לצערנו, נשים שזוכות לשמייניג משפיל אחרי שהן מעלות תמונה שלהן ברשת זה לא עניין חדש. כמעט כל יום יש סיפור שמגיע לכותרות, מה שרק ממחיש עד כמה רבים הם סיפורי ההשפלה שלא זוכים לחשיפה. אבל השבוע שמעתי דווקא על סיפור של שיימינג הפוך.

 

קתרין ווב היתה מיס אלבמה ב-2012, מה שהוביל אותה למסלול די צפוי של התמודדות על תואר מלכת היופי של ארצות הברית, קריירת דוגמנות בינונית ונישואים לספורטאי. אתמול היא זכתה לסיבוב נוסף של 15 דקות תהילה, אחרי שתמונה שלה בביקיני, אותה העלתה לרשתות החברתיות, הצליחה לעורר תגובות נזעמות ואף גועליות.

 

 

 

כמו תמיד כשמדובר בשיימינג, גם הפעם היה לגולשים מה להגיד על הגוף של ווב, אלא שבניגוד לתגובות שבדרך כלל מקבלות בחורות שמעלות תמונות שלהן, הפעם הם דווקא לא היו מרוצים מהרזון שהציגה ווב.

 

בין השאר טענו המגיבים שווב נראית יותר מדי רזה ולא בריאה, מה שלטענתה של ווב רחוק מהמציאות. "התחלתי להיכנס לכושר ולהתעמל...והתגובות היו פשוט מכוערות", הגיבה ווב בראיון למריו לופז עבור Extra. "אנורקסית, מגעילה, את צריכה לאכול המבורגר, תאכלי דונאטס, מה קרה לך, ראיתי כבר יותר חתיכות ממך, את נראית זוועה – תגובות נוראיות".

 

בניגוד לכל הדוגמניות שממהרת לספר איך אין להן שום הפרעת אכילה וזה הכל גנים, ווב הוסיפה בתגובה שלה וידוי אמיץ ומרגש: "זה נושא מאוד רגיש עבורי משום שהיו לי בעיות של הערכה עצמית בגיל ההתגברות. תמיד הייתי הנערה הגבוהה והגמלונית, אז זה מאוד חשוב לי שאנשים לא יציקו לאחרים על איך שהם נראים או על הגוף שלהם". עוד הוסיפה כי לילדות של היום יש גם ככה דימוי עצמי נמוך, בעיקר בהשפעת התקשורת, "לכן לעולם לא אוכל לתמוך באנשים שמטרדים אנשים אחרים בגלל הגוף שלהם".  

 

ככה היא נראת לפני שלוש שנים. יש בכלל הבדל?

 

בדרך כלל, אנחנו הנשים – ובפרט כאלו המתפרנסות מהמראה שלהן – נוטות להשתתק או להתגונן כשמעירים לנו על איך שאנחנו נראות. לכן הגישה של ווב היא בהחלט מרעננת ומבורכת – היא לא מתנצלת על הרזון שלה, לא מאשימה את הגנטיקה, את חילוף החומרים ואת זוויות הצילום. במקום, היא פשוט עומדת מאחורי איך שהיא נראית ומפנה את האצבע המאשימה בחזרה – כלפי כל אותם מלעיזים. למרבה הצער, כמה שהתגובה הזו פשוטה ואלמנטרית, היא עדיין יוצאת דופן.

 

אבל ווב לא מנסה להצדיק את עצמה ואת גופה המחודש, אלא היא גם דואגת לייצג את כל שאר הנשים שנאלצות לספוג הערות. "אני לא כאן כדי להביע תמיכה בנשים רזות, אני כאן כדי להביע תמיכה בנשים בכל המידות", אמרה ללופז. "נשים תמיד עוברות התעללות בגלל המשקל שלהן, בין אם הוא 90 קילו ובין אם הוא 50 קילו. צריך לאהוב כל גוף והבריונות חייבת להיפסק. אני יודעת שיהיה קשה מאוד לגרום לזה לקרות, במיוחד באינטרנט, אבל זה משהו שאני מאוד מסורה לו". שיהיה לה בהצלחה.