בדרך כלל כשאנחנו חושבות - וגם חושבים - על הגברים הטורקים, עולה בנו תמונה של גברים שוביניסטים, כוחניים ופרימיטיביים. אבל התמונות שהגיעו משם בימים האחרונים הצליחו לנפץ את הסטריאוטיפים השליליים שלנו, ולהראות צד אחר בגברים הטורקיים: רגישים, מתחשבים ואפילו פמיניסטיים, במיוחד לאור האדישות הגברית אצלנו על רקע פרשות ההטרדות המיניות במשטרה ומשפטו של אבא של אייל גולן.   

 

מאז מותה המחריד של אוזקאן אסלאן, הסטודנטית בת ה-20 שנרצחה באכזריות אחרי שניסתה למנוע מנהג מיני בוס לאנוס אותה, הרוחות בטורקיה מסרבות להירגע. בהתחלה, יצאו הנשים לרחובות כדי למחות על גילויי האלימות כלפיהן, שנמצא בעליה מתמדת מאז עלתה המפלגה האיסלאמית לשלטון ב-2002.

 

בימים האחרונים, כאמור, גם הגברים הצטרפו למחאה. זה התחיל בהעלאת תמונות שלהם עם חצאית מיני ועם ההאשטאג ozgecanicinminietekgiy# (ובתרגום חופשי: לבשו חצאית מיני בשביל אוזקאן), כמחאה על ההנחה הרווחת בטורקיה שאם אישה לובשת מיני היא מעוררת פרובוקציה. 

 

 

 

 

 

 

 

אחרי שאלפים העלו תמונות שלהם לרשתות החברתיות, החליטו הגברים האמיצים גם לצאת לרחובות כשהם לבושים בחצאיות. בין השאר הם נשאו שלטים עם הכיתוב: "אם חצאית מיני היא אחראית להכל, אם לבישת חצאית מיני משדרת חוסר מוסריות וחוסר טהרה, אם אישה שלובשת חצאית מיני משדרת הזמנה למה שיקרה לה בהמשך, אז גם אנחנו שולחים הזמנה!".

 

 

אין ספק שזו אחת התמונות הכי מחממות את הלב בהן נתקלנו לאחרונה. קצת חבל שצעירה היתה צריכה למות על מנת שגברי טורקיה יתעוררו, אבל כמובן שעדיף מאוחר מאשר אף פעם לא. ומעניין יהיה לראות מתי גברברי ארצנו יחליטו לשתף עמנו פעולה ויפסיקו לסנן "פמיניסטיות ממורמרות" בכל פעם שצפה פרשיית הטרדה חדשה.