שלושים ושלוש התאמות, מתוכן שלושים פניות ישירות, חמש שיחות פרטיות (מפאת חוסר יכולת להתמודד עם הביקוש), שלוש שיחות וואטסאפ, סירוב אחד בלבד לאינטראקציה עם קטינה והזמנה אחת לפגישה לילית ספונטנית "לנשום אוויר" – הן מה שמחכה לילדה בת "קצת פחות מ-18" בשיטוט של שעתיים בטינדר.

 

לניסויים האחרונים של תמוז קולבר:

 

טינדר, אפליקציית היכרויות שנועדה במקור לחיבור בין אנשים על בסיס מראה חיצוני למטרות סטוץ, אמנם לא מסתתרת מאחורי מסווה של אתר היכרויות, אבל בארץ ישראל הקטנה היא זוכה לכהן ככזו. אגדות אורבניות על זוגות מאורסים שהכירו בטינדר כשחיפשו מישהו להעביר איתו את הלילה נתנו לאפליקציה לגיטימציה להפוך ליותר מצינור המקשר בין שני אנשים התרים אחר קשר מיני לא מחייב ולהמציא את עצמה מחדש כפלטפורמה לגיטימית להיכרויות.

 

ההרשמה לאתרי היכרויות בזהות של בת 18 ומטה (מתוך מטרה לבדוק כמה גברים נרתעים או לא נרתעים מבחורה בגיל הזה), היתה מסורבלת לתפעול מבחינה בירוקרטית. כשנשברתי מניסיונות ההרשמה לאתרים מסורבלים ופחות מאויישים בגברים זמינים, החלטתי להיכנס לנעליה המרדניות של תמוז (לא היתה ברירה אחרת, הטינדר מסונכרן עם הפייסבוק), תיכוניסטית מהמרכז עם עיניי עגל וחיוך כובש שניתנו לה ע"י התמונה שקיבלתי מהמערכת ולהוריד טינדר.

 

 

אחרי שכיוונתי את הגדרות החיפוש כך שיציגו בפניי גברים מעל גיל שלושים, סימנתי על כולם וי ללא הכר, יוצאת מנקודת הנחה שיהיה לי קצת קשה למצוא התאמה עם גבר שיתעניין בשיחה עם ילדה בת מחצית מגילו. כעבור חצי דקה החששות, לצערי, התבדו. הוצפתי בפניות.

 

עומר

הגבר הראשון שממשך את תשומת ליבי היה עומר, בן שלושים ושלוש, בחור נאה עם תמונת פרופיל נעימה ומלל שובב שמפציר בבחורות לתת לו הזדמנות בעזרת המוטו – "מה כבר יקרה?".

 

עומר, שככל הנראה מתרועע הרבה עם תיכוניסטיות ("כן יש לי כמה חברות (לא יודע איך לקרוא להן) בגילך"), פסל קשר עם בת 18 אבל הציע לי סקס. כשחשפתי בפניו את כוונתי לגביו, מחפשת קשר עמוק, הוא ניסה להסביר לי שהוא חושב שגברים בגילאים שלו שיוצאים עם ילדות בגילי מנצלים אותן. סקס, לעומת זאת, זה אחרת – הוא היה חייב לנסות, אין לו בעיה לשכב עם בת 18.

 

 

 

 

 

אור

אור, גרוש +2 בן 42, דיבר איתי תוך כדי שאני "לומדת למגן ומשעמם לי". לשאלתו "מה פתאום אני עושה לייק לגברים בני 42" השבתי שנמאס לי מילדים ואני רוצה לעשות משהו חדש, אז הוא הציע סקייפ ועברנו לווטסאפ, שם כל משפט שני שלו דחק בי לפתוח בשיחת וידאו. כשסירבתי שוב ושוב, בטענה שאני מפחדת או מתביישת, טען שאני גבר. הודעה קולית קצרה הפריכה את החששות, והוא חזר לדחוף את השיחה לכיוון שיחת סקייפ בכל הכח.

 

אחרי כמה דקות שיחה והתבטאויות ילדותיות מצידי הדובקת בטענה שאני מתביישת ונלחצת מלדבר בטלפון או לשוחח שיחת וידאו, שאל לגילי. התשובה 17 ועשרה חודשים לא הרתיעה אותו והוא המשיך ללחוץ, לחץ שככל הנראה היה עובד אם אכן הייתי לחוצה ומבולבלת. בסופו של דבר, השיחה נקטעה כשאיבד סבלנות אחרי שלא הסכמתי אפילו "להיכנס מתחת לשמיכה ולדבר איתו בלחש".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גיא ויוני

גיא ויוני, האחד בן 37 ואת גילו של השני אני לא זוכרת בדיוק כי הוא מחק אותי מהטינדר לפני שהספקתי לשמור את הפרטים שלו, הצליחו לחשוף את זהותי האמיתית. מרגע הגילוי, שניהם שידרו פאניקה קלה ובמקרה של גיא, שהרחיק איתי לכת בשיחה הפרטית, אפילו היסטריה. הם הרגישו מרומים וניסו להגן על עמדתם, שבויכוח שנכפה עליהם הפכה להיות עמדת הגבר שמעודד שיח מיני בין בגירים לקטינות.

 

יוני, שבטינדר רק ציין ש"יש פער קטן בינינו (:", שלח הצעת חברות לפייסבוק הפרטי שלי וזכה לוידוי על מעשי באפליקציה. בשיחה שהתחילה בערימת קלישאות לא קשורות למציאות והסתיימה בחסימת הפרופיל שלי על ידו, הוא ניסה לעמוד מאחורי בחירתו להתעלם מפער הגילאים ולפצוח בשיחה עם תיכוניסטית.

