מבלי ששמנו לב, הפך הפאט שיימינג לכלי נשק לגיטימי. משום מה אנשים מרגישים שזו חובתם להעיר לאחרים על משקלם, ולהשפיל אותם בפומבי. חלקם אף טוענים שהם עושים זאת כטובה משום שזה יעודד אנשים עם עודף משקל לאמץ אורח חיים בריא יותר, זאת למרות שמחקרים שוב ושוב מראים (כצפוי) שלא רק שהפאט שיימינג לא עוזר, אלא אפילו להפך. על פי כל העדויות נמצא שלחץ חברתי שמופעל באופן יומיומי עלול להשפיע לרעה – הן על בריאות הנפש והן על הבריאות הפיזיולוגית, והוא אף יכול להוביל לדיכאון ולהפרעות אכילה.

 

עוד באון לייף:

 

 

אבל למזלנו, יותר ויותר אנשים לומדים לעמוד מול ההערות הנבזיות האלו ואפילו לענות להן כמו שצריך. אז אם אתם צריכים השראה למשפטי מחץ שישתיקו את המלעיזים, הנה כמה דוגמאות שמגיעות מפיהם של המפורסמים:

 

גבורי סידיבי

כאישה גדולה, גבורי סידיבי חוטפת לא מעט ביקורות על איך שהיא נראית. השיא היה בטקס גלובוס הזהב ב-2014, או יותר נכון ביום שלאחריו – כשאנשים ממורמרים במיוחד החליטו שהם חייבים להגיד בפומבי את דעתם בנוגע לאיך שהשחקנית נראתה על השטיח האדום. סידיבי ממש לא ישבה מבוישת בפינה, אלא כתבה בטוויטר שלה: "לאנשים שמעירים הערות נבזיות על התמונה שלי, אני לגמרי בכיתי בגלל זה על המטוס הפרטי בדרך לעבודת החלומות שלי". מלכה.

 

 

 

סם סמית'

בטקס הגרמי האחרון אסף סם סמית', הזמר הבריטי העולה, כמה פסלונים מוזהבים שיעטרו לו את הסלון. חיוך המנצח הגדול של הערב הצליח להסתיר איך רק כמה שבועות לפני כן, שדרן הרדיו הווארד סטרן קרא לו: "בן זונה שמן ומגעיל". אבל נראה שסמית' לא באמת שכח והוא אפילו ניצל את הדקות על הבמה על מנת להעביר מסר מחזק בנושא. "רק אחרי שהתחלתי לקבל את עצמי, המוזיקה התחילה לצאת ואנשים התחילו להאזין", הוא אמר.

 

 

 

קלי קלרקסון

קטי הופקינס היא עיתונאית בריטית שנונה ועוקצנית, שידועה בעיקר בגלל הביקורות שלה נגד התקשורת וגם נגד אנשים שמנים. הציוצים שלה גרמו ללא מעט סערות, וכך גם הסרט התיעודי שעשתה, במסגרתו העלתה 19 קילוגרם ואז הורידה אותם – רק על מנת להוכיח שאין שום בעיה לעשות דיאטה. בקיצור, מדובר בטיפוס חביב למדי שלא כיף להיתקל בו בסמטה חשוכה ועם עודף קילוגרמים – אלא אם את קלי קלרקסון.

 

 

כמה שבועות אחרי שילדה, קידמה הזמרת וזוכת אמריקן איידול הראשון את האלבום החדש שלה, בסבב הופעות בתקשורת הבריטית. הופקינס מיד הריחה את הדם וצייצה: "מה קרה לקלי קלרקסון? היא אכלה את כל זמרי הליווי שלה? מזל שיש לי טלוויזיה עם מסך רחב". קלרקסון, שרגילה כבר עם ביקורות על המשקל שלה, שהתחילו מהרגע שהיא נחשפה לתקשורת, הגיבה בציוץ משלה: "את צריכה להיות שמחה עם מי שאת, מי שלא תהיי, תאפשרי לאור שלך לנצנץ".

 

 

טיירה בנקס

אמנם בשנים האחרונות טיירה בנקס חזרה למידות הדוגמנות שלה, אבל לפני כן היו לה כמה שנים שבן נשאה בגאווה עוד כמה קילוגרמים ובכל זאת שמרה על המראה העוצמתי, כמו שהיא אוהבת לומר. בעוד שעבורה הקילוגרמים לכאן או לכאן לא שינו הרבה בהתנהלות היומיומית, היה נראה שלצלמי הפפראצי ולעיתוני הרכילות הם דווקא כן מפריעים, והם אף העלו תמונות שלה בבגד ים עם כתובים מביכים. בנקס, בתגובה, תרמה את אחד מהרגעים הטלוויזיוניים הכי ידועים שלה: היא נכנסה לאולפן עם אותו בגד הים שבו צולמה בזויות לא מחמיאות ואמרה: "לכל מי שיש לו משהו רע להגיד עלי או על נשים אחרות שבנויות כמוני, נשים שתמיד או לפעמים נראות ככה, נשים שאתם מכירים את השמות שלהן, נשים שאתם לא מכירים את השמות שלהן, נשים שמציקים להן, נשים שמושפלות על ידי הבעלים שלהן, או על ידי נשים בעבודה, או בנות בבית הספר – יש לי משהו אחד לומר לכם: נשקו את התחת השמן שלי!".

