אמא שלי ומדונה חולקות את אותה שנת לידה, אבל איפה אמא שלי ואיפה מדונה. בעוד אמי משקיעה חלק ניכר מזמנה בעידוד אקטיבי להגדלת מצבת הנכדים, מדונה עולה בגופיה גזורה שכתוב עליה BIG AS MADONNA בפסטיבל קואצ'לה ומנשנשת בפומבי ובכפייה ראפר בן 28. כי יש דברים שמותר רק למדונה.

.

עוד באון לייף: 

 

בתחילת השבוע הופיע בפסטיבל הכה-פופלארי קואצ'אלה בקליפורניה הראפר דרייק שזכה, כפי שהוא עצמו התבטא, לארח בהופעתו את הזמרת לשני שירים מעל הבמה. מדונה, שביססה קריירה של כמעט ארבעה עשורים על תדמית האישה היצרית וחובבת הסקס (ובעשור האחרון יותר כדוגמת אלפא לקוגרית, שבוחרת את הדייטים שלה עם שנת לידה שמקבילה ליציאת האלבום הראשון שלה), ניגשה אל הראפר מאחור, במעבר בין השירים, ונישקה אותו בהפתעה בנשיקה לוהטת והתגופפות שלא נראה שהייתה בהסכמה מלאה.

 

התגובה הראשונית והאינסטקטיבית של דרייק הייתה הבעת גועל שלא התפספסה גם בשורות האחרונות. לייתר דיוק, הוא צרח למיקרופון "מה לעזאזל קרה כאן"?, כי כנראה שעם כל הכבוד למדונה, אף אחד לא אוהב שדוחפים לו לשון בלי להתריע קודם, או לפחות לתת לו את אפשרות הבחירה. הגברת אגב, הגיבה ב"אני מדונה ביץ!" וירדה מהבמה.

 

24 שעות מאוחר יותר, הבין הראפר שעד כה היה די בינוני וכעת שם לגיטימי ברשימת האורחים של תוכניות הבוקר, שנשיקה עם מדונה היא מקפצת יחסי הציבור הכי טובה שהוא יכל לאחל לעצמו ומיהר לשחרר את הציוץ הבא באינסטגרם: "אל תפרשו לא נכון את ההלם שלי!! יצא לי להתמזמז עם המלכה מדונה ואני מרגיש 100 אחוז לגבי זה לנצח. תודה מדונה!".

 

 

האמנם דרייק? אתה מרגיש 100 אחוז? או שפשוט הסוכנים שלך התעשתו בזמן והבינו איזה זהב יש להם בידיים? לעניין הזה נדרש עוד מעט, אבל מעניין לראות איך הנשיקה הלא-תמימה הזו העירה את הרשת בדיונים על תקיפה מינית, שובינזם ופמיניזם ועוד הרבה הרבה אייזם. מצד אחד – תקיפה מינית היא תקיפה מינית. בין אם היא נעשית על ידי מפקד לחיילת, הבחור המוזר שמתחכך בך בטעות באוטובוס או זמרת הפופ הגדולה ביותר בעולם שמלטפת את החזה שלך מול מאות אלפי צופים. יתר על כן – תקיפה מינית היא תקיפה גם כאשר המגדרים הפוכים. נכון, על פי הסטטיסטיקות נשים תוקפות הרבה הרבה פחות מגברים, אבל התופעה הזו אכן קיימת. אז גם בסביבה היפר מינית ומשלהבת כמו במת הופעות, מוטב שכללי הביטחון האישי ישמרו. וכמו שהיינו מזדעזעים אם אחת הרקדניות מאחור הייתה מתלוננת שאחד הרקדנים דחף את הלשון שלו עמוק לתוך הגרון שלה, כך ראוי שנזדעזע מהאקט הכוחני של מדונה.

 

מצד שני, האם מדונה סופגת בימים האחרונים כל כך הרבה קיתונות של בוז, האשמות והשמצות רק בגלל שהיא אישה מבוגרת וחזקה יותר מדרייק? האם הבעת הגועל הראשונית (והמאד לגיטימית שלו) הייתה מתרחשת אם זו הייתה ריהאנה? קייטי פרי? ביונסה? (סתם, ביונסה בחיים לא הייתה עושה את זה. ג'יי.זיי היה הורג אותה והמעריצים היו מתנכלים לה. אחרי הכל, היא אשת משפחה). האם דרייק נגעל כי מישהי בגיל של אמא שלו נישקה אותו? נכון, מדונה עושה הכל כדי לשאוב כל טיפה ממעיין הנעורים שהמדע והאוכל המיקרוביוטי מציע, אבל היא עדיין תחגוג יום הולדת שישים עוד שנתיים. אולי למרות העור המתוח, התחת הקפוץ והמיניות המתפרצת – אף אחד לא רוצה להתנשק עם אישה מבוגרת, מרצון או מכפייה? אולי, למרות הכל, הרצון והיכולת של מדונה לחתור נגד התפיסות הבסיסיות של התבגרות נשית ומשיכה מינית נועדו מראש לכישלון? הרי כשמיק ג'אגר (בן 71) מצמיד אליו את בר רפאלי במסיבת יום ההולדת שלה ויוצא עם רקדנית בת 27, אף אחד לא מרים גבה. זה נראה לנו נורמלי. אבל כשמדונה אומרת שהתאהבה בחזוס, דוגמן אלמוני בתחילת שנות העשרים שלו, או שהיא עושה גוד טיים עם רקדן מהלהקה שלה שרואה את יום הולדת שלושים מרחוק, כולנו מצקצקים מיד וקוראים לה פתטית. כי הרי מה שמותר לגברים, במיוחד אם הם כוכבי רוק, לא מותר לכוכבות פופ. אפילו אם קוראים להן מדונה.

 

 

נכון לעכשיו הויכוח ברשת בעיצומו והוא מציף שאלות על גיל, פמיניזם ותקיפה מינית שראוי שיעשה תמיד, אבל הרשו לי להציע זויות ראייה אחרת, שמבטלת מעט את הדיון במי הקורבן האמיתי. מדונה, עם כל הכבוד לקריירה מוזיקלית פנטסטית, היא אמנית יחסי הציבור. היא מצליחה לקדם את המוזיקה שלה באמצעות סקס, אופנה, שערוריות ולאחרונה גם הדלפות של האלבומים החדשים שלה לרשת לפני השחרור הרשמי בחנויות. דרייק הוא ראפר שיחסית עוד בתחילת דרכו. האם אנחנו באמת לא יכולים להניח ששעה לפני ההופעה, בחדר האמנים של הפסטיבל, סיכמו ביניהם מנהלי השניים על שערוריה זוטא שכללה התגפפות, נשיקה, זעזוע ואמירה שמתכתבת עם החולצה של מדונה? האם לא ייתכן שמדובר במהלך יחצ"ני גאוני, שידע ללחוץ על כל הנקודות הנכונות של ההמון הצדקני ברשתות החברתיות. מבלי, חלילה, לזלזל בתקיפות מיניות או שנאת נשים מבוגרות, יכול להיות שמדונה יחד עם דרייק, פשוט עשו לנו תרגיל?