סיסה אבו-דאהו היתה רק ??21 ובהריון כאשר בעלה נפטר. לאחר שילדה את בתה, היא מצאה את עצמה ללא אמצעים לפרנס את עצמה ואת בתה הפעוטה, הודא.

 

אבו-דאהו מגיעה מקהילה לא מיוחסת ומתרבות בה נשים עובדות הן בגדר טאבו, למרבה הצער, בעיקר בתחומים בהם ניתן להשיג עבודה. כדי לעקוף זאת, ועל מנת להבטיח שהודא אף פעם לא תהיה רעבה, סיסה החליט להתלבש כגבר ולצאת לעבוד כגבר.

 

הלכה לפרנס את הילדה שלה. סיסה אבו-דאהו בלבוש גברי מסורתי

 

"כדי להגן על עצמי מהגברים ומהמבטים שלהם ובשביל לא להיות "על הכוונת" שלהם, החלטתי פשוט להיות כמוהם. לבשתי את הבגדים שלהם ועבדתי לצדם בכפרים אחרים בו אף אחד לא מכיר אותי", סיפרה סיסה ל"אל-ערביה".

 

ביום שלישי, מאמציה של סיסה פורסמו ברבים כאשר מצריים הכירה בה רשמית כמודל לאישה המצרית. דירקטוריון הסולידריות החברתית של לוקסור העניק לסיסה את הפרס "אישה מפרנסת" אחרי שנים ארוכות בהן פרנסה לבד את משפחתה.

 

מודל האישה המצרית. סיסה אבו-דאהו בלבוש נשי מסורתי

 

במהלך 46 השנים בהן לבשה סיסה גלימה מסורתית רופפת (הלבוש המסורתי של הגברים הכפריים במצרים), היא עבדה בבניין, חקלאות, ניקיון ובעבודות נוספות.

"אני מעדיף לעבוד בעבודה קשה כמו הרמת לבנים ושקי מלט ובצחצוח נעליים ברחובות כדי להתפרנס בעצמי עבורי ועבור הבת שלי והילדים שלה," אמרה והוסיפה כי נכון לעכשיו היא מתפרנסת מצחצוח נעליים.

 

בתה הודא גאה במאמצים של אמה במשך השנים ומודה לה על פרנסת המשפחה."אמא שלי היא עדיין המפרנסת העיקרית", הודתה הודא, "היא מתעוררת בכל יום בשעה 6 בבוקר כדי להתחיל לצחצח נעליים בתחנה בלוקסור. אני נושאת את ערכות העבודה עבורה כי היא כבר מבוגרת מדי בשביל זה".

 

למרות הסטיגמה, נשים במצרים הן המפרנסות העיקריות ביותר מ-30% ממשקי הבית.