 

 

 

פרינס פילדר

שחקן הפוטבול פרינס פילדר השתתף בסשן צילומים פרובוקטיבי של מגזין רשת הספורט ESPN, שבמסגרתו צולמו ספורטאים בעירום. גופו המלא של פילדר הפך מיד נושא לבדיחות ולממים אכזריים. "הרבה אנשים חושבים שאני לא אתלטי, אבל אני כן", הגיב לכך פילדר, "העובדה שאתה גדול לא אומרת שאתה לא יכול להיות אתלטי, והעובדה שאתה מתעמל לא אומרת שבהכרח יהיו לך קוביות בבטן. אני שומר על כושר על מנת להיות בטוח שאוכל לעשות את העבודה שלי בצורה הטובה ביותר. מלבד לכך, אני לא עושה את זה כדי להיות דוגמן כושר".

 

 

 

אליסה מילאנו

אליסה מילאנו כבר מזמן לא הילדה המתוקה מ"מי הבוס" ולאורך השנים ראינו אותה מתבגרת, הופכת לאישה ומקימה משפחה משל עצמה. קצת אחרי הלידה, ב-2013, היא יצאה לאירוע תקשורתי ומיד חטפה על כך שעדיין לא הורידה את הקילוגרמים שהעלתה בהיריון מהשחקן ג'יי מוהר.

 

 

מילאנו הגיבה באלגנטיות בראיון שהעניקה כמה ימים אחר כך. "אני חושבת שזו הצהרה מעניינת לגבי החברה שלנו, שבה אנשים מרגישים שהם יכולים לקרוע לגזרים גוף של אישה שרק ילדה".

 

 

מינדי קלניג

עוד אחת שמבזבזת לא מעט אנרגיה וזמן בהדפת הערות על המראה שלה היא מינדי קלניג. משום מה אנשים עדיין המומים מכך שצעירה לא לבנה ולא רזה מככבת בתוכנית קומית, ומתברר שהם גם המומים מכך שלמרות איך שהיא נראית, היא בכל זאת נהנית מהחיים. בתוכנית האירוח של ג'ימי קימל היא הגיבה בציניות: "הם כאילו אומרים 'זה כל כך מרענן שמינדי מרגישה בנוח לתת לעצמה להשתחרר ולהיות מפלצת ים שמנה' ואני אומרת 'אני רצה ומתעמלת'. זה מצריך הרבה השקעה להראות כמו אישה נורמלית/מלאה".  

 

 

 

קריסטן בל

קריסטן בל בדרך כלל נחשבת לבחורה רזה במיוחד, אבל כשהיא היתה בהיריון והעלתה לא מעט קילוגרמים, היא זכתה למבול של ירידות – בערך כמו שכל אישה בהיריון מקבלת. עם זאת, היא לא נתנה לעקיצות להשפיע עליה ובראיון עמה מ-2013 הבהירה שהיא כבר מזמן לא מתייחסת למשקל שלה. "אני לא מסוג הנשים שהערך העצמי שלהן מגיע ממידת השמלה", אמרה.

 

 

 

האיש הרוקד

בשבוע שעבר כולם דיברו על FindDancingMan#. ההאש טאג הזה התפרסם אחרי שטרול אנונימי העלה תמונה של איש גדול רוקד ולידה תמונה נוספת, של אותו איש מושפל אחרי שהבין שצוחקים עליו. אם זה לא היה מספיק כואב, ליד התמונות צורף הכיתוב: "הבטתי בייצור הזה מנסה לרקוד בשבוע שעבר. הוא הפסיק כשהוא ראה אותנו צוחקים".   

ההערה האכזרית הגיעה לאושיית הרשת האמריקאית קסנדרה פיירבנקס והיא מיד יצאה בקריאה למצוא את הבחור האומלל ולארגן עבורו מסיבה שבה הוא יוכל לרקוד כאוות נפשו. כעבור כמה שעות התברר שהבחור הוא בריטי העונה לשם שון וכי הוא יותר ממוכן ומזומן לרקוד במסיבה – ולא רק הוא. מוזיקאים, שבראשם פארל וויליאמס ומובי, התרגשו מהסיפור, ומיד ביקשו להשתתף במסיבה גם כן.