בדרך כלל אנחנו עסוקות במטרות הגדולות – בפערי השכר, במספר הדל של חברות הכנסת ובאופן שבו משתמשים בנשים בפרסומות ובכלי התקשורת – עד כי אנחנו נוטות להתעלם מאותם דברים קטנים, לכאורה, שמשמרים את המרחק שבין נשים לגברים. למזלנו, מדי פעם קם מישהו שמראה לנו את מערומיו של המלך ועוזר לנו לשנות דברים מלמטה. והפעם המישהו הזה הוא אשטון קוצ'ר בכבודו ובעצמו.

 

עוד באון לייף: 

 

השחקן, שהוא גם אב טרי לבת (יחד עם בת זוגו מילה קוניס), הבחין במראה שכולנו נתקלים בו מדי יום, אבל רק מעטים שמים לב אליו: פינות ההחתלה בשירותים ציבוריים, שתמיד נמצאות סמוך או בתוך השירותים של הנשים.

 

כמי שמרבה להשתמש ברשתות החברתיות על מנת לקדם את דעותיו, ואוחז בקרוב ל-19 מיליון חברים, קוצ'ר עשה את מה שהוא יודע ומיד העלה סטטוס בנושא: "אף פעם אין פינות החתלה בשירותים הציבוריים של הגברים", כתב. "השירותים הציבוריים לגברים הראשונים שאני אכנס אליהם עם פינת החתלה, יזכו לתמונה חינם בפייסבוק שלי". את הסטטוס הוא סיים עם ההאשטאג "תהיה השינוי".  

 

 

זה כבר לא ממש נדיר שגברים מחליפים חיתולים, מה גם שיש יותר ויותר משפחות המורכבות מזוג הורים גברים, כך שסביר להניח שגם הם צריכים להחליף מדי פעם. לכן, כצפוי, התגובות לסטטוס של קוצ'ר היו נלהבות, ועד היום הוא קיבל קרוב ל-240,000 לייקם וכ-11,000 שיתופים. בין התגובות היו כאלו שהזמינו אותו לבדוק את השירותים שבאזורם, וכאלו שברכו על היוזמה, כמו ג'ן אליסה קולדה, למשל, שכתבה: "תודה שאתה מפרסם את התופעה". גולשים מאוסטרליה, לעומת זאת, סיפרו שאצלם יש "חדרי משפחה", אליהם יכולים להיכנס גברים ונשים כאחד.

 

אשטון קוצ'ר. תמונה: Shutterstock

 

באופן אישי, בארץ לא נתקלנו בחדרי החתלה משותפים, למעט ברשת הריהוט איקאה. עם זאת, עד היום כמעט ולא שמנו לב לכך. אז אמנם קצת חבל שגם בתחום של צמצום הפערים בין הגברים לנשים אנחנו צריכים כוכב הוליוודי שיאיר את עינינו, אבל לפחות יותר ויותר כוכבים הוליוודיים נרתמים לנושא ומבינים את החשיבות שלו – וגם זה מבורך.