 

"מרגיש שניסו להונות אותי"

תחושות לגיטימיות. מהצד השני, גברים בני 30+ לא באמת אמורים לדבר עם בנות 18 בטינדר, לא? למה סימנת וי על ילדה?

"אני לא מאמין שיש על זה כללים כל עוד זה מעל 18"

היית מאמין אם זו היתה אחותך הקטנה?

"באופן אוטומטי כי ראיתי פנים יפות. אני אדם פתוח וגדלתי קצת אחרת. הכל בעיני המתבונן. לא שיצאתי עם בחורה בת 18"

אני חושבת שבנות 18 עדיין בתחום האפור כי שיקול הדעת שלהן עוד קשור לשנות העשרה, אתה לא חושב?

"בגדול כן. אז תצאי איתי?"

 

 

 

לעומת יוני, שבחר לחסום אותי כשגילה שאני מתחזה, שי הגיב בתוקפנות. בשיחתנו בטינדר הבהרתי לגבר בן הארבעים פלוס שאני כמעט בת 18 ומחפשת קשר רציני. כשעברנו לווטסאפ אחרי תיאום ציפיות והבטחה לעוד תמונות, הוא חשף שהגיע לפרופיל הפייסבוק האמיתי שלי ונחרד ממעשה הרמייה שעשיתי לו. השיחה הפרטית בנינו התלהטה כשטענתי בפניו שנערה בת שבע עשרה היא קטינה, ונקטעה לגמרי כשאיחלתי לו בהצלחה עם התלונה במשטרה שהוא טוען שיגיש כנגדי היום.

 

שי

המחשבה על שי, פרמדיק עובד מד"א בן 36, מעוררת בי צמרמורות. השיחה איתו, דווקא כי זרמה לאפיקים "עמוקים" יותר, הדירה שינה מעיניי. כבר בשורה החמישית להתכתבותנו, אחרי שגילה שאני עוד בתיכון ועדיין לא חיילת, הציע שניפגש לטיול באוויר הצח. לאחר כמה דקות כשהציע שוב שניפגש, הפעם אולי לשתות משהו, שיתפתי אותו בחיפוש שלי אחר קשר רציני, מטרה משותפת לשנינו כמובן, כל עוד אני בת 18. ניסיתי לתת לשי פתח מילוט – "אני טיפונת מתחת ל18". "את נשמעת בוגרת מאוד לגילך!" – הוא התפלא ובצדק, אני עוד מעט מסיימת תיכון, זה בוודאי מעיד על בגרות.

 

אחרי שהציב לי גבולות ברורים ("נוכל להכיר, אבל בגבולות מסויימים!!"), שי עזב את הטינדר לטובת מקלחת קרה וחזר כעבור כמה דקות לשיחת ווטסאפ, בה הקפיד להיות חביב ולא מאיים ("יום יבוא ואת תגידי אוי.. כל יום אני מזדקנת ואף אחד לא ירצה אותי, אז תשמחי היכן שאת היום ותחייכי") ועם זאת מסוכן. הוא הציע עוד פגישה, הגיב בחיוב לשאלתי אם יוכל לקנות לי אלכוהול ואפילו ימצא דרך בה נוכל להשתכר ביחד ("עד אובדן חושים"). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

וצדיק אחד בסדום

היחיד שטרח לברר מיד האם חציתי את גיל 18 וכשגילה שלא איחל שבוע טוב והתחפף. כמו שצריך. 

 

 

 

מאוחר יותר באותו הלילה, אחרי שנפרדתי מהגברים הנ"ל ומתמונת הנערה המחייכת שהתנוססה בחשבון הווטסאפ שלי, שכבתי במיטה ופחדתי. מעשי הגברים שהראו נכונות לפצוח בקשר רומנטי עם תלמידת תיכון מוגנים על פי חוק, כל עוד נעשים בהסכמה, גם אם בעיניי הם לא מוסריים בעליל. הייתי שם בעצמי, רובנו היינו. כשהייתי בת כמעט 18, יצאתי עם חברות לבר והכרנו שלושה חברים בלהקה שהייתה מפורסמת בשנים ההם. הם רצו סקס, אנחנו רצינו לחיות את הפנטזיה. למרבה ההפתעה, למרות ששיקול דעתי היה לא פחות מהרסני באותה התקופה, לא שכבתי עם הגיטריסט אליו הוצמדתי והקשר בינינו הופסק כתוצאה מכך. לעומתי, שתי חברותי "נשברו תחת הלחץ" ועד היום כשהנושא עולה אנחנו נזכרות בטעם מר בחבורת האפסים האלה, שלחצו על תלמידות תיכון לשכב איתם. לא משנה איך נסובב את זה, סקס לא נתפס ע"י ילדות בנות 18 כפי שהוא נתפס ע"י גברים בני ארבעים.

 

כשסימנתי וי על הגברים בטינדר לא ציפיתי להיענות כזאת, בקושי ציפיתי להיענות בכלל. קיוויתי שאבות לילדים ידעו להציב את הגבול, לעזור לנערה לא לבחור בטעות שיכולה לפגוע בנפש שלה במקום להציע לה "טיול לילי" ובילוי בין זרועותיו של סוטה שיכול להיות אבא שלה. הילדה שהייתי אתמול יכלה להיות אחותכם הקטנה, הבת של השכן, נערה נסערת שרבה עם ההורים או פשוט רצתה להתמרד, שזה פחות או יותר מה שעושים בגיל הזה, שמסתבר שהסכנה אורבת לה בכל חור, ע"י תשעה מתוך עשרה גברים, שמתחרמנים מתיכוניסטית מבולבלת.