בדרך כלל המפורסמות שצועדות על השטיח האדום עוברות חקירה מאוד מדוקדקת. אין פרט שהן לא נשאלות עליו, כלומר ככל שזה נוגע למה שהן לובשות. אבל בשנים האחרונות החלה לקום מחאה, עליה גם כתבנו כבר, הדורשת לשאול נשים שאלות שהן משמעותיות ועמוקות יותר.

 

עוד באון לייף: 

 

אתר Buzzfeed  לקח את הבקשה הזו צעד קדימה, ובמקום להתעסק על השטיח באופנה, או בפדיחות ופספוסים, הוא החליט לנצל את השטיח האדום של האוסקר כדי לשאול את הכוכבות הגדולות איזה טיפ יש להן לתת לבחורות צעירות.

 

בין השחקניות שהתראיינו גם ויולה דיוויס ("המדריך לרוצח"), שביקשה מהנשים "לא לחיות חיים של אחרים, ולהתיישר על פי ההגדרה של אחרים לנשיות. נשיות זו את. נשיות זה כל מה שבתוכך".  

 

"תהיי לגמרי מי שאת", הציעה פליסיטי ג'ונס ("התיאוריה של הכל"), "ותדבקי באינסטינקטים וברגשות שלך. אל תנסי להיות כמו אנשים אחרים".

 

קלואי גרייס מורץ ("קיק אס") יצאה נגד הקמפיינים של ויקטוריה'ס סיקרט ונייקי, "שגורמים לך לחשוב שאת צריכה שדיים יותר גדולים, ישבן יותר טוב ובטן יותר מוצקה. תהיי מאושרת עם את מי שאת", אמרה, "ותאהבי את חוסר השלמות שלך, כי כשתתבגרי זה מה שיגרום לך להיות את, ויבדיל אותך מהאחרים".

 

"זה מאוד קל להפיץ את המסר 'תהיי מי שאת', אבל זה מאוד קשה באמת ליישם את זה בחיים", אומרה אנה פריס. "אני חושבת שזה לוקח הרבה זמן למצוא את מה שעושה אותך מאושרת ומה המטרות שלך".

 

 

 

מלבד לטיפים הטובים, אפשר להבחין בבירור באיזו התלהבות ותשוקה מדברות הכוכבות, להבדיל מהאופן האוטומטי והעייף שבו בדרך כלל הן עונות על השאלות הקבועות. אין ספק שהגיע זמן שישאלו אותן את השאלות הנכונות, כי כמו שאתם רואים – הן בהחלט יכולות לדבר, ואפילו להגיד דברים חכמים, ולא רק לדקלם שמות של מעצבים.