גרוש פעמיים ואב לארבעה ילדים. הנישואים לכריס הביאו לו עוד ארבעה ילדים חורגים ועוד שתי בנות ביולוגיות: קנדל, שנחשבת כעת לאחת הדוגמניות הכי חמות בתעשיית האופנה, וקיילי שלאחרונה מרבים להתעסק בשפתייה הגדולות ובחזה המתעגל, בייחוד נוכח העובדה שהיא רק בת 17.

 

משפחת קרדשיאן בימים שלפני הפרסום הגדול

 

בנוסף לעוד ילדים, קיבל ברוס עם הנישואים לכריס גם עוד פרסום. בעקבות קלטת מין לוהטת שהתפרסמה והפכה את קים קרדשיאן לסלבריטאית, עלתה ב-2007 לערוץ E  תוכנית הריאליטי "משפחת קרדשיאן", שמתעדת את חייהם של כל חברי המשפחה, עד לרמה מביכה של חשיפה. די מההתחלה היה ברור שכריס היא זו ששולטת בבני המשפחה ביד רמה, ושבאופן כללי משפחת קרדשיאן היא משפחה של נשים חזקות עד מסרסות, שלא משאירות הרבה מקום לגברים שבחבורה – האח רוב (שכבר כמה שנים מסתתר מפרסום, בעקבות עליה במשקל) וברוס.

 

כשזוג ההורים הודיע בעונה השמינית כי הם הולכים להתגרש, כולם הניחו שברוס סוף סוף הצמיח ביצים שאיפשרו לו לעזוב את אחיזת הדב של כריס. אבל אף אחד לא תיאר לעצמו עד כמה הביצים הן גדולות. לאורך 65 שנותיו, השיג ברוס את החלום האמריקאי האולטימטיבי של המילניום הנוכחי: ספורטאי מצליח עם תוכנית ריאליטי שמגלגלת מיליונים. בכל זאת, הוא בחר לעזוב את המקום הכל כך נוח הזה וללכת עד הסוף עם הרצונות שלו להיות מי שהוא - אישה - ועוד לעשות את זה בהכי פומביות שאפשר. העובדה שהוא גם מקבל תמיכה מלאה מילדיו, בהם גם שתי בחורות צעירות, מעניקה לתהליך שלו השפעה שתמשך הרבה אחרי שתמונות העירום של קים יעטפו דגים ווירטואלים.

 

יוצא ממניקור?

 

המשפחה הכי מפורסמת כרגע בארצות הברית, מלבד אולי משפחת אובמה וגם זה לא בטוח, מעניקה לגיטימציה לגברים – בכל הגילאים ובכל הסטטוסים המשפחתיים - לעבור תהליך לשינוי מין, מבלי להתחבא, מבלי להסתיר – וזה צעד ענק לקהילה הגאה ובכלל. נכון, סביר להניח שגם התוכנית המתעדת את שינוי המין תביא להם רייטינג, אבל הם גם היו יכולים להמשיך למכור את תמונת המשפחה המושלמת והאידיאלית באין מפריע. ונכון, כבר אפשר לראות יותר ויותר טראנסג'נדרים על המסך (כמו השחקנית לוורן קוקס שמופיעה ב"כתום זה השחור החדש"), אבל עוד לא יצא לנו ללוות את השינויים האלו ב"שידור חי" ועוד מצד מישהו שלפחות בצעירותו היה סמל הגבריות האולטימטיבי.

 

כעת, האומץ הבלתי יאומן של ברוס מזכה אותו סוף סוף בחיבוק תומך באמת מצד המשפחה ובתקווה גם מצד העולם, ואילו הקרדשיאנים יכולים סוף סוף להתהדר בהישג אמיתי ומשמעותי, שישאיר אותם בתודעה לא רק כמשפחה שטחית ותאוותנית. אז אולי, אחרי הכל, משפחת קרדשיאן היא באמת המשפחה הכי חשובה היום בארצות הברית. ואולי אפילו בצדק.   

 

אז 

 

והיום. המהפך כמעט הושלם